• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Belediye kaçağa geçit vermedi

belediye-kacaga-gecit-vermedi

Belediye kaçağa geçit vermedi Konyaaltı Belediyesi çalışanı İsmail Palabıyık ve ailesi, pandemiyi fırsat bilip aynı belediye sınırları içindeki ormanlık araziye ‘kaçak yapı’ koymuştu. Akdeniz Manşet’in haberleri sonrası yıkım kararı çıktı. Palabıyık ailesi; konteynerkonduyu kamyona yükleyip tıpış tıpış gitti Şükrü AĞIRMAN Valilik harekete geçti Antalya Konyaaltı’nda biri ya da birileri yaklaşık 25 milyon değerindeki 30 dönüm orman arazisinde çam ağaçlarını keserek zeytin ağacı dikmişti. Kaçak yapılarla, konteynerkondularla mücadele eden Konyaaltı Belediyesi çalışanlarından İsmail Palabıyık da pandemiyi fırsat bilip 20423 ada 5 parsel bölgesindeki araziye bir konteyner koydu. Kendi evi yerine burada ailesiyle yaşamaya başladı. ‘25 milyonluk araziye konteynerkondu’ başlıklı haberimiz sonrası belediye ve Valilik harekete geçti. Yıkım yapıldı Konyaaltı Belediyesi’nden Valiliğe gönderilen bilgi notunda kaçak yapı olan konteynerin kaldırılmasının tebliğ edildiği, ilgilisinin açtığı davada yürütmenin durdurulması talebinin idare ve Konya Bölge İdare Mahkemesince ‘reddine’ kesin olarak karar verildiği, söz konusu yerin devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan, Orman Arazisi (sonrasında ise Orman Kadastro tarafından 2B ölçümleri yapılmış) olması sebebiyle dava sonucu beklenmeden yıkım işleri gerçekleştirileceği bildirildi. Belediye kaçak yapıyı kaldırttı Belediye çalışanı İsmail Palabıyık’ın, çalıştığı belediye sınırları içinde yer alan orman arazisindeki kaçak yapıya elektrik ve suyu nasıl bağlattığı merak ediliyordu. Nitekim kaçak ihbarı sonrası AEDAŞ’ın konteynere giderek gerekli işlemi tesis ettiği öğrenildi. Su aboneliğinin de pandemi döneminde orman arazisi olmasına rağmen ‘2B yeri’ denilerek alındığı, suyun da bilâhare kesileceği öğrenildi. Palabıyık “Orası benim kendi üzerime olan bir ata mülküdür” dediği yerdeki kaçak konteyneri, 14 Ocak 2021 günü belediye nezaretinde kaldırdı.
15 Ocak 2021 Cuma 14:00

 Belediye kaçağa

geçit vermedi

 

Konyaaltı Belediyesi çalışanı İsmail Palabıyık ve ailesi, pandemiyi fırsat bilip aynı belediye sınırları içindeki ormanlık araziye ‘kaçak yapı’ koymuştu. Yerel gazete Akdeniz Manşet’in haberleri sonrası yıkım kararı çıktı. Palabıyık ailesi; konteynerkonduyu kamyona yükleyip tıpış tıpış gitti

 Şükrü AĞIRMAN

Valilik harekete geçti

Antalya Konyaaltı’nda biri ya da birileri yaklaşık 25 milyon değerindeki 30 dönüm orman arazisinde çam ağaçlarını keserek zeytin ağacı dikmişti. Kaçak yapılarla, konteynerkondularla mücadele eden Konyaaltı Belediyesi çalışanlarından İsmail Palabıyık da pandemiyi fırsat bilip 20423 ada 5 parsel bölgesindeki araziye bir konteyner koydu. Kendi evi yerine burada ailesiyle yaşamaya başladı. ‘25 milyonluk araziye konteynerkondu’ başlıklı haberimiz sonrası belediye ve Valilik harekete geçti.

 

Yıkım yapıldı

Konyaaltı Belediyesi’nden Valiliğe gönderilen bilgi notunda kaçak yapı olan konteynerin kaldırılmasının tebliğ edildiği, ilgilisinin açtığı davada yürütmenin durdurulması talebinin idare ve Konya Bölge İdare Mahkemesince ‘reddine’ kesin olarak karar verildiği, söz konusu yerin devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan, Orman Arazisi (sonrasında ise Orman Kadastro tarafından 2B ölçümleri yapılmış) olması sebebiyle dava sonucu beklenmeden yıkım işleri gerçekleştirileceği bildirildi.

 

Belediye kaçak yapıyı kaldırttı

Belediye çalışanı İsmail Palabıyık’ın, çalıştığı belediye sınırları içinde yer alan orman arazisindeki kaçak yapıya elektrik ve suyu nasıl bağlattığı merak ediliyordu. Nitekim kaçak ihbarı sonrası AEDAŞ’ın konteynere giderek gerekli işlemi tesis ettiği öğrenildi. Su aboneliğinin de pandemi döneminde orman arazisi olmasına rağmen ‘2B yeri’ denilerek alındığı, suyun da bilâhare kesileceği öğrenildi. Palabıyık “Orası benim kendi üzerime olan bir ata mülküdür” dediği yerdeki kaçak konteyneri, 14 Ocak 2021 günü belediye nezaretinde kaldırdı.

İŞTE KAÇAK KONTEYNERKONDUNUN KAMYONLA TAHLİYE ANI:

 

İSMAİL PALABIYIK:


Haber okunma sayısı: 490Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA