• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Halkın suyunu kaçak kullanmışlar

-halkin-suyunu-kacak-kullanmislar

Gelen bir ihbar, Antalya’nın Akseki ilçesinde halkın içme suyunun uzun bir süredir bir mermer ocağı firması tarafından kaçak olarak kullanıldığını ortaya çıkardı
05 Ocak 2021 Salı 13:33

 Halkın suyunu

kaçak kullanmışlar

 

Gelen bir ihbar, Antalya’nın Akseki ilçesinde halkın içme suyunun uzun bir süredir bir mermer ocağı firması tarafından kaçak olarak kullanıldığını ortaya çıkardı

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Köylüler ihbarda bulundu

Antalya’nın Akseki ilçesinde köyden mahalleye dönüşen Güneykaya’da (Gönnet) köylüler bir süredir su kısıntısı yaşıyordu. Köylülerin beyanına göre köyün Aşağı Mahalle isimli mahallesinde ASAT’ın su boruları ile halka yaklaşık 15 yıldır içme suyu veriliyordu. Yaklaşık 3 yıl kadar önce mahallede bir tepeye mermer ocağı açıldı. İddia o ki o günden bu yana su az akmaya başladı. Halk ASAT’a başvurdu. Onlar da bir kuyu açıp, kuyudan depoladığı suyu halka içme suyu olarak vermeye başladı.

 

Susuzluk canlarına tak etti

Ama bu su da yetmedi. Ardından ASAT tankerlerle bu kuyulara su takviyesi yaptı. Bu da yetersiz kalınca halk, ilgili ve sorumlu kişilere giderek şikayette bulundu. Firmanın içme suyunu kullandığını düşündüklerini öne sürdü. Hatta Kaymakamlık talimatı ile jandarmanın bile iddialarını incelediği ancak bir sonuç elde edilemediği öğrenildi. Yaklaşık 3 yıldır mağduriyet yaşadığını öne süren köylülerden Akdeniz Manşet’e gelen kaçak su kullanıldığı ve suyun debisinin bu nedenle az olduğu şeklindeki ihbar ilgililere iletildi.

 

Firmaya ceza verildi

İhbar sonrası Aralık 2020 başında Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin ilgili firmaya baskın yaptığı öğrenildi.Suyu kaçak olarak kullandığı tutanakla tespit edilen Sumar Mermer firması Mehmet Altındal adına 7 bin 500 lira para cezası kesildi. Kaçak kullanılan su kesildi. Firma ve yetkilileri hakkında kaçak su kullanmaktan savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Ulaştığımız yetkililer; kaçak kullanılan su miktarıyla ilgili Sayıştay tespiti sonrası geriye dönük de tahsilat yapılacağını belirtti.


Haber okunma sayısı: 400Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA