• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Ölümüne eğitim

-olumune-egitim

Antalya Konyaaltı sahilinde geleceğin yelken sporcuları yetiştirilmeye çalışılıyor ancak her an bir kaza yaşanabilir
28 Haziran 2019 Cuma 14:32

 Ölümüne eğitim

 

Antalya Konyaaltı sahilinde geleceğin yelken sporcuları yetiştirilmeye çalışılıyor ancak her an bir kaza yaşanabilir

 

HABER: Şükrü AĞIRMANHer an kaza yaşanabilir

Antalya Konyaaltı sahilinde varyanttan indiğinizde sizi belediye şirketi Ekdağ’ın plaj tesisleri ile Deniz Ticaret Odasının ve çeşitli kulüplerin çocuklara yelken, dalış, kürek ve yüzme eğitimi verdiği tesisleri karşılıyor. Plajda ise Antalya Yelken ve Deniz Sporları İhtisas Kulübü (AYDİK), Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) logolarının yer aldığı, denizde yüzer şamandıra varlığını da anlatan birkaç uyarı tabelası ile denize iniş kızağı yer alıyor.

 

Uyarı var ama gören yok

Yelken eğitimi sırasında Ekdağ plajına gelen halk bu tabeladan bihaber kızağın olduğu bölgede denizde yüzüyor. Plaj ile kızak arasında yüzer şamandıra ise bulunmuyor. Yelkenliler ve motorlu refakatçi tekneler ise halkın içerisine girerek sahile kadar geliyor. Sahilde denize nazır oturan vatandaş ve yüzenler, sahilden 30 metre kadar uzaklıktaki uyarı tabelalarını görmüyor. Denizde eğitim sırasında kızaktan inen çıkan yelkenli ve motorlu teknelerin kullandığı koridor şeklinde bir şamandıra da göze çarpmıyor.

 

Tabelaya dikkat

Plajda üç kurumun logolarının yer aldığı uyarı tabelasında ise “Lütfen dikkat! Kıymetli Antalyalılar. Sahil bandımızın bu kısmında, her gün 08:00 ile 18:00 saatleri arası yelkenli spor tekneler ve motorlu refakatçi tekneler eşliğinde yelken eğitimi verilmektedir. Kendi güvenliğiniz ve herhangi bir kaza yaşanmaması adına denizde yüzer şamandıralarla çevrili ve sahilde denize iniş kızağının bulunduğu alanlardan uzak durmanızı önemle rica ederiz” ifadeleri yer alıyor.


Haber okunma sayısı: 794Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA