• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

CHP’li belediyede akraba-i taallukat!

chpli-belediyede-akraba-i-taallukat

Personel sayısı fazla denilip 150’si partili 210 çalışanın işine son verilen Antalya’nın CHP’li Muratpaşa Belediyesi’nin imar bölümünde karı-koca, kuzen, amca çocukları, abi-kardeş, enişte-kayınço, kankalar ilişkisi!
19 Şubat 2016 Cuma 18:46

 akraba-i taallukat: sülale

 

 

İnsanların topluca işten atıldığı belediyede akrabalar en kıyak yerlerde!

 CHP’li belediyede

akraba-i taallukat!

 

Personel sayısı fazla denilip 150’si partili 210 çalışanın işine son verilen Antalya’nın CHP’li Muratpaşa Belediyesi’nin imar bölümünde karı-koca, kuzen, amca çocukları, abi-kardeş, enişte-kayınço, kankalar ilişkisi!

 

Şükrü AĞIRMAN

Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Ümit Uysal geçtiğimiz günlerde belediyede 150’si partili 210 çalışanın işine son verdi. İşten çıkarılırken ‘personel azaltım yoluna gidilecek’, ‘maaş veremiyoruz’, ‘mevcut personel sayısı fazla’ gibi gerekçeler gösterildi. Bu sayının ise artacağı öğrenildi. Aynı belediyede özellikle İmar Müdürlüğü’nde ise akrabalık ilişkilerinden geçilmiyor. Muratpaşa Belediye Başkanı CHP’li Uysal, sıradan bir işçi olan partili Murat Kaya’yı danışmanı yaptı. Kaya’nın başkanın kankası olduğu öne sürülüyordu. Kısa süre sonra Kaya’nın kayınbiraderi Deniz Duğan İmar ve Şehircilik Müdürü; Deniz Duğan’ın öz kardeşi Umut Duğan ise aynı birimde müdür yardımcısı yapılıverdi. Deniz Duğan’ın eşi Nermin Duğan ve başkanın amcaoğlu da iddia o ki aynı birimde. Yani partili çalışanların bile topluca işten atıldığı belediyede akrabalar en kıyak yerlerde!

 

Amcaoğlu da var karı koca da

CHP’li başkan Uysal’ın danışmanı olan işçi Murat Kaya, başkanın aynı zamanda iddia o ki 20 yıllık kankası. Murat Kaya ile İmar Müdürü Deniz Duğan ile arasında enişte-kayınço ilişkisi var. Muratpaşa Belediyesi İmar Müdür Yardımcısı olduğu öne sürülen ama aslında imar bölümünde Yapı Denetim Servisi Şefi olduğu öğrenilen Mehmet Ali Uysal ise başkan Uysal’ın amcaoğlu olduğu öne sürülüyor. İmar Müdür Yardımcısı Umut Duğan ise İmar Müdürü Deniz Duğan’ın kardeşi. İmar Şefi Nermin Duğan ise İmar Müdürü Deniz Duğan’ın karısı ve Umut Duğan kendisinin kayınbiraderi durumunda.

 

İmar yöneticisinin eşi yapı denetimci

Diğer İmar Müdür Yardımcısı ise Emel Bolten olarak biliniyor. İmar Müdür Yardımcısı Emel Bolten’in eşi Bertan Bolten’in ise Antalya Kent Yapı Denetim Limited Şirketi’nin sahibi olduğu öğrenildi. Öte yandan CHP’li Muratpaşa Belediyesi’nde işçiyken oda, sekreter, şoför tahsis edilip başkan danışmanı; kayınbiraderleri ise imar müdürü ve yardımcısı yapılan enişte Murat Kaya’nın belediye şirketi Falez A.Ş.’nin de yönetimine getirildiği biliniyor. Liyakat ve etik tartışmaları bir yana işçilerini personel sayısı fazla diyerek işten çıkardığı için eleştiri oklarının hedefi olan belediyenin imar servisi daha önce de basının gündemine oturmuştu. Yapı denetim firmalarıyla ilgili ilginç iddiaların savcılığa yansıdığı belediyenin imar bölümündeki bu ilginç akrabalık bağları da dikkat çekiyor.

 

Yapı denetim de imara bağlı

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Antalya Şube Başkanı İrfan Varol; başta Muratpaşa Belediyesi olmak üzere birkaç belediyeyi uyarmış, “Belediyemizin yapı denetimi” denilerek kendilerine yakın bazı yapı denetim firmalarının belediyelerin kanun ve kamu gücü kullanılarak öne çıkarıldığı, yönlendirme yapıldığı, diğer firmaların ise iş almasının engellendiğini öne sürmüştü. Varol’un hakkında iddialarda bulunduğu belediyelerden Muratpaşa Belediyesi’nin Yapı Denetim Servisi de İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne bağlı bulunuyor. Muratpaşa Belediyesi ise Varol’un belediyelerin yeni yapılacak inşaatlar için bazı yapı denetim firmalarını işaret ederek, 20 milyon lira civarında haksız kazanç sağladığı iddiaları üzerine yazılı bir açıklama yapmış ve “Belediyemizin hiçbir bürokratı veya birimi; hiç kimseye, bir yapı denetim firması, mimar ya da mühendis öneremez” görüşüne yer vermişti. Bu iddialar şu anda savcılık tarafından araştırılıyor. 


Haber okunma sayısı: 1251Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA