• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Başkanlar ne diyor

-baskanlar-ne-diyor

CHP Antalya İl Kongresi 9 Şubat’ta yapılacak. 5 adaydan Adem Alkan; aday Ömer Melli saflarına katıldı. Şu anda mevcut başkan Ahmet Kumbul dahil 4 isim aday
29 Ocak 2020 Çarşamba 23:39

 Başkanlar ne diyor

 

CHP Antalya İl Kongresi 9 Şubat’ta yapılacak. 5 adaydan Adem Alkan; aday Ömer Melli saflarına katıldı. Şu anda mevcut başkan Ahmet Kumbul dahil 4 isim aday

 

HABER: Şükrü AĞIRMANCHP Antalya İl Başkanlığı Kongresi, 9 Şubat 2020 Pazar günü gerçekleştirilecek. 600 delege ile 45 doğal delege yeni il başkanını seçmek için sandık başına gidecek. 5 adaydan Adem Alkan, eski il başkanı Ömer Melli’nin saflarına katılarak ona destek vermek için adaylıktan çekildi. Şu anda mevcut il başkanı Ahmet Kumbul, Nusret Bayar, eski il başkanlarından Ömer Melli ve Mustafa Şeker adaylığını açıklayan isimler arasında yer alıyor. İl kongresinin tamamlanmasının ardından kadın ve gençlik kolları başkanlığı seçimleri yapılacak.

 

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul:

Bu ülkenin kurucu ve kurtarıcı partisinde il başkanlığı yapmaktan gurur duyuyorum. Girdiğimiz bütün seçimlerde ve referandumda en yüksek oy oranına ulaştık. Yerel seçim sonucunda bugüne kadar ki en yüksek partili ilçe belediyesi sayısına ulaştık ve Büyükşehir’i kazandık. Parti içi demokrasiyi en iyi uygulayan parti olarak ilçe ve delege seçimlerini bitirdik. Önümüzde il kongremiz var ve tekrar adayım. Bugüne değin eksikliklerimiz olmuş olabilir. Başkanlığım döneminde en başarılı seçim sonuçlarına ulaştık ve yerel seçimlerde en başarılı seçim kampanyasını yürüttük. Bundan sonraki süreçte partimizin iktidara yürüyüşünde Antalya’dan en büyük katkıyı sunacağım. Delegelerin iradesine sonuna kadar güveniyoruz. Kazanacağımıza inanıyoruz. Parti ve ittifak içinde birlik beraberlik ve bütünlüğü koruyacağız, ilk genel seçimde partimizi iktidara taşıyacağız. Bugüne kadar hiçbir adaylığımda hiç kimseden icazet almadım, işaret beklemedim sadece delegenin takdiri ve iradesiyle aday olup kazandım. Bundan sonraki süreçte de örgütün her talebini yerine getirmeye çalışacağım. Bugüne değin kimsenin adamı ve kimsenin adayı da olmadım, örgütün adayı oldum. Örgütün iradesine güveniyorum. Diğer aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

 

Nusret Bayar:

İl kongrelerinin çoğulcu, demokrasi içresinde olması sosyal demokrat partilerde önemli yer tutar. Tek adaylı bir yapı beklemek tabana güvenmemektir. Ben yola çıkarken örgütümün ve tabanın isteğiyle yola çıktım. Benim için önemli olan taban ve örgüttür. Güçlü bir örgüt yapısı kurarak Antalya’da CHP’yi ilk genel seçimlerde birinci parti yapacağız. Partimizi de iktidara giden yolda temsil ettireceğiz. Üyesinin ve delegesinin gücüyle il başkanı olan; partisini en iyi şekilde temsil eder, yatay örgütlenmeyi önemser. Kendi içerisinde örgüt yapısıyla partisini en iyi şekilde seçimlere hazırlar.

 

CHP Eski İl Başkanı Ömer Melli:

Kongremiz şölen havasında olacak. Türkiye’nin ihtiyacı olan parlamenter sisteme geçişte, partinin birlik beraberliği, parti sevgisi çok önemlidir. Tüm delegelerimiz ve partililer bu bilinçle kongreye katılacak. Böylece 9 Şubat’ta erken bahar yaşanacak Antalya’da ve dolayısıyla Türkiye’de.

 

Mustafa Şeker:

Şu anda 4 adayız. İl kongremizi birlik ve beraberlik içerisinde, şölen havasında geçireceğiz. Delegemiz kesinlikle en doğru olanı yapacaktır. Bugüne kadar olan yönetimin eksiklikleri olmuş olabilir. Biz bunları tamamlayıp daha iyi, daha düzgün bir yönetimle genel merkezimize genel seçimde destek vereceğiz. Diğer aday arkadaşlara başarılar diliyorum.


Haber okunma sayısı: 360Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA