• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

İşte Meclis Üyeleri

-iste-meclis-uyeleri

Antalya’da Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin meclis üyeleri listeleri hemen hemen şekillendi. İşte o listeler
09 Nisan 2019 Salı 17:16

 İşte Meclis Üyeleri

 

Antalya’da Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin meclis üyeleri listeleri hemen hemen şekillendi. İşte o listeler

 

HABER: Şükrü AĞIRMANİsimler belli oldu

Antalya’da 19 ilçede Büyükşehir Belediye Başkanlığı için verilen oylara itiraz edilmişti. İtiraz süreci devam ediyor. İlçe Belediye Meclis Üyeleri listeleri de yavaş yavaş netleşmeye başladı. İlçelerde ise itiraz olmayan veya itirazı sonuçlanan yerlerde, başta Aksu olmak üzere belirli yerlerde mazbatalar alınmaya başlandı. İlçe belediyeleri ile Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerinin listeleri tek tek şekillenmeye başladı.

 

Aksu mazbatayı aldı

AK Parti-MHP’nin olduğu Cumhur İttifakının adayı AK Parti’li mevcut başkan Halil Şahin, CHP-İYİ Parti’den oluşan Millet İttifakının adayı İYİ Parti’li Durmuş Ali Arslan ile DSP’nin adayı eski başkanlardan İsa Yıldırım’ın yarıştığı ilçede AK Parti’li Halil Şahin mazbatasını 4 Nisan sabahı aldı. 25 kişilik belediye meclis üyesine sahip belediyede meclis üyeleri listesi Cumhur İttifakında bazıları MHP’li olmak üzere Emin Bal, İbrahim Köseoğlu, Yaşar Sözen, Ali Çetin, Kemal Kara, Celil Gökçen, Turan Alma, Pınar Uğur, Emin Çağlar, Tuğrul Pirimoğlu, Osman Sarı, Hakkı Çoşgun, Ali Alpay Bilge’den oluştu. Aynı listeye Millet İttifakında İYİ Parti’den isimler ise Ramazan Özen, Nevzat Akcan, Yunus Akpınar, Gökhan Kaplan, Selahattin Öz, Harun Hor, Ahmet Gülcü, İbrahim Çoşgun girdi. Meclise DSP’den de Mehmet Akif Ordu, Süleyman Özgür, Mustafa Poyraz, Ahmet Okudan girmiş oldu.

 

Döşemealtı’nda meclis çoğunluğu yok

25 kişilik belediye meclisi olan Döşemealtı’nda ise İlçe Seçim Kuruluna yapılan itiraz ise reddedildi. Yeniden seçilen CHP’li Turgay Genç tarafından yönetilen belediyede oy sonuçlarında sadece 105 fark bulunuyordu. Cumhur İttifakı adayı AK Parti’li Emre Afacan ve AK Parti ilçe teşkilatının bir üst merciye itiraz ettiği öğrenildi. İlginç bir durum olmakla beraber CHP bu ilçenin meclisinde çoğunluğu sağlayamadı. Benzer durum 2014 yerel seçimlerinde Büyükşehir ve Korkuteli meclislerinde de yaşanmıştı. Döşemealtı’nda 25 kişilik mecliste “kesin olmayan sonuçlara göre” 11 isim CHP’lilerden oluştu. Bu isimler Zekeriya Altun, Şerafettin Özer, Süleyman Güçlü, Arzu Yıldırım, Ahmet Küçüktekin, Ömer Kıvrak, Abdi Yaraşçı, Ahmet Şimşek, Mehmet Beke, Oğuz Solaklar, Ali Acır. Başkan ile birlikte mecliste CHP’nin oy sayısı 12’ye çıkıyor. Oyların eşit olduğu durumlarda başkanın oyu çift sayılıyor. Cumhur İttifakı olarak AK Parti Döşemealtı İlçesi Meclis Üyesi listesinde de Şevket Özkan, Musa Batu, Tuğba Taş, Halil Kök, Mehmet Feten, Cevat Yanar, Mehmet Duman, Mustafa Karataş, Oğuz Demirağ, Muhsin Küçükbaşkan, Özkan Yaşar, Bayram Çetin, Ruhi Toran ve Ali Kürşat Tatlı’nın yer alması bekleniyor. Uysal Akan 15’inci sırada, Abdurrahman Kocabaş ise on altıncı sırada yer alıyor.

 

Kepez’de isimler belli oldu

5’i kontenjan 27 AK Parti ve 18 CHP’li olmak üzere toplam 45 meclis üyesinden oluşan AK Parti’li Hakün Tütüncü başkanlığındaki Kepez Belediyesinde de sandık birleştirme tutanakları sonrası meclis üyesi listeleri belli oldu. AK Parti’den İlk 5’i kontenjan isim olan Ferah Nur Ünal, Nejat Ateş, Halil Oya, Muhammet Emin İlhan, Nebi Sezgin dahil Avukat Serhat Demir, Ercan Uğur, Hasan Cumhur Göncü, Dilaver Tanık, Ali Baki Sarıca, İsmail Kaya, Fatma Tutan, Adem Çelik, Yusuf İşeri, Hatice Sütçü, Ali Koç, Ahmet Sabır, Murat Menzilcioğlu,  Eşref Ural, Mekin Arslan Başak, Selami Polat, Ali Fidan, İsa Sarpdağ, Elif Derya Canbulut, Ramazan Poyraz, Süleyman Acar, Ramazan Çakır meclise girdi. CHP’den ise Mesut Kocagöz, Enver Barış, Barış Bulut, Oktay Başaran, Adem Alkan, Ali Kesik, Ahmet Şahin, Cafer Turgay, Eren Kurt, Mustafa İlhan, İbrahim Velican, Cengiz Avcı, İbrahim Yılmaz, Halil Yurtsever, Nesibe Bahadır, Mehmet Ali Çetin, Veli Yılmaz ve Yılmaz Yıldız listeye girdi. Kepez’de CHP’de kontenjan listesinde ise Mehmet Poyraz, Mehmet Tekin, Ramazan Gökalp, Erdoğan Yarbaş ile Perihan Bal yer almıştı. CHP seçimi kazansaydı bu isimler ilk sırada yer alacaktı.

 

Konyaaltı listesi de şekilleniyor

CHP’den Büyükşehir Belediye Başkan adayı olup seçilen Muhittin Böcek’in halefi Semih Esen’in yarıştığı Konyaaltı’nda ise listenin 24’e 7 olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor. İtirazlar devam ettiği ve sandık birleştirme tutanakları imzalanmadığı için halen burada liste kesinleşmedi. Semih Esen başkanlığında 31 kişilik mecliste 3 kontenjan isim olan Şevket Korkut, Tuğba Erke Bostan, Ayhan Abay ile birlikte Metin Altunbaş, Şafak Otuzaltı, Büşra Özdemir, Ali Polat, Mustafa Taşbaş, Hasan Akkoyun, Hacet Kavak, Yüksel Doy, Nail Avcı, Özlem Şahin, Hasan Kiraz, Özgür Erdoğan, Mustafa Çolak, İlter Aydın, Fatma Durmuş, Demet Gündüz, Erkan Öztunç, Nurten Erenler, Hasan Hüseyin Ataşoğlu, Bora Fidangül, Meryem Gökay Balkıç yer alacağı tahmin ediliyor. Ali Kemal Kurtoğlu 25, Filiz Tıraş 26, ve Gülnaz Çetin böylece 27’nci sırada yer alıyor. Meclise AK Parti’den ise Abdurrahman Yılmaz, Kazım Buyruk, Ruhi Beşiktaş, Durali Kolpak, Hayri Köse, Ayla Duygulu ve Mahmut Ahı’nın gireceği tahmin ediliyor. Sadullah Coşkun sekizinci, Özkan Avcıoğlu ise dokuzuncu sırada.

 

Muratpaşa listesi

CHP’de 4’ü kontenjan olmak üzere 27 isim meclise girmesi bekleniyor. Toplam 37 meclis üyesi bulunan belediyede “kesin olmayan verilere göre” Ümit Uysal başkanlığındaki CHP Muratpaşa listesinde 5 İYİ Parti’li de yer alıyor. Muratpaşa’da CHP’den Konyaaltı Belediyesi’nin meclis üyesi Mehmet Hacıarifoğlu, Murat Öztinar, Hüseyin Öztaş ve Ali Can Menekşe’den oluşan 4 isim kontenjan olarak meclise girdi. Meclis üyeleri CHP’den İl eski Başkanı Ertuğrul Ünal, Yusuf Emre Ertuğan, Deniz Filiz, Mithat Aras, Murat Şimşek, Özgür Güngör, Leyla Oruç, Serpil Üstün, Ahmet Öztürk, Canan Keleş, Kamil Korkmaz, Hüseyin Sarı, Ufuk Çitçi, Gürsel Güler, Ali Kuş, Yılmaz Altun, Özgür Taylan Budak, Derya Karakoç, Yusuf Emrah Erdoğdu, Nuran Uğur, Zühtü Şahin, Ersan Dereli, Mustafa Hazar. Listenin devamında ise oy oranları değiştiği takdirde Yener Altıntaş ve Gülminaz Bakkal isimleri yer alıyor. 10 kişi olması beklenen AK Parti Muratpaşa listesinde ise Nafiz Tanır, Özdemir Manavoğlu, Ercan Merthatun, Ömer Yücesoy, Özlem Gözaçan Biçer, Yavuzcan Bayatlı, Mahmut Kırman, Mehmet Ali Bayuk, Mukaddes Aksoy, Ejder Karagöz yer alıyor. Listenin on birinci sırasında Mert Sındıraç, on ikinci sırasında Ömer Özer yer alıyor.

 

Büyükşehir’de durum nasıl

Öte yandan sayısı 107’ye yükselen ve 6 partinin yer aldığı Antalya Büyükşehir Belediye Meclisinde kesin olmayan sonuçlara göre farklı kurumlardan meclis üyesi sayılarına ilişkin olarak farklı veriler elde ediliyor. Bir veriye göre AK Parti-MHP ittifakından 49 üye bulunuyor. 57 kişiden 55’i CHP-İYİ Parti, 2’si DSP’den oluşuyor. Ancak internet sitelerindeki eksik rakamlardan oluşan bir başka veriye göre AK Parti’den 37, MHP’den 11, CHP’den 41, DSP’den 2, Saadet Partisi’nden 1 isim meclise giriyor. İYİ Parti verileri ise verilmemiş. Konuyla ilgili görüştüğümüz İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, belediye meclis üyeleri ile ilgili bir basın toplantısını düzenleyeceklerini, itirazların sürdüğünü belirtti. Üçüncü bir veriye göre ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Muhittin Böcek dahil mecliste 42 CHP, 37 AK Parti, 11 İYİ Parti, 11MHP, 5 DSP ve 1 Saadet Parti’li isim yer alacak.

 

Muhittin Böcek başkanlığındaki Böcek dahil 107 kişilik Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi; “kesin olmayan sonuçlara göre” ilçe ilçe alfabetik sıraya göre belediye başkanları dahil şu isimlerden oluşacak:

 

AKSEKİ:

AK Parti: İbrahim Özeren, Mehmet Ali Erdoğan, Hasan Özdemir

 

AKSU:

AK Parti: Halil Şahin, Ali Çetin, Kemal Kara, Emin Bal, İYİ Parti: Ramazan Özen, DSP: Mehmet Akif Ordu

 

ALANYA:

MHP: Adem Murat Yücel, Kerim Aydoğan, Ali Kiriş, Ali Şahin, Alper Birer, Adem Er, İYİ Parti: Erkan Demirci, Can Kamburoğlu

 

DEMRE:

İYİ Parti: Okan Kocakaya, Ünal Çetinkaya, Recep Karatop, AK Parti: Orhan Avcı

 

DÖŞEMEALTI:

CHP: Turgay Genç, Zekeriya Altun, Şerafettin Özer, AK Parti: Şevket Özkan, Musa Batu, Muhammet Ural

 

ELMALI:

İYİ Parti: Halil Öztürk, Mehmet Tufan, Mehmet Çetin, AK Parti: İsmail Demir

 

FİNİKE:

CHP: Mustafa Geyikçi, Sıdıka Kızılca, Ertürk Yazar, MHP: Abdülkadir Çelik

 

GAZİPAŞA:

CHP: Mehmet Ali Yılmaz, Esin Bilgiç, Zafer Tan, Mehmet Yüksel, AK Parti: İbrahim Tuncer, Avni Atay

 

GÜNDOĞMUŞ:

AK Parti: Mehmet Özeren, Mehmet Güven

 

İBRADI:

CHP: Serkan Küçükkuru, Mehmet Yörükoğlu

 

KAŞ:

AK Parti: Mutlu Ulutaş, Fırat Demirci, Hüseyin Balya, Tevfik Taner, CHP: Halil Arıkan, Mustafa Baskak

 

KEMER:

DSP: Necati Topaloğlu, Mustafa Bilici, CHP: Hasan Ali Acar, Ahmet Can

 

KEPEZ:

AK Parti: Biri kontenjan isim olmak üzere Hakan Tütüncü, Serhat Demir, Ercan Uğur, Cumhur Güncü, Dilaver Tanık, Nur Ünal, CHP: Mesut Kocagöz, Enver Barış, Barış Bulut, Oktay Başaran

 

KONYAALTI:

CHP: Semih Esen, Metin Altunbaş, Şafak Otuzaltı, Büşra Özdemir, Ali Polat, Şevket Korkut, AK Parti: Abdurrahman Yılmaz

 

KORKUTELİ:

MHP: Ömer İşlek, İlhami Yıldıran, Süleyman Uğurlu, Abdurrahman Caran, İYİ Parti: Osman Manis, SP: Mehmet Manavoğlu

 

KUMLUCA:

CHP: Mustafa Köleoğlu, Kaya Turan, Mutlu Engin, Mehmet Toprakçı, AK Parti: Şefik Durdaş, Mehmet Durukan

 

MANAVGAT:

CHP: Şükrü Sözen, Erşan Özde, Ali Coşkun, Bülent Özgüven, Gürsel Işık, AK Parti: Yusuf Karamancı, Selçuk Senirli

 

MURATPAŞA:

CHP: Ümit Uysal, Mehmet Hacıarifoğlu, Ertuğrul Ünal, Emre Ertuğan, Deniz Filiz, Mithat Aras, AK Parti: Nafiz Tanır, Özdemir Manavoğlu

 

SERİK:

AK Parti: Enver Aputkan, Kemal Yıldırım, Ziya Yıldırım, Levent Konur, DSP: Mustafa Akın, Ahmet Kahya, İYİ Parti: Cengiz Büyükgebiz.


Haber okunma sayısı: 764Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA