• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

O ayakkabının dili olsa da konuşsa…

-o-ayakkabinin-dili-olsa-da-konussa

Devletin antrenman yapmaları için ücretsiz tırmanma duvarı inşa etmediği, olan bir tanenin de ücretli olduğu Antalya’da yırtık ayakkabısıyla çalışıp çabalayan 15 yaşındaki bir genç, Lider Tırmanış Türkiye Şampiyonu oldu
09 Mart 2019 Cumartesi 09:55

 O ayakkabının dili olsa da konuşsa…

 

Devletin antrenman yapmaları için ücretsiz tırmanma duvarı inşa etmediği, olan bir tanenin de ücretli olduğu Antalya’da yırtık ayakkabısıyla çalışıp çabalayan 15 yaşındaki bir genç, Lider Tırmanış Türkiye Şampiyonu oldu

 

HABER: Şükrü AĞIRMANTürkiye şampiyondu oldu

Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) sporcusu olan 15 yaşındaki Antalyalı Cem Baba; Lider Tırmanış Türkiye Şampiyonu oldu. Antalya’da devlet gençlerin antrenman yapmaları için bir tırmanma duvarı yapmadı. Kentte var olan bir tane tırmanma duvarını kullanmak için de Akdeniz Üniversitesi ücret talep ediyor. Gençlik ve Spor İl Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu tırmanma duvarı yapımı için söz vermesine rağmen bu duvarı inşa etmemekle itham ediliyor. Tüm bu çaresizliklere rağmen yırtık ayakkabılı bir genç Antalya’dan çıkarak Türkiye şampiyonu oldu. 

 

Koç’tan sert eleştiri

Türkiye Dağcılık Federasyonunun 2-3 Mart 2019 tarihlerinde Rize’de yapmış olduğu Lider Tırmanış Türkiye Şampiyonasında Cem Baba, gençler kategorisinde 180 kişinin arasında birinciliği kazandı. Yırtık pabuçlarıyla çalışarak birinci olan Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) sporcusu Cem Baba Antalya’ya altın madalya ile döndü. ADDK Başkanı Muharrem Koç, “Biz Antalya’ya tırmanma duvarı yapılması için her şeyi yaptık. Senelerdir Hacıcaferoğlu’na yalvarıyoruz. Proje örnekleri sunduk. Önerilerde bulunduk. ‘Yapacağım’ dedi her seferinde ama hiçbir zaman yapmıyor. Neye hizmet ediyor böyle davranarak” dedi.

 

‘Talebimizi Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz’

Muharrem Koç eleştirilerini “Sayın Hacıcaferoğlu’nun artık Antalya’dan gitmesini istiyoruz.  O gitmeden Antalya’ya tırmanma duvarının gelmeyeceği belli oldu. Dört gözle gitmesini bekliyoruz ki yeni gelen kişi; tırmanma duvarımızı yapsın. Her seferinde ‘Yapacağım’ dediği tırmanma duvarını neden yapmadığına ilişkin bize bir gerekçe de göstermiyor. Keyfi tutum ve davranışlar sergiliyor. Gerekirse sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu talebimizi ve Hacıcaferoğlu yüzünden yaşadığımız zorlukları ileteceğiz” ifadeleriyle sürdürdü.


Haber okunma sayısı: 936Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA