• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

‘Neden varlar?’

-neden-varlar

Eski il başkanından koronavirüs karantinasında olanlara yardım edilmemesine eleştiri
18 Eylül 2021 Cumartesi 14:38

 ‘Neden varlar?’

 

Eski il başkanından koronavirüs karantinasında olanlara yardım edilmemesine eleştiri: Bu devletin valileri, kaymakamları veya belediye başkanları eğer tahmini nüfusun yüzde 2’sine tekabül eden vatandaşının evine ekmek, aş ulaştıramıyorsa neden varlar ki?

 
Haber:Şükrü AĞIRMAN

Sert eleştiriKoronavirüs karantinasında devletten yardım alamadıklarını ama kapılarına polis dayandığını anlatan İYİ Parti Antalya eski il Başkanı Ahmet Aydın “…Devletime 14 gün ihtiyacım olduğunda devletim benim yanımda yoksa bu Hükümet’in, devleti yönetenlerin eksiğidir. Ben Trakya’dan, Diyarbakır’dan veya Tunceli’den bugün Antalya’ya gelmiş bir vatandaş olsaydım kim bana ekmek getirirdi? Kim ev ihtiyacımızı karşılardı? Koskoca bir soru işaretinden ibaret bu sorularım. Sosyal devlet olmamızın gerekliliği bu değil, olmamalı. Bu devletin valileri, kaymakamları veya belediye başkanları eğer tahmini nüfusun yüzde 2’sine tekabül eden vatandaşının evine ekmek, aş ulaştıramıyorsa neden varlar ki? Huzuru mahşerde aldıkları maaşın vebalinden korksunlar” dedi. 

 

Eşi hamileyken hastalandı

İYİ Parti Antalya eski İl Başkanı Ahmet Aydın, Covid-19 güncesi başlığıyla yaptığı bir açıklamada aşı karşıtları ile Hükümet’in koronavirüs hastalarına yardım konusundaki tutumunu eleştirdi. Ölümcül pandemi koronavirüse karşı açıklama yapan Aydın “Geçtiğimiz günlerde Eşim Fikriye Aydın’ın Sars-Cov 19 (Delta Varyantı) test sonucunun pozitif olduğunu öğrendik. Çağın vebası olan hastalığın bizim de kapımıza gelmesi olağan, yalnız eşimin hamile olmasından mütevellit tedirginlik oranımız yüksekti. Yüce Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki; karantina sürecimiz tamamlanarak sonucumuz negatife döndü” dedi.

 

Aşı karşıtlarına eleştiri

Kendisinin 2 doz Biontech, eşinin ise tek doz Biontech aşısı olduğunu anlatan Aydın “Yaşayarak tecrübe edinmiş birisi olarak şayet ben aşısız olsaydım belki daha ağır sonuçları olurdu, eşim tek aşılı olmasa hamileliğin de verdiği bağışıklık sisteminin düşüklüğü ile istenmeyen sonuçlar olabilirdi. Malumunuz üzerine hamile kadınlardan vefat edenler, bebeği vefat edenler çevremizde var. Demem o ki gereksiz bir şekilde aşıya direnen arkadaşlarımız neye göre, kime göre hangi tıp bilginize göre direniyorsunuz. Sözüm ona içerisinde ne olduğunu bilmiyorlarmış, bu güne kadar sayısını bilmediğimiz aşı olduk hangisinin içinde ne vardı kim biliyordu? Veya küçük çocuğu olanlar bilir ki bu zamana kadar onlarca aşının hangisinin içinde ne vardı kim biliyordu? Kulaktan dolma bilgilerle aşıya direnmek hem sizleri hem de sevdiklerinizi riske atmaktan öteye değil. Hastanelerde yoğun bakımda yatanların yüzde 99 varsayımla aşılı olmayanlar. Bu bile bizlere bir kanıttır ki bu illetten hep beraber dikkat edersek kurtulacağız. Dolayısıyla aşı olalım, Maske, Mesafe ve hijyene dikkat edelim” açıklamasında bulundu. .

 

İktidar nerede diye sordu

Karantinasının ilk günlerinde evlerinin kapısına polisin dayanmasıyla irkildiklerini, polisin “Ankara/Çankaya’da olduğunuzun bilgisi geldi” diyerek adreste olup olmadıklarını kontrol ettiğini anlatan Aydın “Eğer yoksak cezai işlem uygulayacaktı kişi başı 3 bin 469 lira.      Şimdi ben Ahmet Aydın olarak bin yıllık Antalyalı, işadamı ve bir siyasi olarak eşimizin dostumuzun Allah eksikliğini göstermesin ki bir gün bile bir şeye ihtiyaç duymadan 14 günü çok şükür geçirdik. Sadece Antalya ve ilçeleri değil, Isparta’sından Adana’sına, Kahramanmaraş’ından Kayseri’sine kadar her gün evime gelen paketler, çorbalar, yemekler meyveler vs. vs. ben eksiklik değil fazlalık hissettim ama herkes benim kadar şanslı olmayabilir. Karantinaya girdiğimiz günden itibaren herhangi bir devlet kurumundan herhangi bir görevli bir ihtiyacınız var mı diye sormadı ama kapıma ceza yazmak için gelen polis oldu” diyerek iktidarı eleştirdi.

 

Devlet niye var

Ahmet Aydın açıklamasında sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben 38 yaşındayım, bu ülkede mali müşavirlik yapmakta, devletime vergi ödetmekte ve vergi ödemekteyim (SGK/BağKur/Geçici Vergi/Stopaj/Gelir Vergisi vs vs). Vatani görevimi de bugün yol geçen hanı olan o Suriye sınırında yapmıştım. Devlet tabiî ki de ebed müddet, şayet benim bu yaşıma kadar devletime 14 gün ihtiyacım olduğunda devletim benim yanımda yoksa bu Hükümet’in, devleti yönetenlerin eksiğidir. Ben Trakya’dan, Diyarbakır’dan veya Tunceli’den bugün Antalya’ya gelmiş bir vatandaş olsaydım kim bana ekmek getirirdi? Kim ev ihtiyacımızı karşılardı? Koskoca bir soru işaretinden ibaret bu sorularım. Sosyal devlet olmamızın gerekliliği bu değil, olmamalı. Bu devletin valileri, kaymakamları veya belediye başkanları eğer tahmini nüfusun yüzde 2’sine tekabül eden vatandaşının evine ekmek, aş ulaştıramıyorsa neden varlar ki? Huzuru mahşerde aldıkları maaşın vebalinden korksunlar.”

 

Herkese teşekkür

Aydın sözlerinin sonunda İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, parti yöneticilerine, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve CHP Antalya Milletvekilleri ile arayan, soran, yardım eden herkese tek tek teşekkür ederek “Hepinizden Allah razı olsun Allah sizleri bu hastalıktan uzak tutsun” dedi, sözlerini Kanuni Sultan Süleyman’a ait “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” ifadeleriyle tamamladı.


Haber okunma sayısı: 40Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA