• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Antalya’nın ilk sanal gerçekliği

-antalyanin-ilk-sanal-gercekligi

Hiç bir kablo ve bağlantıya ihtiyaç duymadan oyun oynanabilen Antalya’nın ilk sanal gerçeklik oyun salonu Antalya VR Kafe açıldı
08 Ocak 2020 Çarşamba 22:06

 Antalya’nın ilk

sanal gerçekliği

 

Hiç bir kablo ve bağlantıya ihtiyaç duymadan oyun oynanabilen Antalya’nın ilk sanal gerçeklik oyun salonu Antalya VR Kafe açıldı

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Kablo ve bağlantı yok

İbrahim Levent İmer isimli bir girişimci, Antalya’da bir ilki gerçekleştirdi. VR gözlükle hem kablosuz hem de arkadaşlarla birlikte oynanabilen, yepyeni bir sanal gerçeklik mekânını açtı. Kişiler; ister tek başına isterse arkadaşları ile beraber aynı oyunu hiç bir kablo ve bağlantıya ihtiyaç duymadan oynayabiliyor. Oyuna katılmak isteyenler, en son teknolojik cihazlar ile sanal gerçeklik deneyimini en uç noktalarda yaşayacak.  

 

Kablosiz VR gözlük

www.antalyavr.cafe ismiyle web adresi de bulunan sanal gerçeklik oyunu, Antalya Muratpaşa’da Markantalya AVM karşısında Kızılsaray Mahallesi Yener Ulusoy Bulvarı Alanyalılar İş Merkezinde yer alıyor. Açılışa özel olarak oyun salonunda saatlik ücret 30 lira olarak belirlendi. Elektrikli bisiklet ve ginger kiraladığı CİMER firmasını kapatan İbrahim Levent İmer, bu yatırımı yapma gerekçesini şöyle açıkladı:

 

Devleti savcılığa veren girişimci

“Dünyada şu an en hızlı gelişen ve yükselen bir sektör olması ve Antalya’da ihtiyaç olmasından dolayı bu salonu açtım. Oyun salonunda kullandığımız cihazlarımız Oculus Quest ve Oculus Rifts, bilgisayarlar ise MSI VR ONE olarak en son teknolojik cihazlardır.” İmer daha önce basında ‘Devleti savcılığa verdi’ başlıklı haber ile yer almıştı.


Haber okunma sayısı: 620Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA