• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Kumarbazın cezasını kumarhane ödüyor!

kumarbazin-cezasini--kumarhane-oduyor

Antalya’da bir kumarbazın itirafı herkesi şoke etti. Tombala oynarken yakalanan kumarbazın para cezasını kumarhane ödüyor. Hem de ceza miktarı kadar kumar oynatarak!
21 Şubat 2019 Perşembe 16:24

 Polise yakalanan kişinin kumara devam etmesi için kullanılan bu yöntem dudak uçuklatıyor

 

Kumarbazın cezasını

kumarhane ödüyor!

 Antalya’da bir kumarbazın itirafı herkesi şoke etti. Tombala oynarken yakalanan kumarbazın para cezasını kumarhane ödüyor. Hem de ceza miktarı kadar kumar oynatarak!

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

İflâh olmaz kişiler

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan kentte özellikle uyuşturucu ve kumar konusunda amansız bir mücadele yürütüyor. Kırsalda da jandarma göz açtırmıyor. Tüm bunlara rağmen kumar oynayan ve oynatanlar yakalanmalarına, kumar oynanması için yer temin etmek, kumar oynatmak, kumar oynamaktan ceza almalarına rağmen iflâh olmuyor. Aileleri mahvoluyor, ocakları sönüyor.

 

Kumarbazın cezası kumarhaneye

Tombala tabir edilen kumar ise en çok oynanan oyunlardan biri. Antalya’da bir kumarbazın bu konudaki itirafı duyanları şaşırtıyor. Tombala oynarken yakalanan kumarbazın 320 liralık para cezasını kumarhane sahibi ödüyor. Hem de ceza miktarı kadar kumar oynatarak! Kumarbaz yakalanınca 320 lira ceza yiyor. Kumarhane sahibi, birkaç gün sonra belirlediği başka bir mekânda ya da bir şekilde açtığı aynı mekanda kumarbaza yediği ceza kadar hesap açıyor.

 

320 lira ceza ödüyorlar

Resmî Gazete’de 31.03.2005 tarihinde yayımlanan Kabahatler Kanununun 34’üncü maddesinde “Kumar oynayan kişiye, yüz Türk Lirası idarî para cezası verilir. Ayrıca, kumardan elde edilen gelire el konularak mülkiyetin kamuya geçirilmesine karar verilir. Bu kabahat dolayısıyla idarî para cezasına ve el koymaya kolluk görevlileri, mülkiyetin kamuya geçirilmesine mülkî amir karar verir” deniyor. Şu anda bu cezanın karşılığı 320 lira para cezası.


Haber okunma sayısı: 130Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ