• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Hüsnü Gülez’den kamuoyuna açıklama

husnu-gulezden-kamuoyuna-aciklama

Türkiye’nin, FETÖ/PDY ile giriştiği mücadeleden dolayı yakından tanıdığı Hüsnü Gülez’den hakkındaki iddialara cevap: Ne itirafçıyım ne iftiracıyım; devletimin öz çocuğuyum
21 Aralık 2020 Pazartesi 14:39

Türkiye’nin, FETÖ/PDY ile giriştiği mücadeleden dolayı yakından tanıdığı Hüsnü Gülez konuştu...

Hüsnü Gülez’den hakkındaki iddialara cevap: Ne itirafçıyım ne iftiracıyım; devletimin öz çocuğuyum

 

Gülez şu açıklamayı yaptı: Antalya Güncel isimli internet sitesinde 12 Aralık 2020 tarihinde yayımlanan “Rektörü Fetö’cü Olmakla Suçlayan Hüsnü Gülez’i Zor Günler Bekliyor, İtirafçı mı, İftiracı mı?” başlıklı haber ile ilgili olarak; kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına açıklama yapmam gereği hasıl olmuştur. Sitedeki imzasız haber; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunun kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı üzerine kurgulanmıştır. 

 

Külliyen yalan ifadelerHaber metninde, “Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan’la birlikte 62 ismi FETÖ’cü olmakla suçlayan Konservatuar Yüksek Okulu Sekreteri Hüsnü Gülez’e asılsız şikâyeti nedeniyle milyonlarca liralık tazminat davasının önü açıldı” denmektedir. Benim mevcut Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’a dönük ne bir şikâyetim, ne bir ifadem yoktur, böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Sayın rektörün şikâyet edildiğini ilk defa bu iddianamede görenlerdenim. Benim şikâyet ettiğim rektör; eski rektör Mustafa Ünal’dır ve iddialarım kovuşturma konusu yapılarak devlet nezdinde karşılık bulmuştur. Haliyle haberdeki bu ifadeler külliyen yalan ve gerçek dışıdır. 

 

Değerli bilim insanları

Özkan çiftinin bu örgüte ne kadar mesafeli insanlar olduklarını en iyi bilen insanlardan biriyim. Sayın Prof. Dr. Özlenen Özkan hanımefendi ve eşi Sayın Prof. Dr. Ömer Özkan’ı; 2000’li yıllardan bu yana çok iyi tanırım ve benim böyle bir şikâyetim olmamıştır, olamaz da. Nitekim benim sayın Özkan Çiftine yönelik olarak herhangi bir şikayetimin veya ifademin olmadığı; söz konusu kovuşturmaya yer olmadığına dair kararın içeriğinden de rahatlıkla anlaşılmaktadır. Haber bu yönüyle de şahsımı haksız yere karalama, zarar verme ve hedef gösterme amacına hizmet etmektedir. Kararda da yer aldığı gibi tek şikâyetçi ben değilim. Benim şikâyetlerimde adı geçen şahısların isimleri ayrı ayrı belirtilmiş, birçoğu örgütle bağı olduğu devletimizin verdiği cezalarla sabit hale gelmiş kişilerdir. Dolayısıyla benim haberde belirtilenin aksine, herhangi bir kimseye iftirada bulunmam mümkün değildir.

 

Manipüle ifadeler

Haber içerisinde “FETÖ terör örgütünü övüyor mu yeriyor mu anlaşılmayan bir ifade vererek…” şeklinde geçen ifadeler bile şahsıma dönük bir karalama çabası ve kötü niyeti itiraf niteliğindedir. Bu tip ifadeler; hakkımda çıkan haberin gerçekleri çarpıtmaya dönük, manipülasyondan ibaret ve şahsımın hedef alındığı izlenimini açıkça ortaya koymaktadır. Kaldı ki tanıklıklarımla FETÖ terör örgüt üyesi çok sayıda kişinin ceza almasında dâhli olan benim gibi biri için kullanılan bu ifadelerin başka açıklaması olamaz. Öte yandan habere konu 32 sayfalık karar incelendiği zaman kimlerle ilgili nelerin kovuşturmasının, soruşturmasının, incelemesinin hangi kurumda hangi aşamada sürdüğü de açıkça görülmektedir. 

 

İyi niyetle bağdaşmıyor

Kararın 27’nci sayfasında toplam şikâyetçi sayısının gizli tanıklarla birlikte 14 kişi olduğu bilgisi yer almaktadır. İlerleyen sayfalarında yeni tanık ve bilgi sahibi kişilerin katılımı ile bu sayı 20’ye yaklaşmaktadır. Dolayısıyla sanki tek şikayetçi benmişim gibi bir algıyla beni de sayın Rektör Özlenen Özkan’a iftira atan bir konuma koyma çabasının iyi niyetle izah edilebilecek bir yanı olacağını düşünmüyorum. 

 

Suç duyurusunda bulunacağım

Devletimizin çağrısı üzerine bilgi sahibi ve mağdur/müşteki olarak verdiğim ifadelerde; başta Sayın Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Sayın Prof. Dr. Ömer Özkan olmak üzere birçok kişinin ismi geçmediği görüldüğü halde sanki isimleri geçmiş gibi şahsıma iftira atan, gerçekleri çarpıtan, şahsımı “itirafçı mı iftiracı mı” diyerek hedef gösteren ilgili internet sitesinin yetkilileri ve haberi kaleme alanlarla ilgili en kısa zamanda adli süreci başlatacağımı kamuoyuna saygı ile duyururum. 

 


Haber okunma sayısı: 30538Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA