• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

‘Şimşek’ gibi karar başkandan döndü

-simsek-gibi-karar-baskandan-dondu

Antalya’da CHP’li belediye başkan vekili, hukuk işleri müdürü de olan başkan yardımcısını görevden aldı
08 Ocak 2020 Çarşamba 22:12

 ‘Şimşek’ gibi karar

başkandan döndü

 

Antalya’da CHP’li belediye başkan vekili, hukuk işleri müdürü de olan başkan yardımcısını görevden aldı

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Biri vekili diğeri yardımcısı

İlginç olay Antalya Döşemealtı’nda yaşandı. Gazeteci Cem Çon’un köşe yazısı ve Döşemealtı Gündem gazetesinin 1 Ocak 2020 tarihli haberine göre olaylar şöyle gelişti. Aralık ayı başında Döşemealtı Belediye Başkanı CHP’li Turgay Genç, bir iş için Ankara’ya gitti. Yerini de vekaleten meclis üyesi Ahmet Şimşek’e bıraktı. Genç başkan; Döşemealtı Belediyesinin bir yıldır devam eden ekonomik krizinin sürecini yönetmesi için, Belediye Başkan Yardımcısı ve Hukuk İşleri Müdürü Avukat Engin Murat Özdemir’e yetki vermişti.

 

Özdemir şimşekleri üzerine çekti

Özdemir ise daha önce Antalya Büyükşehir ve Muratpaşa belediyelerinde görev yapmış, mülkiye mezunu, Antalya Mülkiyeliler Birliği Başkanı olan bir isim olarak tanınıyor. Ahmet Şimşek iddiaya göre, başkanlığa vekâlet ederken başkan yardımcısı Özdemir’i aradı ve belediyede çalışan kardeşinin maaşının ödenmesini istedi. Özdemir de yanıt olarak, “Senin bu belediyede bir kardeşin var, benim ise 600 kardeşim var. Kimseye ayrıcalık yapamam. Belli bir program dahilinde hepsini ödemeye çalışıyorum” dedi. Kızılca kıyamet koptu.

 

İstifa etmek istedi

Başkan Vekili Ahmet Şimşek iddiaya göre belediyenin insan kaynaklarını birimini arayarak bürokrat Engin Murat Özdemir’i görevden aldığını söyledi. Bir kaç günlüğüne vekâleten belediye başkanı olan meclis üyesi, başkan yardımcısını görevden aldı. Bunun üzerine araya Başkan Turgay Genç girdi. Her ne kadar iş tatlıya bağlansa da Özdemir yine de istifa etmeye kalktı. Genç’in müdahalesiyle konu kapandı.

 

Şimşek’ten ilginç açıklama

Ancak Şimşek bu talimatını uygulatamayarak siyasi kulislerde komik duruma düşerek alay konusu oldu. İddiaların odağındaki Ahmet Şimşek ise sorularımız üzerine “Yok herhangi bir şey yok, gerek yok yani, yok, yok, yok. Yok; Engin Murat Özdemir’in kendi şeyi bunlar, o kendi kendine şey yapıyor da, bakacağız. Hiçbir dava da kazanmadı Döşemealtı’nda” demekle yetindi.


Haber okunma sayısı: 298Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA