• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Acil servis girişine baz istasyonu diktiler

acil-servis-girisine--baz-istasyonu-diktiler

Baz istasyonu dikmek için bula bula acil servisinin önünü mü buldular
03 Şubat 2021 Çarşamba 14:56

 Başka yer mi yoktu?

 

Baz istasyonu dikmek için bula bula acil servisinin önünü mü buldular

 

Acil servis girişinebaz istasyonu diktiler

 

Antalya’da devlet hastanesinin acil servis binasına birkaç metre mesafede kaldırıma baz istasyonu diktiler. Sağlık görevlileri, çevre sakinleri ve bölge esnafı duruma isyan etti

 

Haber: Şükrü AĞIRMAN

Halen tartışma konusu

Yaydığı elektromanyetik dalgaların sağlık yönünden zararları olabileceği konularında basın-yayın organlarında zaman zaman yayınlar çıkan cep telefonu baz istasyonlarının nerelere kurulacağı ile ilgili sorunlar halen devam ediyor. Baz istasyonlarının zararları olup olmadığı konusu; bilim adamlarının araştırma ve tartışma konuları arasında yer alıyor.

 

Kapı önüne baz istasyonu

Turkcell İletişim Hizmetleri A. Ş. firması, Antalya Atatürk Devlet Hastanesi (eski SSK) Acil Servis kapısının birkaç metre uzağına baz istasyonu kurdu. Halk, çevre esnafı ile sağlık görevlileri, buna tepki göstererek ev, iş yerleri ile hastaneye çok yakın noktadaki baz istasyonunun bu bölgeden kaldırılmasını istedi. Esnaf ile çevre sakinleri “Kapımızın tam önüne, yaya kaldırımına baz istasyonu kurdular” dedi.

 

Cihazları etkileyecek mesafede

Sağlık görevlileri ise “Acil servis binasına ve hastaneye sadece 15-20 metre mesafede baz istasyonu mu olur. Bu kadar yakında olması, insan ve hasta sağlığı ile tıbbi cihazların elektromanyetik dalgalardan etkilenmesi konusunda çok tehlikelidir. Cihazın sertifikasındaki güvenlik mesafesi ile hastaneye olan mesafesi neredeyse aynıdır. Acil çözüm bulunmalı” dedi.  

 

Başka yer mi bulamadılar

10 metre yüksekliğindeki baz istasyonu direğinde; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Bölge Müdür Vekili Mustafa Çil imzalı 18 Kasım 2020 tarihli “Bu Güvenlik Sertifikası, yukarıda belirtilen sistemin 10/11/2008 tarihli ve 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanununa istinaden yayımlanan Elektronik Haberleşme Cihazları Güvenlik Sertifikası Yönetmeliğine uygun bulunduğunu gösterir” yazılı, 2G, 3G ve 4.5G’ye ait 3 adet güvenlik sertifikası yer alıyor. Bu sertifikalarda güvenlik mesafesi 14.95-18.12 metre arasında değişiyor.


Haber okunma sayısı: 312Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA