• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Vicdansızlığın böylesi

vicdansizligin-boylesi

Antalya İYİ Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülsoy, koronavirüs tedavisi gören Başkan Böcek’in öldüğü iddiasına dair gazetecileri de zan altında bırakan bir paylaşımda bulundu. Tepkiler üzerine paylaşımını apar topar sildi
02 Ekim 2020 Cuma 15:01

 Tedavi gören başkanı diri diri mezara koymaya çalışıyorlar

 

Vicdansızlığın böylesi

 

Antalya İYİ Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülsoy, koronavirüs tedavisi gören Başkan Böcek’in öldüğü iddiasına dair gazetecileri de zan altında bırakan bir paylaşımda bulundu. Tepkiler üzerine paylaşımını apar topar sildi 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Başkanın tedavisi sürüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek, 17 Ağustos günü koronavirüs testi sonucu pozitif çıkınca Antalya’da özel bir hastanede tedaviye alındı. Koronavirüs testlerinin negatif çıkmasına rağmen durumunun kötüye gitmesinin ardından, 7 Eylül’de yoğun bakımda uyutuldu. Tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın isteği üzerine geçtiğimiz günlerde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Başkan şu an da hızla iyileşiyor.

 

Kabir böcekleri gibi

Ancak bazı kişiler, Başkan Muhittin Böcek’in öldüğüne dair söylentiler yaymaya başladı. Hatta hızını alamayan Antalya İYİ Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Gülsoy, Başkan Böcek’in öldüğüne dair facebook internet sitesindeki hesabından 28 Eylül günü bir paylaşımda bulundu. Bozuk bir yazım diliyle “Basından aldığım habere göre Muhittin başkanımızı kaybettiğimizi öğrendim. Doğru mu acaba” diye yazdığı paylaşımını tepkiler üzerine apar topar sildi.

 

Zeytinyağı gibi üste çıktı

Gazeteciler ve vatandaş sosyal medyadan, “Hangi basından aldın haberi? Açıkla”, “Gazetecileri neden itham altında bırakıyorsun?”, “Başkanın sağlığı üzerinden neden polemik yaratıyorsun” diye sordu. Başkan Böcek’in sağlığı üzerinden polemik yaratmaya çalışan Gülsoy iddiasını açıklayamadığı gibi sorulan sorular üzerine gazeteci olduğunu iddia etti! Üstelik bozuk bir Türkçe imla hatalarıyla dolu cümleler kurup, ‘iyi’ ifadesini de büyük yazarak “Gerçek gazetecilik yapınız. Ne haberleri es geçiyorsunuz. Bunda haberlik bir şey yok! Ben de 18 sene önce gazetecilik yaptım. Nelerin peşinden koştum. Sizin yaptığınız ayıp olmuyor mu? İYİ çalışmalar” diye yazdı.

 

Bu nasıl yöneticilik

Gülsoy, sert tepkilere ve sorulara rağmen gazeteci olduğunu ve Böcek’in öldüğü iddiasına dair haberi hangi basından aldığını ispat edemedi. İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, paylaşımı yapan hesap sahibinin, partilileri olan İbrahim Gülsoy olup olmadığının sorulması üzerine “Maalesef dediğiniz arkadaş; o arkadaşmış. Yazmış sonra kaldırmış. Özür diliyorum bilmem ne. Boş bulunmuş yazmışmış. Yaptığımız incelemede şahsın üyemiz ve kurucu il yönetim kurulu üyesi olduğunu tespit ettik. Halen kendisi il yönetiminde… Özrü kabahatinden büyük” dedi. 


Haber okunma sayısı: 231Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA