• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Tabelayı okuyoruz ve soruyoruz: ASAT mı yapacak, Muratpaşa mı!

tabelayi-okuyoruz-ve-soruyoruz-asat-mi-yapacak-muratpasa-mi

ASAT’ın bağlı olduğu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Muratpaşa Belediye Başkanı Avukat Ümit Uysal da CHP’li. Peki bu yolu kim asfaltlayacak, vatandaşı yaz günü tozdan, çukurdan kim kurtaracak?
29 Temmuz 2019 Pazartesi 12:05

 Tabelayı okuyoruz ve soruyoruz:

ASAT mı yapacak, Muratpaşa mı!

 

ASAT’ın bağlı olduğu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Muratpaşa Belediye Başkanı Avukat Ümit Uysal da CHP’li. Peki bu yolu kim asfaltlayacak, vatandaşı yaz günü tozdan, çukurdan kim kurtaracak?

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Tabelalı çözüm!

5 Temmuz günü Akdeniz Manşet gazetesinin internet sitesinde, 6 Temmuz 2019 günü de gazetesinde yayımlanan ‘Kızılarık çözüm bekliyor’ başlıklı haberi sonrası ilçe belediyesi bölgeye bazı uyarı ve bilgilendirme tabelaları koydu. Tabelalarda yazan ifadeler ise bir polemik konusunun başlangıcı olacak gibi. Antalya Muratpaşa’nın Kızılarık Mahallesinde 2770 ve 2772 sokaklar birkaç ay önce boydan boya kazılmıştı. Ardından kazılan yerlere borular döşendi ve üzeri toprakla kapatıldı. Bu sokaklar asfaltlanmayı bekliyordu. Vatandaş kazı işleminden mütevellit toz topraktan ve yolun bozuk olmasından şikâyetçiydi.

 

Kim yapacaksa yapsın, bekliyorlar

Haber sonrası ilçe belediyesi bölgeye “Değerli komşularımız, İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj kanalı yapımı sonrası, yol kazı ve yama tamir yetkisi ASAT’tadır” yazılı kendi logo ve isminin bulunduğu tabelalar yerleştirdi. Antalya Su ve Atıksu İdaresi(ASAT) Genel Müdürlüğü Büyükşehir Belediyesine bağlı. ASAT’ın bağlı olduğu Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de Muratpaşa Belediye Başkanı Avukat Ümit Uysal da CHP’li. Hal böyle olunca ilçe belediyesinin yolu asfaltlamak yerine tabela asarak ASAT’ı sorumlu tutması mahalle sakinlerinin tepkisine neden oluyor.


Haber okunma sayısı: 137Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ