• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Eski il başkanından teşkilât başkanına ‘cahil’ eleştirisi

eski-il-baskanindan-teskilt--baskanina-cahil-elestirisi

BBP eski İl Başkanı Doğan, basında yer alan haberlerdeki görevden alındığına dair açıklamaları yalanladı. Teşkilât başkanını “Cahil, teşkilâtlardan habersiz teşkilât başkanı” sözleriyle topa tuttu
15 Mart 2019 Cuma 17:33

 Görevden alınmadım, istifa ettim

 

Eski il başkanından teşkilât

başkanına ‘cahil’ eleştirisi

 BBP eski İl Başkanı Doğan, basında yer alan haberlerdeki görevden alındığına dair açıklamaları yalanladı. Teşkilât başkanını “Cahil, teşkilâtlardan habersiz teşkilât başkanı” sözleriyle topa tuttu

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

‘Görevden alınmadım’

Büyük Birlik Partisi(BBP) Antalya İl Başkanı Ramazan Doğan, Kasım 2018’de 20 kişilik il yönetimiyle birlikte görevinden istifa etmişti. Buna rağmen görevden alındığına dair basında geçtiğimiz gün yer alan açıklamalar üzerine yazılı bir açıklama yaptı. İddiayı tekzip ederek görevden alınmadığını, aksine istifa ettiğini açıkladı.

 

‘İstifa ettim’

BBP Antalya eski İl Başkanı Ramazan Doğan yaptığı yazılı açıklamada, görevden alındığına dair haberleri üstüne basa basa ifadeler kullanarak tekzip etti. Doğan yazılı açıklamasında “Evet ben Ramazan Doğan, Büyük Birlik Partisi eski il başkanı. Bunu, altını çizerek belirtmek istedim” ifadelerine yer verdi. Doğan açıklamasında; gazetelerde Aralık 2018’in son günlerinde yayımlanan haberlerde görevden alındığının yazıldığını vurguladı. Bunun doğru olmadığını, istifa ettiğini anlattı.

 

Teşkilât başkanına ‘cahil’ eleştirisi

Görevden alınmasına ilişkin ifadelerin basın mensuplarından kaynaklanmadığını belirterek “Gazetelerde çıkan haberlerde benim 25 Aralık 2018 tarihinde görevden alındığım haberi yapılmış, elbette bu basından kaynaklanan bir durum değil. Bu açıklamayı yapan cahil, teşkilâtlardan habersiz teşkilât başkanı olarak geçinen kişiden kaynaklanıyor. Çünkü ben bir basın açıklamasıyla istifa ettim. Gerekçelerini de sundum. Bizim herhangi bir nedenle görevden alınmamız söz konusu değil. Benim istifa kararım karar defterinde mevcuttur. 21 Kasım 2018 tarihinde karar aldım ve bu kararımı 24 Kasım 2018 tarihinde de basınımızın güzide temsilcileriyle de paylaştım” dedi.

 

Neden istifa ettiğini de anlattı

Doğan’ın eksik cümleler de yer alan ve bbpantalyailbaskanligi@gmail.com isimli e-mail adresinden gelen açıklamasının devamında aynen şu ifadelere yer verdi: “İl başkanlığından habersiz Manavgat ilçe teşkilatımızı yetkisi olmadığı halde orman kanunu gibi, ‘ben yaptım oldu’ havasına giren teşkilat işleri başkanının tüzüğü, yönetmeliği ve hiyerarşiyi bilmediğini de kendisine ifade ettik. Bu sebeplerden artı olarak Manavgat’ta yapılacak olan ve önceden planlanmış ‘Keş Dağından Tacettin Dergahına Muhsin Yazıcıoğlu’ konulu program genel merkez tarafından engellendiği için istifa ettim.”

 

Teşkilât işleri başkanına sert çıktı

Gazetelerde yapılan ‘yanlış açıklamanın yanlış haber olduğunu kamuoyuna beyan etmek istediğini’ anlatan Doğan açıklamasının sonunda teşkilat işleri başkanını suçlayarak “Bu olayın yeni oluşan yönetimle bir alakası elbette ki yoktur çünkü tanışma imkanımız olmadı. Bu açıklama da (görevinden alındı açıklaması), ne partinin kuruluş felsefesinden, ne tüzüğünden, ne teşkilâtlardan haberi olamayan ne de siyasi partinin amacının ne olduğundan bihaber teşkilat işleri başkanı olan Ali Keser tarafından yapılmıştır. İstifadan sonra tabi ki bir partinin il teşkilâtı boş kalmayacaktır. Lâkin yeni yönetim oluştururken de yalan beyanda bulunmak doğru değildir. Hem inancımız hem de ahlâkımız buna müsaade etmez. Bu vesile ile de yeni oluşan il teşkilâtımızın Antalyamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum” dedi. Doğan açıklamasının devamında, Kasım 2018’de ekibiyle birlikte istifa ettiklerine dair bir ajans tarafından basına servis edilen bir haber metnini de paylaştı.


Haber okunma sayısı: 426Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ