• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Korona loading…

korona-loading

Hastanede korona partisi skandalı!
15 Ocak 2021 Cuma 13:55

 Hastanede korona partisi skandalı!

 

Korona loading…

 

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi çalışanlarının yılbaşı kutlaması yapıp instagram uygulamasından ‘Radyasyon Onkoloji 2021 loading…’ yazarak paylaştığı fotoğraftaki ayrıntı, skandalı ortaya çıkardı 

Şükrü AĞIRMAN

Kuralı deldiler

Ölümcül pandemi koronavirüs (Covid-19) sebebiyle tüm ülke genelinde Cumhurbaşkanlığı kararı ile 2021 yılbaşı partisi yapılması yasaklanmıştı. Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü de 26 Kasım 2020 tarihli 124781 sayılı ‘Çalışanlarda Covid-19 bulaşanın önlenmesi hakkında’ başlıklı yazıda maske-mesafe kurallarını tüm çalışanlara tebliğ etmiş, çalışanlar arasında en az 120 santimetre mesafe olmasını istemişti.

 

Hem de mesai saatinde

Ancak Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin bir kısım çalışanları bu kuralı deldi. İddiaya göre 31 Aralık 2020 günü mesai saatleri içerisinde, hastalar beklerken Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi bölümünde, aralarında tıp fakültesi dekanı, maskesiz profesörler, doçentler, araştırma görevlileri, fizikçiler, teknikerler, sekreterler ve güvenlik görevlilerinin yer aldığı bir yeni yıl partisi düzenlendi.

 

Fotoğraftaki ayrıntı

Yaklaşık yarım saat süren ve pasta kesilerek kutlama yapılan parti sonrasında yine sosyal mesafe kurallarına uyulmadan bir de fotoğraf çekildi. Bu kare, aynı gün sosyal medya uygulaması instagram’da @mehmet.dognn adına kayıtlı hesapta ‘Radyasyon Onkoloji 2021 loading…’ yazılarak paylaşıldı. Bu kareden birkaç gün sonra partiye katılanların bazılarında covid pozitif durumu ve karantina vakaları yaşandı.

 

Gizlendi iddiası

Haliyle bazı kanserli hastaların randevuları ertelendi, tedavileri sekteye uğradı. Hastalar mağdur oldu. Bağışıklık sistemi düşük kanser hastaları; test sonucu pozitif çıkan bazı çalışanlarla temas etti ancak iddia o ki bu durum hastalara ve hasta yakınlarına bildirilmeyerek gizlendi. Sağlık çalışanlarının bu şekilde tedbirsiz davranması sonucu halk sağlığını açıkça tehlikeye attığını öne süren bir kısım hastane çalışanları dahi bu duruma isyan etti.

 

Karede kimler var

Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı fotoğrafta çok sayıda isim dikkat çekti. 31 ismin arasında Tıp Fakültesi Dekanı, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aylin Fidan Korçum Şahin, Prof. Dr. Mine Genç Özay, Prof. Dr.İsmail Hakkı Sarpün, Prof. Dr. M. Gamze Aksu, Doç. Dr. Timur Koca, Doç. Dr. Nina Tunçel, Dr. Öğr. Üyesi Sibel Karaca, Dr. Ece Atik, Dr. Yasemin Şengün, Dr. Rahmi Atıl Aksoy, Fizikçi İsmail Karakuş, Fizikçi Ertuğrul Dündar gibi tanınmış isimlerin de yer aldığı görüldü. Karede Prof. Dr. İsmail Hakkı Sarpün’ün maskesiz olması ise özellikle dikkat çekti.

 

Çalışanlar göreve çağırıldı

İhbarda bulunan çalışanlar, test yapılan bazı çalışanların karantinada olmalarına rağmen eleman eksikliği sebebi ile testten sadece bir gün sonra göreve geri çağrıldıklarını iddia etti. Koronavirüsün kuluçka süresine dikkat edilmeksizin, göreve geri çağrılma uygulamasının bağışıklıkları zaten düşük olan kanser hastalarının hayatlarını tehlikeye attığını iddia etti. 


Haber okunma sayısı: 355Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA