• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kanseri yendi şampiyon oldu

-kanseri-yendi-sampiyon-oldu

Dediler “Kansersin; git eve, ölümü bekle”. O ise azmetti ve yaşadı, yaşama arzusuyla spora başladı. 10 yıl sonra Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Şampiyonu oldu
04 Ekim 2019 Cuma 17:56

 Kanseri yendi

şampiyon oldu

 

Dediler “Kansersin; git eve, ölümü bekle”. O ise azmetti ve yaşadı, yaşama arzusuyla spora başladı. 10 yıl sonra Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Şampiyonu oldu

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Tay’ın mücadelesi

Kanser hastalığına karşı yürüttüğü mücadelesiyle sosyal medya fenomeni olan Neslican Tay’ın hayatını kaybetmesi, tüm ülkeyi yasa boğdu. Özel bir üniversitede psikoloji eğitimi alan Neslican Tay, henüz 21 yaşındaydı. Uzun süredir kanser hastalığı ile mücadele eden Tay’ın bacağı, tümör nedeniyle 2018’de kesildi. Genç kız tam 3 kez yenmeyi başardığı kansere, geçtiğimiz günlerde yeniden yakalanmıştı. Tay maalesef bu kez başarılı olamadı ve yaşamını kaybetti. Ancak bu hastalığın pençesine düşen herkes, hayatının baharında yaşamını yitiren Neslican Tay kadar şanssız değil.

 

Dünya şampiyonluğuna hazırlanıyor

Neslican gibi kansere karşı verdiği mücadeleyle, yaşama arzusuyla kanserlilere umut ışığı olan bir isim de şu anda Antalya’da yaşıyor. Kansere karşı verdiği mücadele ise dudak uçuklatacak cinsten. Doktorların ameliyat etmeyi bile reddettiği Kubilay Yılmaz, kanseri yendi. Ardından, 2018 İstanbul Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Kategorisi Türkiye 6’ncısı oldu. Sonra 2019 Türkiye Vücut Geliştirme Atletik Fizik Şampiyonu oldu. Yılmaz şimdi ise Aralık 2019’da Milli Takım ile katılacağı dünya şampiyonasına hazırlanıyor. 18 yıllık sigorta şirketi sahibi 1973 İstanbul doğumlu Kubilay Yılmaz kanser olunca yaşadığı zorlukları anlattı.

 

Doktorlar ‘yaşamaz’ dedi ama…

Yılmaz “Son evre testis tümörü olmuştum. 13 ay kemoterapi gördüm. Bunun bir yılı yatalak yaşadım. Mama ile beslendim. 2 çocuğum var. Biri 15 diğeri 11 yaşında. İyileşmek için büyük mücadele verdim. 2009 Mart ayında yakalandığım kanserden 2010 yılı 15 Haziranında ‘Bitti artık’ diyen doktorların müjdesiyle kurtuldum. Şimdi ise vücut geliştirme dünya şampiyonasına hazırlanıyorum” dedi. Sosyal medyada, instagram hesabında kanser olduğu döneme ait bir vesikalık fotoğrafı ile vücut geliştirme şampiyonluğuna ait kareleri paylaşan Kubilay Yılmaz, bu fotoğrafların altına Neslican Tay’ın vefatı ve kendisinin verdiği mücadeleyi anlatan bir yazı da paylaştı.

 

Kansere umut olacak bir hikâye

Yılmaz “Son evre testis tümörü  olmak, Milli Takım’a seçilmek ve Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmek gururuna erişmek. İşte bu kanser hastası dostlarıma umut olur. Diğeri değil…” ifadelerine yer verdi.


Haber okunma sayısı: 879Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA