• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Antalya'da 'Memleket' dayağı

antalyada-memleket-dayagi

Antalya'da Memleket Partisi'nin il başkanlığına aday olan isim, iddiasına göre birilerince darp edildi
24 Haziran 2021 Perşembe 13:34

 Antalya'da 'Memleket' dayağı

Antalya'da Memleket Partisi'nin il başkanlığına aday olan isim, iddiasına göre birilerince darp edildi. Darp edildiğini ileri süren il yöneticisi; il başkanı ve yönetimdeki bir isim ile darp edenler hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu


Haber: Şükrü AĞIRMAN

Darp iddiası

Memleket Partisi Antalya İl yöneticilerinden Serkan İğci, il başkanlığına aday olduğunu çevresine duyurmasından sonra 22 Haziran 2021 günü iddiasına göre birileri tarafından saldırıya uğradı, darp edildi. Bunun üzerine rapor alarak savcılığa giden Ömer Serkan İğci'nin, darp eden kişiler ile İl Başkanı Hüseyin  Baraner ve eşi il yönetiminde yer alan Süleyman Solmaz isimli kişilerden azmettiricilik suçlaması ile davacı ve şikayetçi olduğu öğrenildi. Bu olaylar üzerine Buket Dağlı isimli il yöneticisinin görevinden istifa ettiği gelen bilgiler arasında. Konunun; Muharrem İnce'nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Hakkı  Akalın'a iletildiği, genel merkez tarafından ise henüz konu ile ilgili bir girişimde bulunulmadığı öğrenildi. Kendisine cep telefonundan ulaştığımız darp edildiğini ileri süren İl Başkanı Adayı ve parti il yöneticisi Ömer Serkan İğci, 25 Haziran Cuma günü basın açıklaması yapacağını söyleyerek yaşananları doğruladı. İğci, "Evet doğrudur. Kendileri hakkında savcılığa müracaatta bulundum. Haklarında soruşturma açıldı. Bununla ilgili Cuma günü basına demeç vereceğim" dedi. 
Parti 22 gün sonra çatırdadı

Memleket Partisi'nin Antalya il yönetiminde yer alan 31 kişilik ekip 1 Haziran 2021 günü belli olmuş, liste MYK'da kabul edilmişti. Darp edildiğini öne süren Ömer Serkan İğci de bu yönetim kurulu listesinde yedinci sırada yer alıyordu. Cumhuriyet Halk Partisinden (CHP) ayrılan Muharrem İnce tarafından kurulan Memleket Partisi'nin Antalya il yönetimi; Kurucu İl Başkanı turizmci Hüseyin Baraner'in yönetiminde, Tayfun Aydoğmuş, Fatih Kozbek, Nuran İçliyürek, Cengiz Kebapçiyan, Ufuk Dolar, Mutlu Çepni, Ömer Serkan İğci, Buket Dağlı, Murat Demircan, Ufuk Gezgin, Veli Fidan, Taner Tuncel, Reyhan Kaya, Nazife Çetinkaya, Gülhan Zengin, Gül Solmaz, Gülhan Çağlar, Ömür Kahyaoğlu, Can Öğütçü, Hasan Buğra Meyvecioğlu, Hüseyin Çümen, Hüseyin Kubilay, Mesut Ok, Mustafa Çetin, Şefika Aygüneş, Ayşe Gönül Ağaolu, Ümit Bekir Sunbay, Mehmet Taşbaş, Serap Kök ve Onur Dulkadir'den oluşuyor. Memleket Partisi İl Başkanı Hüseyin Baraner "Ben kimseyi dövmedim. Yarın haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunacağım. Bu nasıl bir şey. Sağdan soldan mesaj geliyor. Ben kimseyi dövmedim de dövdürmedim de" açıklamasında bulundu.  


Haber okunma sayısı: 45Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA