• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

AK Parti’li belediyeden ulaşımda işgüzarlık

Gazeteci Şükrü AĞIRMAN-0532 250 51 49

Gazeteci Şükrü AĞIRMAN-0532 250 51 49

E-Posta : sukruagirman@gmail.com

 Gazeteci Şükrü AĞIRMAN-1 Temmuz 2014 köşe yazısı

sukruagirman@gmail.com - 0532 250 51 49

Gereksiz ve saçmalık ötesi işlerle uğraştıklarını, ulaşımla ilgili verdikleri bir kararla belli ettiler

AK Parti’li belediyeden ulaşımda işgüzarlık

Verdiği işgüzar bir kararla sınır tanımayan AK Parti’li Antalya Aksu Belediyesi yönetimi; herhangi bir veri dahi yayımlamadan ginger, elektrikli bisiklet, mypet, akülü scooter gibi 2 veya 3 tekerlekli araçların tehdit unsuru oluşturduğunu ve insan sağlığı açısından tehlike arz ettiğini gerekçe gösterip bu araçları trafikten men etme kararı aldı!

AK Parti’li Halil Şahin yönetimindeki Antalya’nın Aksu Belediyesi, Temmuz 2014 belediye meclis oturumunu, 1 Temmuz günü Başkan Vekili Nedim Darıcı başkanlığında gerçekleştirdi.

Ben katılamadım ama gelen basın bülteni beni şok etti.

Toplantıda Antalya’nın ve Türkiye’nin turizm bölgesi olan onlarca otelin yer aldığı oteller bölgesi Kundu’da kullanılan ginger, scooter gibi elektrikli, akülü olan 2 veya 3 tekerlekli araçların; tehdit unsuru oluşturduğu ve insan sağlığı açısından tehlike arz ettiği için trafikten men edilmesi kararlaştırılmış.

Belediye bülteninde 2-3 tekerlekli araçlara getirilen komik yasak “Aksu Belediye Meclisi önemli bir karara imza attı. Genci, yaşlısı herkesin kullandığı ve trafikte tehdit unsuru oluşturan ginger, elektrikli bisiklet, mypet, akülü scooter gibi 2 veya 3 tekerlekli araçların insan sağlığı açısından tehlike arz ettiği için ilçede trafikten men edilmesi gündeme geldi. AK Parti, MHP ve CHP kaldırımlarda, yollarda tehlike saçan bu araçların trafikten men edilmesi yönünde oy kullanırken, BBP bu konuda çekimser oy kullandı” ifadesiyle yer aldı.

Üst kanunlarda bu araçların nasıl kullanılacağı belliyken üst kanunlara aykırı olacak şekilde belediye yetkisiyle bu araçların yasaklanması kararı ve bu konuda bir düzenlemeye gidilmesi ise bir komedi ötesi.

Ayrıca hangi kıstasa, araştırmaya, ölçüte, veriye dayanarak bu yasaklama kararının alındığı da bir türlü anlaşılamıyor.

Elektrikle çalıştığı için havayı egzoz dumanıyla kirlenmekten koruyan araçların sayısı her geçen gün artarken, toplum bu tip araçlara ve bisikletlere özendirilirken hangi mantıkla 2 tekerlekli araçların tehlikeli ve tehdit unsurlu olduğuna dair karar verildiğini bir türlü çözemedim.

Merak ediyorum, traş bıçaklarını kullanmayı bilmeyenler yüzlerini kesiyor diye işgüzar belediye başkanı bu cihazların da tehdit unsuru oluşturduğu veya insan sağlığı açısından tehlike arz ettiği için kullanılmasını yasaklayacak mı?

Ya da alkollü araç kullanıyorlar diye araçların kullanımını da yasaklayacak mı?

Aksu’nun neredeyse her yeri işgal edilmişken, Kundu bölgesinde bir çok otel sahibi, kamuya ait sahilleri babasının malı gibi kullanırken, halkı daracık alanlara hapsederken, ‘Şahin başkan’ otelleri de bu hayattan men edecek mi?

O şahinliği benzin alacak parası yok diye elektrikli bisiklet kullananlara uygulayacağına kalantor otellere uygulasın da biz de görelim.

Başkan vekili Nedim Darıcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen mecliste, Çiftçi Malları Koruma Meclisi seçimleri de yapılmış. Asil üyeliklere Hakkı Coşkun, Aydın Tezcan Yılmaz, Mehmet Başkaya, Cihangir Yılmaz ve Hakkı Tunç, yedek üyeliklere ise Salih Özkan, Adem Güler, Ali Karabağlı, Ali Çiçek ve Harun Hor seçilmiş, ilginizi çekerse tabi ki… 

İzlenme: 1093 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Sala gitsin

    Misafir: Taksicilerin dediğini yapıyor belediye taksicilerın işini engeliyormus mypet oy için insan bu uygulamayı yasaklamayi ortaya koymaz #YAZARIMIZ ELİNE SAĞLIK GÜZEL YAZMISIN 18 Şubat 2016 02:29

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA