• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İnkârın böylesi

inkrin-boylesi

“Bugünlerde Facebook bana her gün sık sık 6 yıl önce yaptığım paylaşımları hatırlatıyor... Ve benim içim çok acıyor! Çünkü en büyük pişmanlığım!” dedi ve CHP Genel Başkanından eski belediye başkanına, il başkanına ve milletvekillerine kadar hepsine zehir zemberek sözler sarf etti
21 Şubat 2020 Cuma 21:47

 Kılıçdaroğlu’nun bile çözemediği sorun 6 yıldır devam ediyor. 6 yılda 6 il başkanı gören partide borcu ödeyen yok! 

 

 

İnkârın böylesi

 “Bugünlerde Facebook bana her gün sık sık 6 yıl önce yaptığım paylaşımları hatırlatıyor... Ve benim içim çok acıyor! Çünkü en büyük pişmanlığım!” dedi ve CHP Genel Başkanından eski belediye başkanına, il başkanına ve milletvekillerine kadar hepsine zehir zemberek sözler sarf etti

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Genel başkana da eleştiri

2014 yerel seçimlerinde iş yaptırdıkları reklâm ajansına 400 bin lirayı aşkın bedeli ödemeyen, borcu inkâr edip itiraz eden CHP Genel Merkezi ile CHP milletvekilleri Kök ve Akaydın bu parayı firmaya faiziyle müştereken ve müteselsilen ödeyecekti. Ancak kararı Yargıtay bozdu.

Hülya Çavuş Beytaş 10 Şubat 2020 günü sosyal medyada kendisine ait facebook hesabından uzun bir yazılı açıklama yaptı.  Beytaş, CHP’de dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, il başkanı, milletvekilleri ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçradoğlu için sert ve sitem dolu ifadeler kullandı.

 

6 yıldır ödenmeyen borç

Beytaş yazının girişinde; “Bugünlerde Facebook bana her gün sık sık 6 yıl önce yaptığım paylaşımları hatırlatıyor... Ve benim içim çok acıyor! Çünkü en büyük pişmanlığım! Çünkü 6 yıl önce TUYA Reklam sahibi olarak ben ve ekibim CHP’ye 2014 yılı Mart yerel seçimlerinde 3 ay boyunca gece gündüz çalışıp, 19 ilçe de araç giydirmeleri, afiş bina giydirmeleri, 16 Mart Kemal Kılıçdaroğlu’nun geldiği miting ve benzeri kalemlerde binlerce metrekarelik işlerin hem baskıları hem montajlarını yaptık. Ancak paramızı alamadık!!!!!” diye yazdı.

 

Sadece 15 bin lira vermişlerdi

Hatırlanacağı üzere olaylar şöyle yaşanmıştı: CHP Antalya İl Başkanlığı’nın yerel seçim kampanyasını yaptırıp 400 bin lirayı aşkın borcu ödemediği TUYA Reklam; Hülya Çavuş Beytaş’a aitti. Şirket, 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesinde dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Adayı, şimdinin eski milletvekili Mustafa Akaydın’ın seçim kampanyası için partiye birçok reklam işi yapmıştı. O dönem tüm ödemeleri yapan CHP’nin İl Başkanı ise Devrim Kök’tü. Seçimler bitti, Akaydın yeniden seçilemedi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna AK Parti’li Menderes Türel oturdu. Bu arada defalarca değişen CHP İl Yönetimi’nden ise kimse borcu üstlenmedi. Bugüne değin il başkanı 6 kez değişti. Devrim Kök’ün il başkanlığı döneminde yapılan borcun ardından CHP’de sırasıyla Cavit Arı, Semih Esen, Mustafa Erdem, Ahmet Kumbul ve son olarak da Nusret Bayar geçtiğimiz günlerde il başkanı oldu. Hülya Çavuş Beytaş ise bugüne değin partide çalmadık kapı bırakmadı.

 

Kılıçdaroğlu bile çözemedi

Genel merkezde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar herkesin kapısını çaldı, yaptıkları işin karşılığı olan bedelin ödenmesini istedi, çözüm bulunamadı. CHP Genel Merkezi’ne borcun ödenmesi için yazılı olarak başvurdu. Genel merkez de ödeme yapmadı. Parti il yönetimi ise sadece 15 bin lira ödeme yaptı. Borcun 416 bin lirası kaldı. Dönemin CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin imzalı belgede, “Asıl borçlunun Mustafa Akaydın, Devrim Kök ve CHP Antalya İl Başkanlığı olduğu anlaşılmaktadır. İl Başkanlığı'nın borcu ödemesi gerekir. Alacak, parti faaliyetlerinden kaynaklanmış olsa bile, CHP hükmü kişiliği, borçlu ve yükümlü tutulamaz” diyerek borca itiraz etti.

 

Borç inkâr edildi

CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve 19 ilçe belediye başkanlığı için hazırlanan seçim ofisleri ve seçim araçlarının giydirilmesi, pankartlar, bilboard reklâmları ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla gerçekleşen mitingin organizasyonu gibi birçok işe ilişkin firmaya ait 431 bin TL’lik faturayı kimin ödeyeceği merak ediliyordu. Bu sırada 7 Haziran ve 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde Mustafa Akaydın ve Devrim Kök, Antalya’dan milletvekili seçilerek TBMM’ye girdi. Beytaş, dönemin il başkanı ve dönemin belediye başkanı olan bu isimlerden de alacaklı oldukları bu parayı talep etti ama ödeme yapılmadı, bu isimler de borcun kendilerine ait olduğunu inkâr etti. CHP Genel Merkezi ile milletvekilleri, bu borcu kimin ödeyeceği konusunda iddia o ki topu birbirlerine attı.

 

İcralık olmuşlardı

Bunun üzerine Beytaş; CHP Genel Merkezi ile Akaydın ve Kök hakkında 12.İcra’da icra takibi başlattı. CHP Genel Merkezi ve iki milletvekili de borç için yapılan icra takibine itiraz etti. Beytaş da Antalya 8. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde borcun kime ait olduğunun tespit edilmesi ve ödenmesi için ‘itirazın iptali davası’ açtı. Antalya 8.Asliye Hukuk Mahkemesi 4 Nisan 2018 günü yapılan duruşmada kararını verdi. Davayı reklam şirketi kazandı, itirazın iptaline, alacağın ödenmesine karar verildi. CHP ve vekillerinin davanın reddi istekleri reddedildi. 15 bin lirası daha önce ödenip 416 bin liraya inen borcun CHP Genel Merkezi, şimdi CHP Milletvekilleri olan dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın ve dönemin İl Başkanı Devrim Kök tarafından faiziyle birlikte müşterek ve müteselsilen ödenmesine karar verildi. Kararın temyiz yolu açıktı. Bu süre zarfında SGK ve vergi borçları nedeniyle kapanan şirket, parayı tahsil ederse borçlarını ödeyecekti.

 

Bir milyon lirayı aşkın borç

Antalya’da 30 Mart 2014 yerel seçimleri öncesi CHP İl Başkanlığı; adaylar için yürüttüğü seçim çalışmaları sırasında o dönem iş yaptırdığı Tuya Reklam firmasına 431 bin TL, bir restorana 15 bin TL, kahve ücreti 70 bin TL ve 40 bin TL’ye yakın ses sistemi ücreti gibi kent esnafına toplamda 1 milyon liranın üzerinde seçim borcunu ödememişti. Tuya Reklâm’ın kestiği 431 bin TL'lik faturanın ödenmemesi nedeniyle vergi dairesinin de bunu ‘kâr etti’ görüyor olmasından dolayı yaklaşık 63 bin TL KDV, 70 bin TL de geçici vergi çıkarttığı, bunları ödeyemediği için de firmanın banka hesaplarının tamamen bloke edildiği basında yer almıştı.

 

Yargıtay’dan bozulan karar

Ancak yerel mahkemenin kararı Yargıtay’da bozuldu. 2014 yılında Antalya CHP’nin seçim kampanyasında esnafa yaptığı borçla başlayan kriz bu kez de Yargıtay’a takıldı. Bu süreçte Tuya Reklam sahibi iflas etti. Partinin borcu yine ortada kaldı. CHP Antalya İl Teşkilatının 2014 yerel seçim kampanyasında esnafa yaptığı toplamda 1 milyon lirayı aşan borç, aradan geçen 6 yılda bir türlü ödenmedi. Bu arada göreve gelen 5 CHP İl Başkanı da 1 milyon lirayı bulan borçla ilgili herhangi bir işlem yapmadı. Alacaklı esnaf birer birer kepenk kapattı. Ancak burada miktar olarak en büyük mağdurlardan Hülya Çavuş Beytaş, faiziyle birlikte 650 bin lirayı bulan borçla ilgili hâlâ mağdur durumda. CHP’nin Yargıtay’a taşıdığı yerel mahkeme kararı, Yargıtay Dairesinin Beytaş aleyhine verdiği karar sonucu daha da uzadı. Beytaş yine alacağını tahsil edemedi.

 

Neredeyse her şeyini kaybetti

Hülya Çavuş Beytaş ise sosyal medyada facebook hesabından gazete haber resimleri de paylaştığı https://www.facebook.com/100006895634307/posts/2504196796486817/ linkinde yer alan açıklamasında yaşananlara isyan etti. 2014 yerel seçimlerinde 3 ay süresince gece gündüz çalıştığını, ödeme almadığı için kendi cebinden malzemeleri karşıladığını anlatan Beytaş, “19 ilçe de araç ve bina giydirmeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun mitingi gibi işlerle binlerce metrekarelik baskı yaptık. Ama paramızı alamadık. Hala sizin borçlarınızı ödemeye devam ediyorum, evimi barkımı sattım. 10 yıl boyunca dişimle tırnağımla var edip emeğimle ayakta tuttuğum şirketimi kapattım. Onlarca insan sizin yüzünüzden işsiz kaldı” diye yazdı. Süreç içerisinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dahil birçok kişiye gittiğini ve ödeme sözü verildiğini anlatan Beytaş ancak tüm sözlerin karşılıksız çıktığını anlattı. Yıllar sürer yargı sürecinde haklı bulunduklarını hatırlatan Beytaş, “Ancak parti yönetimi bu haksızlığa son verip ödemek yerine, konuyu Yargıtay’a taşıdı. Süreç uzadı. Sizin siyasi güçleriniz olabilir ama ben pes etmeyeceğim. Hukuki ve insani mücadeleme sonuna kadar devam edeceğim. Hani en yüksek değer emekti, hani kadınlar sizin için önemliydi, hani halkçıydık. Önce kendi yaptığınız haksızlığı temizleyin. Ama en büyük güç Hak'tır ve benim de en büyük gücüm haklılığımdır” ifadelerini kullandı.

 

İŞTE O AÇIKLAMA:

Bugünlerde Facebook bana her gün  sık sık 6 yıl Önce yaptığım paylaşımları hatırlatıyor ...ve benim içim çok acıyor!

Çünkü en büyük pişmanlığım !

Çünkü 6 yıl önce  Tuya reklam sahibi olarak ben ve ekibim CHP ye 2014  yılı Mart yerel seçimlerinde 3 ay boyunca gece gündüz çalışıp 19 ilçe de araç giydirmeleri ,afiş bina giydirmeleri ,16 Mart Kemal kılıçdaroğlunun geldiği miting vb. Kalemlerde binlerce m2 lik işlerin hem baskıları hem montajlarını yaptık..

Ancak paramızı alamadık!!!!!

 

Kamuoyunun yakından bildiği basınada defalarca yansımış bu vahim hikayemiz ile ilgili iyi niyetli yaklaşımlarımız uzunca bir süreç sonuç vermeyince olayı mahkemeye taşıdık..

5 yıl süren Antalya 8.asliye hukuk mahkemesinde ki açtığımız davayı KAZANDIK..

Mahkeme kararı ile Mustafa AKaydın,Devrim kök, ve CHP yi hem müteselsilen hem müştereken  borcu ödemeye mahkum etti..

Ancak bu HAKSIZLIĞA son verip ödemek yerine konuyu YARGITAYA taşıdılar...

Ve geçtiğimiz hafta öğrendimki maalesef 5 yıl boyunca Antalya’da süren  mahkemenin kararını Yargıtay 10 dakika süren bir duruşmada kararı BOZDU!!!! Ve sürecin uzayacağı bir karara bağladı!

 

Evet

Sizin siyasi güçleriniz olabilir ama ben pes etmeyeceğim ! Hukuki ve insani mücadeleme sonuna kadar devam edeceğim..

En büyük güç ‘’HAK’’tır

ve benimde en büyük gücüm HAKLILIĞIMDIR.

 

Bu Arada ben hala sizin borçlarınızı ödemeye devam ediyorum evimi barkımı sattım..

10 yıl boyunca dişimle tırnağımla varedip emeğimle ayakta tuttuğum şirketimi kapattım

Onlarca insan sizin yüzünüzden işsiz kaldı

Ve bende işsizim

Hani”En yüksek değer EMEKti!!!

Hani Kadınlar bizim için önemliydi !!!

Hani Halkçı idik!!!

Hani hani!!!

 

Size sesleniyorum 2014 yılında

bana bu işleri yaptıran seçim komitesi üyeleri  görevalanlar

Seçim komitesi başkanları yorumlarınızı bekliyorum..

Gene Bana siparişleri veren  sn. Belediye bürokratları

Yorumlarınızı bekliyorum

Ofisime gelen giden teslimat alan partililer olaylara şahit olan şuanki vekil ve belediye başkanları  hepinizin bilgisi  var bu olanlardan  .......

ve siz seyirci kalmaya devam mı edeceksiniz!!

Vicdanlarınız rahatmı!!!

 

Ve Sn.Kemal Kılıçdaroğlu bana söz vermiştiniz !!ödenekti param bu iş çözülecekti !! Bumuydu çözümünüz!!!

 

Ben bugün ayaktaysam sadece ailem yüzünden onların desteğiyle .

Siyasi Kimse arayıp sormadı ne haldesin diyen olmadı..

Bu konu ticari deyip dışarda durmak kolay olandı ..

Benim  hayatımı mahvettiniz oysa ,

hergün başkalarının hayatları üzerinden yorumlar yapılıyor düzeltilmek istenen birsürü konu var elbette ..

Ben yakınınızdayım burdayım elinizde önce kendi yaptığınız haksızlığı temizleyin!!!


Haber okunma sayısı: 568Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA