• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İnsanlığın böylesi

insanligin-boylesi

Bulduğu cüzdan, Antalya’da FETÖ’yle mücadele eden kilit isimlerden birine aitti. Saatlerce uğraştı ve içi para ve kimlik dolu cüzdanı sahibine teslim etti
02 Ağustos 2018 Perşembe 17:34


 

O cüzdanın sahibi bakın kim çıktı…

 

İnsanlığın böylesi 

Bulduğu cüzdan, Antalya’da FETÖ’yle mücadele eden kilit isimlerden birine aitti. Saatlerce uğraştı ve içi para ve kimlik dolu cüzdanı sahibine teslim etti

 

Mahmut Sincar, Antalya’da Sincar Otomotiv’in sahibiydi. Hafta sonu Muratpaşa ilçesi Güvenlik Mahallesi Turgut Reis Caddesi üzerindeki işyerinin kapısından dışarı çıktı. Bir anda gözü, sokak üzerinde yerde duran içi dolu bir cüzdana takıldı. Sincar, içinde 2 bin 500 lira kadar para, kimlikler, banka ve kredi kartları dolu olan cüzdanın sahibine ulaşmak için her yolu denedi. Kimliklerde yazılı olan isme ulaşabilmek ve kimliği teslim edebilmek için saatlerce çabaladı. Para cüzdanından çıkan üniversite kimliği de dikkatini çekti. Akdeniz Üniversitesi’ni aradı ancak hafta sonu olması sebebiyle hiçbir yetkiliye ulaşamadı. Bunun üzerine şansını sosyal medyada denedi. Yoğun çabalar sonucu yaklaşık 6 saat sonra cüzdan sahibi kişiye ulaştı. O cüzdanın sahibi, Antalya’da FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadelenin sembol isimlerinden olan Hüsnü Gülez’den başkası değildi.

 

Para vermek istedi, almadı

Gülez, Mahmut Sincar’ın iş yerine gelerek cüzdanını teslim aldı. Mardinli olduğunu öğrendiği Mahmut Sincar’a teşekkür etti. Minnetini göstermek için bu davranışı karşılığında yüksek bir miktar para vermek istedi ancak cüzdanı bulan Mahmut Sincar bu teklifi kabul etmedi. Bunun üzerine elinde bir tepsi baklavayla Mahmut Sincar’ın iş yerine gelen Hüsnü Gülez, Sincar ve çalışma arkadaşlarına tek tek teşekkür etti. Üniversite eski Personel Daire Başkanı da olan Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Yüksekokul Sekreteri Hüsnü Gülez; “İnsanlık ölmemiş. Bu cüzdanın içindekilerin peşinde olan çok insan vardır. Cüzdanda yüksek miktarda da param vardı. Cüzdanı bulduğu için teşekkür etmek için paramın büyük bir bölümünü teklif ettim ama almadı. Ne teklif ettiysem ‘hayır’ dedi ve kabul etmedi. Biz de şu anda beraber baklava yiyoruz” diyerek espri yaptı. “Allah böyle güzel insanlardan razı olsun” diyen Hüsnü Gülez, “Böyle insanlara, böyle insanlığa, böyle bir birliktelik ve kenetlenmeye ihtiyacımız var” dedi. Sincar Otomotiv sahibi Mahmut Sincar da “İnsanlık namına cüzdanı teslim etmek için her şeyi yaptım. Bir dost kazandı, bir dost kazandım. Hem de çok temiz bir dost. Ancak Hüsnü abimiz bir dahaki sefere cüzdanının herhangi bir yerine telefon numarasını yazarsa iyi olur. Ona ulaşıncaya kadar saatler geçti” diyerek kahkahayı patlattı.

 

FETÖ’nün baş düşmanı

Akdeniz Üniversitesi eski Personel Daire Başkanı olan Hüsnü Gülez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘FETÖ/PDY terör örgütü ile mücadele edin’ çağrısı üzerine 17/25 Aralık 2013 sürecinden sonra örgütle amansız bir mücadeleye girişmişti. Gülez; kendiliğinden, müşteki ve tanık sıfatı ile FETÖ/PDY terör örgütüne karşı girişilen mücadelede yer almak amacıyla adli mercilere şikâyette bulunmuştu. Akdeniz Üniversitesi’nde FETÖ/PDY terör örgütüyle mücadele ederken kripto FETÖCÜLER tarafından FETÖCÜ ilan edilen, 25 ayda 2 defa FETÖ’den gözaltına alınan, 2 kademe durdurma cezası alan, 1 defa kamudan ihraç cezası verilerek 2 yıl işsiz bırakılan Hüsnü Gülez; verilen tüm cezalar, FETÖ gözaltıları ve 22 suç duyurusundan aklanarak bir süre önce devlet memurluğu görevine geri dönmüştü.


Haber okunma sayısı: 1016Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ