• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Masonları da dinlemişler

masonlari-da-dinlemisler

FETÖ/PDY terör örgütünden tutuklu telekulakçı polislerin aralarında Antalya Kepez Belediye eski Başkanı olan Erdal Öner’in de yer aldığı masonları bir suç örgütü ile ilişkilendirmeye çalışarak dinlediği ortaya çıktı
02 Ağustos 2019 Cuma 13:12

 Masonları da dinlemişler

 

FETÖ/PDY terör örgütünden tutuklu telekulakçı polislerin aralarında Antalya Kepez Belediye eski Başkanı olan Erdal Öner’in de yer aldığı masonları bir suç örgütü ile ilişkilendirmeye çalışarak dinlediği ortaya çıktı

 

HABER: Şükrü AĞIRMANBu bilgi, kamuoyunda telekulak davası olarak bilinen Antalya FETÖ/PDY Yasadışı Dinleme Davasında ortaya çıktı. 2009-2013 yılları arasında aralarında siyasetçi ve kamu görevlilerinin de bulunduğu 130 kişiyi yasa dışı dinledikleri gerekçesiyle 15 sanıkla beraber yargılanan dönemin emniyet müdürü Ali Yılmaz 45 yılla yargılanırken bu davadan beraat etmişti. Yılmaz, kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği, kişiler arasında aleni olmayan konuşmaları kaydetmek, özel hayatın gizliliğini ihlal etmek, hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek, suç uydurma, suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçlarından yargılanıyordu. 27 Nisan 2018’de 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesindeki FETÖ/PDY Telekulak Davasında 15 sanıktan 13’ü 81 yıl ile 6 yıl arasında değişen hapis ve yüksek para cezalarına çarptırılmış, Ali Yılmaz ise delil yetersizliğinden beraat etmişti. Diğer sanıklar ise bu cezalar için istinafa ve diğer üst yargı yollarına gitmişti. Yılmaz için yargılama yolu yeniden açılırken tüm birleştirme davalarının kararları, tensip zaptı, ilk ana dava iddianame ve kararı, Ali Yılmaz hakkındaki istinaf kararı, Ali Yılmaz ile ilgili ilk ve ikinci iddianame basına sızdı.

 

Öner’i de dinlemişler

Antalya 9. Ağır Ceza Mahkemesinin beraat, ret, mahkumiyet ve tutukluluk verdiği 2017/39 esas, 2018/122 karar sayılı kararında masonlukla ilgili ilginç ifadeler dikkat çekti. Bu ifadelere göre polisler masonları da olmayan bir suç örgütüyle ilişkilendirerek dinlemiş. Bu amaçla masonların isimlerinin karşısına farklı isim ve meslekler yazarak dinleme yapmışlar. Bu davadaki müştekilerden biri de mason olduğunu kabul eden siyasetçi Erdal Öner. AK Parti’nin kurucular kurulu listesindeyken partiden ihraç edilen, CHP’den belediye başkanı adayı olan ve seçilemeyen Erdal Öner’in de telekulak mağduru olduğu, özel kalem adına kayıtlı telefonunun karşısına meslek olarak şoför yazıldığı ve diğer mason isimlerle birlikte bir suç örgütüyle ilişkilendirilmeye çalışılarak FETÖ’cü polisler tarafından dinlenildiği ortaya çıktı.

 

Öner’in şahsi telefonu da dinlenmiş

Müşteki Erdal Öner'in konuyla ilgili davanın iddianamesinde yer alan ifadesinde özetle; “2004 yerel seçimlerinde Kepez Belediye Başkan Adayı oldum ve yapılan seçimde Kepez Belediye Başkanı seçildim. 2009 yılına kadar Kepez Belediye Başkanlığı görevini yürüttükten sonara aday gösterilmemem üzerine tekrar ticari hayatıma devam ettim. 2010 yılında AK Parti ile olan ilişkimi kestim, 2014 yılında gelen teklif üzerine CHP Kepez Belediye Başkan Adayı oldum. 0532 ……. numaralı hattımı yaklaşık 10 yıl önce Antalya ilinden kendi adıma aldım. Bu hattı kullanması amacıyla da herhangi bir şahsa da vermedim. 20.04.2011-16.06.2011 tarihleri arasında ticaret işlerinin yanı sıra sigortacılık faaliyetlerini de sürdürdüm… Şoför olarak çalışmadım. Davacı ve şikayetçiyim” dediği öğrenildi.

 

Masonları nasıl dinlediler

Bahse konu mahkeme kararında ise “Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneğinin Antalya Şubesi adına kayıtlı olan … ve … sabit hatlarının, dernek yetkilisi M.K. 'ın dinlenmesi amacıyla, liderliğini E..E.'nin yaptığı iddia olunan organize örgütü ile ilişkilendirilmek suretiyle 02/03/2010 ile 02/06/2010 tarihleri arasında dinlenilmesi için sanıklardan Gökhan Tayuk tarafından bilgi notu hazırlandığı, bilgi notunda 0242…. no’lu telefon hattının H.H. tarafından kullanıldığı ve bu kişinin mesleğinin matbaacı olduğunun, 0242 …. telefon hattının ise H.K. tarafından kullanıldığı ve bu kişinin mesleğinin temizlikçi olduğunun belirtildiği, sanıklar Gökhan Tayuk, Sunal Sevindik ve Yavuz Bölek tarafından talep formu imzalandığı, talebin sanıklardan Yavuz Bölek imzası ile üst yazıya bağlanarak İzmir Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesinden 02/03/2010 tarih, … değişik iş sayılı kararı ile dinleme kararı alındığı…” ifadeleri yer aldı.

 

Şikayetçi olmadı

Mahkeme kararında müşteki Erdal Öner’in beyanının alındığı belirtilerek “Müşteki Erdal Öner, Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesinin 2015/128 esas sayılı dosyasının 09/02/2016 tarihli oturumda alınan beyanında ‘Ben yargılama konusu olaydan polis memurlarınca ifade için çağırılmam üzerine haberdar oldum, öğrendiğim kadarıyla eşim M.Ö. adına kayıtlı olan ve uzun süreden beri benim tarafımdan kullanılan 0 535 …… numaralı telefon hattı ile üyesi olduğum Hür ve Kabuledilmiş Masonlar Derneğine ait sabit telefon numaraları dinlenmiş, ben olay sebebiyle sanıklardan şikayetçi değilim, davaya da katılmak istemiyorum’ demiştir” ifadeleri yer aldı.


Haber okunma sayısı: 260Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA