• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Sağlıkta kota iddiası

saglikta-kota-iddiasi

Antalya’da Hasret Çelik, kan testi için aile sağlığı merkezine gitti. İddiaya göre doktor kaba bir üslupla “Ben senin kanını almam, bizim bir kotamız var seninle dolduramam” dedi, Çelik’i adeta kovdu. İddiaların sorulduğu doktor Tanrıkulu “Bir yanlış anlaşılma var” dedi
25 Ekim 2020 Pazar 20:40

Sağlıkta kota iddiası

 

Antalya’da Hasret Çelik, kan testi için aile sağlığı merkezine gitti. İddiaya göre doktor kaba bir üslupla “Ben senin kanını almam, bizim bir kotamız var seninle dolduramam” dedi, Çelik’i adeta kovdu. İddiaların sorulduğu doktor Tanrıkulu “Bir yanlış anlaşılma var” dedi

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Fizik tedavi görüyordu

İlginç olay Antalya Kepez’de yaşandı. Masa başı çalışan Hasret Çelik, kiloları nedeniyle bel fıtığı teşhisiyle her gün iğne tedavisi ve fizik tedavi görüyordu. Doktorlar fizik tedavinin başarılı olabilmesi için kilo vermesi gerektiğini belirterek kendisini ayrıca bir diyetisyene yönlendirdi. Hasret Çelik’in görüştüğü diyetisyen de bir diyet uygulayabilmek adına kendisinden kan testi istedi. Hasret Çelik bunun üzerine kan değerlerini öğrenmek adına kendi Zeytinlik Mahallesinde yer alan aile hekimine kan testi yaptırmaya gitti. 

 

Kovulduğunu iddia etti

Ancak 21 No’lu Varsak Altınyol Aile Sağlığı Merkezindeki doktoru yerinde yoktu. Görüştüğü Aile Hekimi Ertuğrul Selçuk Tanrıkulu ise iddiaya göre “Diyetisyen bana emir veremez, o kim? Alabiliyorsa kendi kurumundan alsın. Senin böyle kan verme gibi bir lüksün yok, nerede veriyorsan ver. Ben senin kanını almam, bizim bir kotamız var seninle dolduramam. Konuşma bitmiştir çıkabilirsin” dedi. Kaba bir üslupla adeta kovulduğunu, hemşire önünde rencide edildiğini ileri süren Çelik, CİMER’e şikâyette bulundu.

 

CİMER’e başvurdu

Doktor Tanrıkulu ise özetle “Şahsın elinde bir istem kâğıdı bile yok, bir; iki, burası laboratuvar değil. Diyetisyen ne istedi, neyi istedi, hiçbir şey yok. Birçok kan testi türü var. Olay bunun üzerine gelişti. Bunu isteyen şahıs, bunu kendi müessesesinde yaptırabilir. Devlet Hastanesinde istenen bir tahlil burada yapılacak diye bir şey yok ki. Anlatabiliyor muyum, biz laboratuvar durumuna düşüyoruz.  Benim kendi hastalarım var, şikâyet üzerine çalışıyorum. Bence olayda bir yanlış anlaşılma var… Kotamız var, o bile doluyor yetmiyor zaten falan anlatmaya çalıştım ben olayı, ‘vay benim kanımı niye almıyorsunuz’ vesaire, baktım olay sertleşti, ‘tamam konuşma bitmiştir’ dedim o bayana, o kadar yani” dedi. 

 

Kotayı doğruladı

Antalya Aile Hekimleri Derneği (ANTAHED) Başkanı Dr. Orhan Tekin hasta ile doktor arasındaki ilişkiye girilemeyeceğini ama doktorunda sert çıkmasında bir yanlışlık olduğunu belirtti. Konunun tek taraflı olarak ele alınmasının doğru olmadığını ifade etti.  Tahlillerde kota sınır olduğunu anlatan Orhan Tekin, “Bakanlık bizlere aylık 5 bin liralık tahlil yapabileceğimizi söylüyor. Bizde bu kotayı kendi hastalarımızda kullanmak istiyoruz” şeklinde konuştu. 


Haber okunma sayısı: 92Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA