• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Esen ilk meclisini yaptı

-esen-ilk-meclisini-yapti

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı seçilen CHP’li Avukat Semih Esen ilk meclisini gerçekleştirdi
15 Nisan 2019 Pazartesi 17:33

 Esen ilk meclisini yaptı

 

Antalya Konyaaltı Belediye Başkanı seçilen CHP’li Avukat Semih Esen ilk meclisini gerçekleştirdi

 

HABER: Şükrü AĞIRMANMeclis başkanı Esen

Antalya Konyaaltı Belediyesinin 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Konyaaltı Belediye Başkanı seçilen CHP’li Avukat Semih Esen’i mecliste kalabalık bir izleyici grubu karşıladı. Nisan 2019 olağan meclis toplantısı, 13 Nisan Cumartesi günü belediyenin Beydağları Meclis Toplantı Salonunda saat 12’de düzenlendi. 11 gündem ile toplanan meclis toplantısı öncesinde Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, meclis üyelerini tek tek tebrik ederek yeni dönemin hayırlı olmasını diledi.

 

Doğanoğlu ekibine de teşekkür

Ese ile başlayan yeni dönemin ilk meclis toplantısı; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclis açılışında konuşan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen; “Güzel işlere hep beraber, ortaklaşa imza atarak, mutluluğu ve başarıyı beraberce paylaşacağımız bir dönem olmasını diliyorum. Demokrasinin karne süreci olan seçimi huzur içinde tamamladık. Bunun için hem benimle çalışan hem de rakibimiz olup şu an birlikte çalışacağımız Gaye Doğanoğlu’nun ekibine teşekkür ederim. Bugünün gündemi uzun o nedenle uzun konuşmayacağım çünkü saat 14’te Büyükşehir Belediye Meclisine de katılacağız” dedi.

 

Korkut ve Kolpak sözcü oldu

11 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısında divan üyesi, başkan vekilleri, komisyonlar ve encümen üyelikleri seçimleri yapıldı. Konyaaltı Belediye Meclisinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Sözcülüğünü Şevket Korkut, AK Parti Grup Sözcülüğünü ise Duralı Kolpak üstlendi. Yapılan seçimlerde mecliste birinci başkan vekilliğine CHP’den Şevket Korkut, ikinci başkan vekilliğine yine CHP’den Ali Polat seçilirken, katip üyeler ise Avukat Büşra Özdemir ve Hasan Akkoyun oldu.

 

Encümen ve komisyonlar da belirlendi

Bir yıl süre ile görev yapacak Encümen üyeliğine ise Ayhan Adnan Abay, Nurten Erenler ve Mustafa Çolak seçildi. Konyaaltı Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonuna oy oranına göre CHP’den Şafak Otuzaltı, Tuğba Erke Bostan, Meryem Gökay Balkıç, Demet Gündüz, AK Parti’den ise Durali Kolpak seçildi. İmar Komisyonuna ise CHP’den Şevket Korkut, Hasan Kiraz, Ali Polat, Mustafa Taşbaş seçilirken AK Parti’den Ayla Duygulu yer aldı. Ayrıca belediyede hukuk, eğitim işleri, turizm, engelsiz yaşam, gençlik ve spor, tarım işleri, çevre ve sağlık, yabancılar ve uluslar arası ilişkiler, kültür ve sanat ile isim verme komisyonları oluşturulmasına karar verildi.


Haber okunma sayısı: 852Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA