• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Duvarları yok, madalyaları var

-duvarlari-yok-madalyalari-var

Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış Milli Takımı, Balkan Şampiyonasında 3 ikincilik alarak ülkemize döndü. Antalya’ya gümüş madalya ile dönen Cem Baba: Bir duvarımız olsaydı şampiyonluk kaçınılmazdı
20 Nisan 2019 Cumartesi 16:36

 Duvarları yok, madalyaları var

 

Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış Milli Takımı, Balkan Şampiyonasında 3 ikincilik alarak ülkemize döndü. Antalya’ya gümüş madalya ile dönen Cem Baba: Bir duvarımız olsaydı şampiyonluk kaçınılmazdı

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Şampiyonluk kaçınılmazdıTürkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış Milli Takımı, Balkan Şampiyonasında, gençler ve küçükler kategorisinde 3 madalya alarak ülkemize döndü, madalyalardan biri Antalya’nın. Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) sporcusu Cem Baba “Antalya’da antrenman yapabilmek için bir tırmanma duvarımız olsaydı şampiyonluk kaçınılmazdı” diye konuştu.

Bir gümüş madalya Antalya’ya

ADDK Başkanı Muharrem Koç, “Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış Milli Takımı, Balkan Şampiyonasında gençler ve küçükler kategorilerinde 3 adet ikincilik madalyası alarak yurda döndü. Tırmanma duvarımız bulunmuyor olmasına rağmen ‘olimpik branş’ olan spor tırmanış branşında Antalya’ya bir gümüş madalya getirdik” dedi.

3 madalya aldılar

Milli sporcularımız, 13-14 Nisan 2019 tarihinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te dokuzuncusu düzenlenen Spor Tırmanış Balkan Şampiyonasına katıldı. Gençler ve küçükler kategorilerinde yapılan şampiyonadan 3 adet ikincilik madalyası alarak yurda döndü. Milli sporcularımız, 3 gümüş madalya ile herkesi sevindirdi. Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) sporcularından Cem Baba “Antalya’da antrenman yapabilmek için bir tırmanma duvarımız olsaydı şampiyonluk kaçınılmazdı” dedi.

Teşekkürler Baba

Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ADDK) Başkanı Muharrem Koç “Milli Takım; gençler ev küçükler kategorisinde Türkiye’ye 3 adet madalya ile döndü, madalyalardan biri Antalya’nın. Henüz 15 yaşındaki Cem Baba, ailesi için, ADDK için, Antalyamız için, ay yıldızlı bayrağımız için mücadele ettiğini söyledi, madalyası bizlere armağanıdır. Teşekkürler Cem Baba. Başarısıyla ülkemizi temsil eden tüm teknik heyet ve sporcularımızı kutluyoruz” diye konuştu. Koç “Tırmanma duvarları olan diğer illerden de başarılar gelecektir. Bizler de tırmanma duvarımızın yapılmasını dört gözle bekliyoruz” dedi.

Dört gözle bekliyoruz

Gençler ve küçükler kategorilerinde yapılan şampiyonaya katılan sporcularımız ve ödülleri şöyle: Şampiyonada Antalya Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü’nün (ADDK) sporcusu Cem Baba, Küçük Erkekler A Kategorisi 2’si olarak gümüş madalya kazandı. Gülay Balık, Genç Kızlar A Kategorisi 2’si olarak gümüş madalyayı Geçlik Hizmetleri ve Spor Kulübü adına Malatya’ya; Duru Güneş Yalçın, Küçük Kızlar A Kategorisi 2’si olarak kazandığı gümüş madalyayı Olympos Dağcılık Ve Doğa Spor Kulübü adına İzmir’e götürdü.


Haber okunma sayısı: 879Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA