• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

CHP’li eski vekilden CHP’ye FETÖ çıkışı

chpli-eski-vekilden-chpye-feto-cikisi

CHP eski Milletvekili ve DSP Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan ulusal yayım yapan A Haber’e CHP ve FETÖ iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Terör örgütünün CHP’nin içine sızdığını iddia etti
26 Şubat 2019 Salı 16:48

 Sapan: CHP’nin içinde bir tane Mohikan kaldı o da Deniz Baykal’dır

 

CHP’li eski vekilden

CHP’ye FETÖ çıkışı

 CHP eski Milletvekili ve DSP Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan ulusal yayım yapan A Haber’e CHP ve FETÖ iddiaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Terör örgütünün CHP’nin içine sızdığını iddia etti

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Sapan FETÖ ve CHP için konuştu

A Haber’de Ergün Diler ve Bekir Hazar’ın sunduğu Yaz Boz programının 23 Şubat 2019 akşamı yayımlanan bölümünde CHP eski Antalya Milletvekili ve DSP Antalya Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Yıldıray Sapan’ın CHP ve FETÖ iddiaları ile ilgili açıklama ve iddialarına yönelik verdiği röportajın görüntüleri yayımlandı. CHP’li eski Bakan Mehmet Sevigen ve CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in CHP’nin mevcut yönetimine yönelik ağır iddiaları da programın devamında yer buldu.

 

CHP’yi kimin yönettiğini sordu

Sapan verdiği röportajdaki açıklamalarında şu anda CHP’nin dönüştürüldüğünü, bunu defaten dile getirdiğini ancak birilerinin başını kuma sokarak görmezden geldiğini ileri sürdü. Partiye devşirme adamlar geldiğini, FETÖ’den adamlar geldiğini, partide birisinin bir kişiyi aday belirlediğini ancak bir süre sonra o adayın birilerince çekildiğini, partide benzer davranışların arttığını iddia etti. CHP’yi şu anda kimin yönettiğini sorgulayarak Pensilvanya’dan yönetilip yönetilmediğini bilmek istediğini belirtti. Şimdiki CHP’nin rant peşinde olduğunu iddia ederek “Bu CHP’ye oy verilirse FETÖ’ye oy verirsiniz” dedi.

 

CHP ve FETÖ iddiası

Partinin böyle giderse tabela partisi olacağını, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eski genel başkan Deniz Baykal’ın yerine FETÖ’nün getirdiğini, 1 Mart Tezkeresi sonrası birilerinin düğmeye bastığını, bu 1 Mart Tezkeresi sonrası FETÖ’nün CHP’ye sızdığını öne sürdü. CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in 2008’de, Kılıçdaroğlu’nun ileride genel başkan olacağını, böyle bir sürecin başlayacağını söylediğini iddia ederek “2010’da her şeyin başladığı milat gerçekleşmiş ve genel başkana (Deniz Baykal) bir komplo gerçekleşmiştir, yerine Kemal Kılıçdaroğlu genel başkan olmuştur” dedi.

 

Son Mohikan: Deniz Baykal

“Kemal Kılıçdaroğlu o günden bu yana bu komplo ile ilgili tek bir kelime bile ağzına almamıştır” diyerek komployu baştan sona FETÖ terör örgütünün üyelerinin organize ettiğini, bunu defalarca anlatmasına rağmen kimsenin kendilerini dinlemediğini iddia ederek “CHP’nin içinde bir tane Mohikan kaldı o da Deniz Baykal’dır” dedi.

 

34 belediyede FETÖ iddiası

Sapan televizyon programında yayımlanan açıklamalarında ülke genelindeki 34 belediye başkan adayının FETÖ’cü olduğunu öne sürerek “CHP’nin şu anda 34 belediyesinde FETÖ var. Bunların başında Muratpaşa (Antalya Muratpaşa Belediyesi)” dedi. Başta Muratpaşa ilçesi olmak üzere Aydın ve benzeri gibi illerin 34 belediye arasında yer aldığını öne sürdü.

 

Muratpaşa’ya ağır itham

Sapan verdiği röportajda yenilir yutulur cinsten olmayan iddialarını ve ithamlarını şöyle devam ettirdi: “Muratpaşa Belediye Başkanı Başdanışmanı kim? Erkan Karaarslan. Erkan Karaarslan kim? FETÖ belediyeler imamı. Belediyeden 700 bin lira aktarmış. Neden aktarmış? Senin bir sürü müdürün var, neyi danışıyorsun? Sonra Falez A.Ş. şirketini (Muratpaşa Belediyesi şirketi) kim kurdu? Erkan Karaarslan. FETÖ belediyeler imamı, şirketi kurup cüzi bir miktara belediyeye hibe ediyor. O şirket üzerinden ihaleler yapılıyor, antin kuntin işler yapılıyor. Kıbrıs’ta ne yaptınız, Kıbrıs’ta niye buluştunuz? Ben gerçek CHP’liyim. Bu bayrağı 6 yaşımda elime aldım. Ben bir Kemalistim… FETÖ iltisaklı insanları eteklerinden temizlemezse, yere düşürmezse CHP bundan sonra tabela partisi olur, emekliye ayrılır… Neden genel merkezden ses çıkmıyor. En büyük ve en bitmez ortaklık suç ortaklığıdır. Aynı danışman Kılıçdaroğlu’nun da (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) danışmanıdır. Bir toplantıda konuşmacı olarak çağırılan Karaarslan’ın ismi Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı olarak ifade edildi. Şu andaki CHP; CHP değil. Şu andaki CHP’nin Atatürk ile ilgisi yok. Siz hiç Kılıçdaroğlu’nun ağzından Kemal Atatürk ile ilgili dört başı mahmur bir laf duyuyor musunuz? Yazıktır. Bu; partiye zarar veriyor. Kılıçdaroğlu’nun proje olup olmadığını görmek istiyorsak kardeşinin attığı tweetlere yazdığı yazılara bakmak lazım.” Ardından konuşmasına Kılıçdaroğlu’nun bir proje olduğunu öne sürerek devam eden Sapan CHP’nin Genel Başkanı’na ağır ithamlarda bulunarak “Kılıçdaroğlu’nun danışmadığı tek kesim gerçek CHP’lilerdir” iddiasında bulundu.

 

HDP ile CHP ittifak yaptı

Sapan CHP’nin Antalya’da HDP ile ittifak yaptığını belirterek “Bir parti her dönem aday çıkartıyor da bu dönem aday çıkartmıyorsa orada ittifak vardır. Nitekim HDP’liler ile kafede buluşma olayı basına yansımıştır. PKK’nın HDP ile zaman zaman istişare yaptığını Osman Öcalan geçtiğimiz yıllarda defalarca açıklamıştır. Kimse kimseyi kandırmasın. Yeni CHP’liler bunu bilsin” dedi. Bu ittifakın halktan saklanmasının yanlış olduğunu belirterek “ ‘Ben HDP ile işbirliği ile yapıyorum şu koşullarda yapıyorum’ demen gerekir. Halkı kandırmayacaksın. Siyasette bir şeyi saklayan ahmaktır ya” diye sözlerini sürdürdü. İttifak görüşmelerini bu kadar gazeteci ordusu varken niye sakladıklarını açıklamalarını isteyen Sapan “Sonra müfteri konumuna düşüyorsun ve düştün” dedi.


Haber okunma sayısı: 387Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ