• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Memleket’te dayak yoksa ne var!

memlekette-dayak-yoksa-ne-var

İl yöneticisi; suçladığı isimler suç duyurusunda bulunmaya hazırlanırken geri adım attı. Ortada bir dayak olmadığı ortaya çıktı, İğci özür diledi
30 Haziran 2021 Çarşamba 13:42

 Memleket’te dayak

yoksa ne var!

 

Antalya'da Memleket Partisi'nin il başkanlığına aday olduğu için darp edildiğini öne sürüp; il başkanı ve danışmanıyla darp edenler hakkında savcılığa şikâyette bulunan il yöneticisi; suçladığı isimler suç duyurusunda bulunmaya hazırlanırken geri adım attı. Ortada bir dayak olmadığı ortaya çıktı, İğci özür diledi

 Haber: Şükrü AĞIRMAN

Basına demeç verecekti

Antalya’da Memleket Partisi’nin il başkanlığına aday olduğu için 22 Haziran 2021 günü saldırıya uğradığını ve darp edildiğini iddia eden Serkan İğci, İl Başkanı Hüseyin Baraner ve danışmanı Süleyman Solmaz’ı azmettiricilikle suçlamıştı. Rapor alarak savcılığa giden Ömer Serkan İğci'nin, darp eden kişiler ile İl Başkanı Hüseyin  Baraner ve eşi il yönetiminde yer alan başkan danışmanı Süleyman Solmaz’dan azmettiricilik suçlaması ile davacı ve şikâyetçi olduğu öğrenilmişti. Bu olaylar üzerine Nazife Gönder Çetinkaya isimli il yöneticisi görevinden istifa etmiş, olay; Genel Başkan Muharrem İnce'nin yardımcısı Hakkı  Akalın'a iletilmiş, sözde mağdur İğci de, 25 Haziran Cuma günü basın açıklaması yapacağını söyleyerek yaşananları, "Evet doğrudur. Kendileri hakkında savcılığa müracaatta bulundum. Haklarında soruşturma açıldı. Bununla ilgili Cuma günü basına demeç vereceğim" sözleriyle doğrulamıştı. 

 

Suçlama darp değil

Konuyla ilgili haber, Akdeniz Manşet gazetesi ile ve gazetenin internet sitesinde ‘Antalya’da Memleket dayağı’ başlığıyla https://www.akdenizmanset.com.tr/antalya-da-memleket-dayagi/183538/ linkinde yayımlandı. Ancak Ömer Serkan İğci olayın basına yansımasının hemen sonrasında bir daha basın mensuplarının telefonlarına çıkmadı. Gönderilen mesajlara da şehir dışında olduğunu öne sürüp döner dönmez arayacağı yanıtını verdi. Bu arada İğci, iddiaların haberleştirilmesinden sonra savcılığa yaptığı suç duyurusunu bazı isimlerle paylaştı. Ancak suç duyurusunda İl Başkanı ünlü turizmci Hüseyin Baraner ile danışmanı iş insanı Süleyman Solmaz’ın darp değil tehdit ve hakaret suçlamasıyla azmettirici olarak suçlandığı öğrenildi. İddia edildiği gibi ortada bir dayak/darp olayı bulunmazken telefonla ulaşılan partili Buket Yılmaz Dağlı, İğci’nin darp edilmiş halini gördüğünü, o haliyle insan içine çıkamadığını, 25 Haziran günü basına açıklama yapacaklarını iddia etti. Ancak bunların hiçbiri gerçekleşmedi.

 

Karşı suç duyurusu hazırladılar

"Ben kimseyi dövmedim. Yarın haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bu nasıl bir şey. Sağdan soldan mesaj geliyor. Ben kimseyi dövmedim de dövdürmedim de. Bir milyon liralık tazminat davası açacağım. Avukatlarıma talimat verdim" açıklamasında bulunan Memleket Partisi İl Başkanı Hüseyin Baraner ile danışmanı Süleyman Solmaz suç duyurusu dilekçelerini hazırladı, savcılığın yolunu tuttu. Solmaz, daha önce kendisiyle aynı isimde bir akademisyenin Isparta’da FETÖ/PDY terör örgütü suçlamasıyla tutuklanıp bir süre hapis yattığını, partili bazı isimlerin vali yardımcılarına giderek kendisini teröristmiş gibi ihbar ettiğini, ‘Böyle bir isim nasıl partide olabilir’ dediğini, ancak o kişiyle isim benzerliği dışında bir ilgisinin olmadığını, olayların ilk buradan çıktığını, şimdi de kendilerini iftira atıldığını, suç duyurusunda bulunduklarını anlattı.

 

Geri vites yaptı

Yaşanan gelişmeler üzerine sözde mağdur Ömer Serkan İğci ortaya çıktı. 28 Haziran günü Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına giderek dilekçe veren Serkan İğci, şikâyetlerinden vazgeçti. Ömer Serkan İğci verdiği dilekçeyi, “Şikâyetimden vazgeçtim, aday olmaktan vazgeçtim. Hüseyin Baraner’i sonuna kadar destekleyeceğimi bildiririm. İyi çalışmalar” notuyla birlikte, partiye ait sosyal medya uygulaması WhatSapp grubunda paylaştığı öğrenildi. Üleylan Solmaz ise İğci’nin hem kendisinden hem de il başkanı Baraner’den özür dilemesi ve savcılığa yaptığı suç duyurusundan vazgeçmesi sonrası kendilerinin de yaptıkları ve yapacakları suç duyurularından vazgeçtiklerini anlattı. Kulislerde ise yaşananların İğci’nin aday olmasıyla bir ilgisinin olmadığı, hatta adaylıktan vazgeçmesinin saçmalık olduğu, ancak ortada bir darp iddiası olmamasına rağmen basına bu şekilde lanse edilmesinin doğru bulunmadığı, İğci’yi partili bazı isimlerin yönlendirdiği, yakın zamanda disiplin süreçlerinin işleyebileceği konuşuluyor.

 

Partinin yönetimi yeni kuruldu

Memleket Partisi'nin Antalya il yönetiminde yer alan 31 kişilik ekip 1 Haziran 2021 günü belli olmuş, liste MYK'da kabul edilmişti. Darp edildiğini öne süren Ömer Serkan İğci de bu yönetim kurulu listesinde yedinci sırada yer alıyordu. Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) ayrılan Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi'nin Antalya il yönetimi; Kurucu İl Başkanı turizmci Hüseyin Baraner'in yönetiminde, Tayfun Aydoğmuş, Fatih Kozbek, Nuran İçliyürek, Cengiz Kebapçiyan, Ufuk Dolar, Mutlu Çepni, Ömer Serkan İğci, Buket Dağlı, Murat Demircan, Ufuk Gezgin, Veli Fidan, Taner Tuncel, Reyhan Kaya, Nazife Gönder Çetinkaya, Gülhan Zengin, Gül Solmaz, Gülhan Çağlar, Ömür Kahyaoğlu, Can Öğütçü, Hasan Buğra Meyvecioğlu, Hüseyin Çümen, Hüseyin Kubilay, Mesut Ok, Mustafa Çetin, Şefika Aygüneş, Ayşe Gönül Ağaolu, Ümit Bekir Sunbay, Mehmet Taşbaş, Serap Kök ve Onur Dulkadir'den oluşuyor.


Haber okunma sayısı: 57Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA