• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

CHP Antalya’da kader günü

-chp-antalyada-kader-gunu

Antalya CHP İl Başkanlığı seçimleri yarın gerçekleştirilecek
08 Şubat 2020 Cumartesi 20:14

 CHP Antalya’da

kader günü

 

Antalya CHP İl Başkanlığı seçimleri yarın gerçekleştirilecek

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

645 delege oy kullanacak

CHP Antalya İl Kongresi yarın yapılacak. Kongrede delegeler yeni il başkanını seçmek için sandık başına gidecek. 5 adaydan Adem Alkan; aday Ömer Melli saflarına katılmıştı. Melli’nin de çekildiğini açıklamasının ardından şu anda mevcut başkan Ahmet Kumbul dahil 3 isim aday olarak yarışacak. 9 Şubat 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek CHP Antalya İl Başkanlığı Kongresinde 600 delege ile 45 doğal delege yeni il başkanını seçmek için sandık başına gidecek.

 

3 adaylı kongre

Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenecek olan il kongresinde; mevcut il başkanı Ahmet Kumbul ile Nusret Bayar ve Mustafa Şeker aday olarak yarışacak. Kongrede aday olmak isteyenlerin; delege sayısının yüzde 10’u olan 65 imzayı toplamış olması gerekecek. Bu sayıya ulaşamayan isimler aday olamayacak. Başkanlık seçiminin; en güçlü adaylardan olan mevcut başkan Kumbul ve Bayar arasında geçeceği tahmin ediliyor.

 

Sert geçebilir

Kongrede divanın oluşturulmasının ardından adaylar gibi delegeler de söz alarak konuşma hakkına sahip olacak. Burada mevcut yönetime sert eleştirilerin yöneltileceği tahmin ediliyor. Nusret Bayar’ı destekleyen Konyaaltı Belediyesi eski Başkan Aday Adayı Orhan Budak’a yapılan saldırı sonrası parti içerisinde yaşanan gerginlik had safhada. Herhangi adli bir olay yaşanmaması için emniyet güçleri kongre binası çevresinde geniş güvenlik önlemleri alacak.


Haber okunma sayısı: 373Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA