• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İYİ Parti’de gece yarısı depremi

iyi-partide-gece-yarisi-depremi

Yerel seçimlere katılacak siyasi partiler aday listelerini 19 Şubat’ta YSK’ya sundu. Listelerdeki isimler sonrası Antalya İYİ Parti’de deprem yaşandı. İl gençlik kollarının tamamı ile İl Divanı üyesi Avukat Rıdvan Yıldız ağır açıklamalar yaparak görevlerinden istifa etti
22 Şubat 2019 Cuma 16:36

 Böylesine dirayetsiz, cesaretsiz, inisiyatif kullanamayan, basiretsiz, sadece talimatla hareket edebilen…

 

İYİ Parti’de gece yarısı depremi

 

Yerel seçimlere katılacak siyasi partiler aday listelerini 19 Şubat’ta YSK’ya sundu. Listelerdeki isimler sonrası Antalya İYİ Parti’de deprem yaşandı. İl gençlik kollarının tamamı ile İl Divanı üyesi Avukat Rıdvan Yıldız ağır açıklamalar yaparak görevlerinden istifa etti   

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Görevlerinden istifa ettiler

Listelerin açıklanması sonrası Avukat Rıdvan Yıldız il divanındaki görevinden, İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Onur Bilge Özdemir ve yönetimi ise tüm İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinden istifa etti.

 

Süreç hızlı başladı

31 Mart 2019’daki yerel seçimlere katılacak siyasi partiler, aday listelerini 19 Şubat saat 17.00’ye kadar Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sundu. YSK seçim takvimine göre, siyasi parti ilçe başkanlıkları, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait aday listelerini, en geç saat 17.00’ye kadar ilçe seçim kurullarına teslim etti. Büyükşehirlerde ise siyasi parti il başkanlıkları, büyükşehir belediye başkan aday listelerini, yine aynı sürede il seçim kurullarına verdi. Öte yandan bağımsız olarak adaylıklarını koyacak kişiler de adaylık için başvurularını aynı saate kadar yaptı. Bağımsız adaylar dahil geçici aday listeleri, il ve ilçe seçim kurullarınca 22 Şubat’ta ilan edilecek ve itirazlar başlayacak. Sürecin tamamlanmasının ardından kesin aday listeleri, 3 Mart’ta ilan edilecek.

 

Gençler ve kadınlar eleştirisi

Listelerin verilmesinin ardından Antalya’da ilk deprem İYİ Parti’de yaşandı. İYİ Parti’den Antalya milletvekili aday adayı olan Avukat Rıdvan Yıldız il divanındaki görevinden; İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Onur Bilge Özdemir ve tüm il gençlik kolları ekibi ise gençlik kollarındaki görevlerinden gece yarısı istifa etti. İstifalar sırasında taraflar ağır ifadeler ile açıklamalar da yaptı. İl Divanı Üyesi Yıldız, il başkanını topa tuttu. İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Onur Bilge Özdemir gece yarısı facebook’taki sosyal medya hesabından “kamuoyuna duyurulur” başlığıyla bir açıklama yaparak gençlik kollarının istifalarını duyurdu. Açıklamada “…görev yaptığımız süre içerisinde şunu gördük ki; milletvekilliği adaylığı sırasında yapılan hatalar, belediye meclis adaylığı listelerinin YSK’ya bildirilmesiyle devam etmiştir. Bir yandan gençlerin ve kadınların oyuna talip olup öte yandan hiçbir fikrimiz alınmadan tepeden inme listelerle siyaset yapılmaya çalışılması benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın inandığı doğrularla örtüşmemektedir. Belediye meclis üyeliklerinde genç ve kadın arkadaşlarımızın yeterince temsil edilmediğini bir kez daha üzülerek gördük…” ifadelerine yer verildi.

 

Yıldız’dan sert sözler

Başarılı ağır ceza avukatı Rıdvan Yıldız da yaptığı açıklamada İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın’ı topa tutarak “Böylesine dirayetsiz, cesaretsiz, inisiyatif kullanamayan, basiretsiz, sadece talimatla hareket edebilen bir il başkanının divanında yer almaktansa, şerefimi ve onurumu koruyarak, yok hükmündeki il divanından istifa ediyorum” dedi.

 

Okullarımızdan geri kaldık

İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları Başkanı Avukat Onur Bilge Özdemir’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Ülkemizin zor şartlarda bulunduğu bir dönemde İYİ Parti Antalya İl Gençlik Kolları Yönetimi olarak 17 Kasım 2018 de görev aldık. Kısa süre içerisinde 15 ilçemizde teşkilatlandık. Bu sırada bizlerin babaları fabrikatör, iş adamları değil, devlet memuru, esnaf, işçi, olduğu için siyasi faaliyetlerimizin yanında mesleklerimizi de icra ettik, yeri geldi okullarımızdan geri kaldık, yeri geldi mesleklerimizi aksattık yeri geldi sosyal hayatımızdan feragat ettik ama asla şikayet etmedik.

 

Hata üstüne hata

Biz, Cumhuriyetimizin aydın, yarınlara umutla bakan ve Mustafa Kemal Atatürk gibi Cumhuriyetin geleceğini gençlere emanet etmiş bir liderin evlatları olarak; okulundan, ailesinden, işinden, sevdiklerinden feragat eden ve her türlü olumsuzluğa karşı görev bilinciyle siyaset yapmaya çalışan bir grup genç olarak parti gençlik kollarının sadece bayrak ve afiş asma görevini yapan bir teşkilat olmadığına inandık. Fakat görev yaptığımız süre içerisinde şunu gördük ki; milletvekilliği adaylığı sırasında yapılan hatalar, belediye meclis adaylığı listelerinin YSK’ya bildirilmesiyle devam etmiştir.

 

Tepeden inme listeler

Bir yandan gençlerin ve kadınların oyuna talip olup öte yandan hiçbir fikrimiz alınmadan tepeden inme listelerle siyaset yapılmaya çalışılması benim ve yönetim kurulu arkadaşlarımın inandığı doğrularla örtüşmemektedir. Belediye meclis üyeliklerinde genç ve kadın arkadaşlarımızın yeterince temsil edilmediğini bir kez daha üzülerek gördük. Bizler şuna inanıyoruz ki, % 1 oy alsak da siyaset inanılan ilkeler ve söylenen sözler çerçevesinde yapılmalıdır. Bu partinin gerçek sahibi biz gençler olacaksak eylem ve söylemlerin aynı nitelikte olması gerekmektedir. Biz siyaseti makamlara çıkmak değil, gönüllere girmek için yapılması gerektiğine inanıyoruz.

 

İl başkanına teşekkür

Öncelikle ifade etmek isterim ki, görev yaptığım süre içerisinde, Türk Milletine umut olan İYİ Partinin bir parçası olmaktan onur duydum. Seçim sürecinde hem il başkanımızın elini rahatlatmak hem de üzerimize aldığımız sorumluluk gereği inandığımız doğrular çerçevesinde yönetim kurulu olarak istifa ediyoruz. Partimizin yerel seçimlerde başarılı olması için azimle çalışmaya devam edeceğiz.  Bu süreçte bizden desteklerini esirgemeyen İl Başkanı Ahmet Aydın, Doç. Dr. Fatih Doğrucan, Doç. Dr. Ayşegül Doğrucan ve Vahap Yılmaz hocalarıma sonsuz teşekkürü bir borç bilirim.”


Haber okunma sayısı: 283Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ