• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Giderayak kimlere ‘kancık’ dedi!

giderayak-kimlere-kancik-dedi

Yerine yeni bir isim atanan İYİ Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Kazım Gedik, 18 Mart günü sosyal medyada facebook hesabından yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu! Açıklamasında isim vermeden ‘kancık’ ifadesini kullandı
31 Mart 2020 Salı 18:19

Giderayak kimlere

‘kancık’ dedi!

 

Yerine yeni bir isim atanan İYİ Parti Döşemealtı İlçe Başkanı Kazım Gedik, 18 Mart günü sosyal medyada facebook hesabından yaptığı açıklamayla istifa ettiğini duyurdu! Açıklamasında isim vermeden ‘kancık’ ifadesini kullandı 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Yerine isim atanınca ‘ağır’ yazdı

Antalya İYİ Parti’de 18 Mart günü yeni ilçe başkanı atamaları yapıldı. Mazbataların verildiği sırada sosyal medya hesabından açıklama yapan Döşemealtı İlçe Başkanı Kazım Gedik’in sözleri gündeme bomba gibi düştü. Gedik, son dönemde yaşananların ve yapılanların usulsüz olduğuna dikkat çekerek herkesin olaya sessiz kaldığına dikkat çekti. Yerine yeni bir ismin ilçe başkanı olarak atanmasına rağmen Gedik açıklamasında partisinin ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Açıklamasında isim vermeden ‘kancık’ ifadesini kullandı.

 

Ali Özbey atandı

İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran bir yandan kongreler, delege seçimleri için çalışırken 18 Mart günü de 3 ilçeye de yeni ilçe başkanı atadı. Mazbata töreninde konuşan İl Başkanı Mehmet Başaran, 18 Mart Çanakkale şehitlerini andı. “Tek adam rejimine karşı Türk milleti adına en

büyük karşı duruşu temsil eden partimiz, genel başkanımız sayın Meral Akşener’in liderliğinde demokrasimize, özgürlüklerimize, parlamenter sisteme sahip çıkmaya devam edecektir. Biz büyük bir aileyiz. Kazanmak için yola çıktık, inşallah iktidar olacağız. Yürüyüşümüzü kimse durduramaz. Partimizin tüm katmanlarını, tüm üyelerini sevgi ile kucaklıyorum. Hep beraber yürüyeceğiz ,hep beraber kazanacağız. Döşemealtı ilçe başkanlığına atanan Ali Özbey kardeşime, Kepez İlçe

Başkanlığına atanan Mazlum Yücel kardeşime, Muratpaşa İlçe Başkanlığına atanan Semih Tayfur kardeşime başarılar diliyorum. Yolları açık, başarıları daim olsun” dedi.

 

Mazbata töreni sırasında

Bu açıklamalar yapıldığı sırada Kazım Gedik de sosyal medyadan ‘kancık’lı bir paylaşım yaptı. “Çok kıymetli Döşemealtı hemşehrilerime ve kamuoyuna saygıyla duyurulur” başlıklı açıklamada sert ifadeler ve partideki işleyişe yönelik çok sert eleştiriler yer aldı. İşte yazım hatalarına, noktasına-virgülüne dokunulmadan, tashih yapılmadan yayımladığımız o açıklama:

 

Vahim iddialar

11.03.2020 Çarşamba günü Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ile İlçe Başkanları toplantısında bir araya geldik ve kıymetli başkanlarımın da çok net ifade ettikleri üzere ilçe delege seçimlerinde ilçe başkanlığınca alınan tarihin geçerli olacağını ve ancak bu şekilde belirlenen tarihin tüzüğe uygun olduğu belirtilmiştir. Buna karşın, Döşemealtı İlçe Teşkilatı olarak Yönetimden arkadaşlar ile birlikte şehit cenazesine gittiğimiz gün bunu fırsat bilerek karar defterine bile alınmadan alelade bir A4 kağıdına Yönetimde olmayan ve hatta parti üyesi bile olmayan kişiler tarafından alınan karar ile belirlenen delege seçim tarihi ve buna bağlı 40-50 kişi ile yapılan hatta seçime katılmayan kişilerin yerine de imza attırılarak iradeyi gasp eden bir seçim geçerli kabul edilmektedir. Diğer bütün ilçelerin, İlçe delege seçim tarihlerinin kendilerinin belirlediği takvime göre uygulanmasında karar kılınmış iken Döşemealtı’nda bu kararın tam aksi uygulanmaya devam etmektedir.

 

Kime seslendi

Buradan çok açık şekilde ifade ediyorum ki; dün hukuku ve adaleti savunup bunları meslek edinenler, bugün sözü edilen hukuku, adaleti ve tüzüğü ayaklar altına alarak aile yakınlarını makam ve mevki sahibi yapmak için farklı mecralarda pazarlık yapmış ve hatta onu bile beceremeyip faturasını da teşkilata ihale etmişlerdir. Sözü edilen kişiler, siyaseti milletin sözcüsü olarak icra etmesi gerekirken tüm beceri ve hünerlerini “İlçe başkanını görevden almak” için sergilemekte ve milleti hizipleştirip kutuplaştıran eylemlerde bulunarak benzer karakterdeki hiçbir mevki elde edememiş, kendilerini partiden üstün gören “parti değil ben” odaklı kişileri de peşine katmışlardır. Son “had”sizlik olarak da hukuka ve tüzüğe uygun bir delege seçimi yaptırmamak için üstü kapalı “istifa ederim” resti çekerek bir kez daha kendine yakışanı yaparak genel merkezin ve ilçenin iradesini yok saymıştır.

 

‘Kancık’ ifadesi

İçinde bulunduğumuz son durumda usulsüz delegelerle seçime gidip kazanacaklarını zannedenler hiç unutmasın ki yapılan usulsüzlükleri ne millet affeder ne de tarih. Çünkü Millet, güçsüzlüğün korkuyu, korkunun da adaletsizliği getirdiğini de “KANCIK” kelimesinin cinsiyete münhasıran kullanılmadığını da çok iyi bilir. Tüm bu yapılanları milletimin vicdanına bırakıyorum ve yapılan alçaklığın da hiçbir vicdanda yerinin olmayacağını da biliyorum.

 

Yönetim kurulu da istifa etti

İnandığım değerler ile birlikte geldiğim ve hep daha iyi yerlere taşımak için mücadele ettiğim 2 yıllık İlçe Başkanlığı görevimi hizmet bilerek her zaman taşımaktan onur duydum. Ancak üzülerek söylüyorum ki bütün değerlerimin yıkılmasının yanı sıra yürütmekte olduğum görevim boyunca yapacağım mücadele neticesinde partime zarar gelmemesi adına İlçe başkanlığı görevimden, Yönetimdeki arkadaşlarım da Yönetim Kurulundaki görevlerinden 18.03.2020 tarihi itibariyle istifa ettiğimizi bildiriyorum. Ve son söz olarak diyorum ki: “Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır...”


Haber okunma sayısı: 492Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA