• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Topaloğlu’ndan şaşırtan çıkış

topaloglundan-sasirtan-cikis

Antalya Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu; belediyeye araç hibe edilmesini eleştiren kişiyi, bir başka belediyeye lüks otomobil hibe etmekle suçladı. “Sen neden hibe ettin, açıkla” dedi. Topaloğlu’nun AK Parti İl Başkanı için “Sayın İl Başkanımız” şeklindeki hitabı ise siyasi kulislerde bomba etkisi yarattı
15 Temmuz 2020 Çarşamba 09:09

Topaloğlu’nun sözleri ve iddialarının nereye varacağı merak konusu

Topaloğlu’ndan şaşırtan çıkış

Antalya Kemer Belediye Başkanı Topaloğlu; belediyeye araç hibe edilmesini eleştiren kişiyi, bir başka belediyeye lüks otomobil hibe etmekle suçladı. “Sen neden hibe ettin, açıkla” dedi. Topaloğlu’nun AK Parti İl Başkanı için “Sayın İl Başkanımız” şeklindeki hitabı ise siyasi kulislerde bomba etkisi yarattı

HABER: Şükrü AĞIRMAN
Suç duyurusunda bulunuldu
Antalya Kemer Beldibi’nde, bir otelin işletmesini alarak bina ve sahilde çalışma yapan Bursalı bir holdingin Kemer Belediyesi’ne hibe ettiği bir buçuk milyon liralık lüks otomobil sonrası yaşanan tartışma bambaşka boyuta taşındı. Kemer Belediye Başkanı DSP’li Necati Topaloğlu geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında bu konudaki iddialara açıklık getirirken büyük bir kavganın da fitilini ateşledi. Topaloğlu’nun basın toplantısı sırasında bir başka konuyla ilgili olarak AK Parti İl Başkanı Avukat İbrahim Ethem Taş’tan bahsederken “Sayın İl Başkanımız” şeklindeki hitabı ise toplantı sonrası siyasi kulislerde, ‘2019 yerel seçimleri için belediye başkan adayı gösterilmeyince önce CHP’den ve sonra da AK Parti’den istifa eden Kemer Belediyesi’nin DSP’li Belediye Başkanı Necati Topaloğlu şimdi de istifa ettiği AK Parti’ye mi geçiyor? AK Parti’ye yeşil ışık mı yakıyor?’ sorularını gündeme getirdi.

Tasarruflarını anlattı
Topaloğlu, 9 Temmuz günü Kemer Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Meclis Toplantı Salonundaki toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Toplantı öncesi basın mensuplarına Kemer’deki gündeme dair açıklamalarda bulundu. “Tasarrufla başladık ve devam ediyoruz. 15 ayda temsil ağırlama giderlerine bakıldığı zaman, bir önceki döneme göre 6 milyon 53 bin lira tasarruf sağlamışız. Kındılçeşme Kamp Alanını yeniden düzenleyerek halkımıza kazandırdık. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşmelerimiz var. Önümüzdeki dönemlerde bu alanı daha fazla büyüteceğiz ve Kemer halkının daha rahata nefes almasını sağlayacağız” dedi. Beldibi Mahallesinin imar planlarının askıdan indiğine değinerek şu anda itirazların değerlendirildiğini ve en kısa zamanda çözüme kavuşarak Beldibi’ne hizmetleri götürmeye başlayacaklarını vurguladı. 15 aylık süre zarfında yaptıkları hizmetler hakkında bilgiler paylaşarak açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya savaşları
Topaloğlu, son zamanlarda sosyal medyadan belediyeyi ve kendisini belgesiz ve kanıtı olmadan eleştirenlere de cevaplar verdi. Bu kişiler hakkında ilk ve son defa cevap verdiğini ve elinde belge olanın savcılığa giderek şikâyet edebileceğine değindi. Basın mensuplarının bazı isimlerin sosyal medya paylaşımları ve Kemer ile ilgili sorularını yanıtladı. Bütünşehir Kanunu kapsamında kapanarak Kemer’e bağlanan Göynük Belediyesinin de eski başkanı olan Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu; basın toplantısında oğlu Osman Topaloğlu ile ilgili yat aldığı iddialarına yanıt verdi. Kredi ile yat aldığını belgelerle anlattı. İş insanı İlker Büyükgebiz’in sosyal medya hesaplarından kendisi hakkındaki yaptığı eleştirilere ve iddialara çeşitli belgelerle cevap verdi. Şahsın yaptırdığı bir otel projesinin normalden daha yüksek olduğunu öne sürdü. Konyaaltı’na hibe iddiası 2019’da AK Parti Kemer Belediye Başkan Aday Adayı olan otel sahibi Murat Canik’in sosyal medya hesaplarından sorduğu, belediyeye geçtiğimiz günlerde hibe edilen Audi marka otomobilin hangi amaçla, neden bağışlandığı iddialarını yanıtladı. Topaloğlu, “Sayın Murat Canik beyefendi. Çok yazıyor, çiziyor. Belediyeye hibe edilen arabadan bahsediyor. Sorarım ben Murat Canik’e. Beldibi Mahallesi, Konyaaltı’na bağlı olduğu zaman siz Vertia Oteli yapıyordunuz. Son model lüks Mercedes arabayı Konyaaltı Belediyesine hediye ettiniz mi etmediniz mi? Neden ettiniz? Soru bir, son model Mercedes’i siz Konyaaltı Belediyesine niye hibe ettiniz? Rengi de siyahtı. Bunu eleştirecek olan en son adam sizsiniz. Sosyal medyada yazmak benim işim değildir. Elinde bilgisi belgesi olanlar; cumhuriyet savcılığı orada, bak mesela ben götürüyorum bilgiyi belgeyi veriyorum ve şikâyet ediyorum. Sosyal medyada yazmak, efelenmek değildir. Elinde bilgi belge varsa götürürsün” diyerek Vertia Otele belediyeye kanununa bazı aykırılıklardan dolayı para cezaları kestiğini anlattı.

Okul yapalım da ceza yazmayalım
Topaloğlu sözlerini ve ithamlarını“Murat Canik’in yarası var. Bir tarafta otele yazdığımız cezalar var, bir de zaten karşımda benim için aday adayıydı. Oradan bir yarası var. Murat Canik’in Göynük’e gelip yalvardığı günler çoktur, çabuk unuttu. ‘Hocam sen bilirsin, bunu halledelim’ dediği günleri unuttu. ‘Hocam anamın adına okul yapalım da bu cezayı yazma’ dediği günleri unuttu. Sayın Murat Canik sanki Ebu Müslim gibi konuşuyorsun. (Elindeki evrakları göstererek) Bunları ben yapmadım. Piyasaya çıkıyorsun, atıp tutuyorsun… Seçimden önce hodri meydan dedin mi demedin mi, o günleri çok çabuk unuttun. Necati Hoca burada, sayın Canik belgeler burada. Öyle sağdan soldan yazmayla olmaz. Son model Mercedes’i Konyaaltı Belediyesine veren sizsiniz, size 785 bin lira cezayı yazan da Göynük Belediyesi encümeni…” diye sürdü. Başkan Topaloğlu’nun basın toplantısındaki bu sözleri ve iddialarının nereye varacağı merak konusu oldu.

Haber okunma sayısı: 50Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA