• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Gazetecilerden ‘tehdit’ tepkisi

gazetecilerden--tehdit-tepkisi

Bakanlık tarafından kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş alkollü içki üreten firmalar arasında ifşa edilen Kırbıyık Holding yetkilisi Şahin Harun Kırbıyık, basında son dönemde sıkça aleyhine çıkan haberler sonrası bir paylaşım yaptı. Basının tepkisini çekti
29 Ekim 2020 Perşembe 20:47

Gazetecilerden 

‘tehdit’ tepkisi

 

Bakanlık tarafından kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş alkollü içki üreten firmalar arasında ifşa edilen Kırbıyık Holding yetkilisi Şahin Harun Kırbıyık, basında son dönemde sıkça aleyhine çıkan haberler sonrası bir paylaşım yaptı. Basının tepkisini çekti  

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Bu ne perhiz, bu ne lahana

Akdeniz Manşet gazetesinde 23 Ekim 2020 günü https://www.akdenizmanset.com.tr/saka-gibi/175362/ linkinde yayımlanan Şaka Gibi başlıklı haberlere, iş insanı Şahin Harun Kırbıyık eleştirildi. Haberde, Antalya’da insan sağlığına zararlı, içki üretiminde kullanımı yasak olan sanayi tipi etil alkolden alkollü içki üreterek sahtecilik yapınca bakanlık tarafından taklit tağşiş listesinde ifşa edildiği, bunun ardından ise bir TV kanalında canlı yayına çıkıp sahte alkol ve sahte içki üretenlerle mücadele edilmesi gerektiğini anlattığı dile getirilerek “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” dendi. 

 

Paylaşıma bak sen

Kırbıyık Holding yetkilisi Şahin Harun Kırbıyık ise son dönemlerde basında sıkça aleyhine yapılan haberler sonrası, 23 Ekim tarihindeki bu haber sonrası 27 Ekim günü bir paylaşım yaptı. www.facebook.com sitesinde,  ‘gruplambada’ isimli, ‘Şahin Kırbıyık’ görünen isimli, Kırbıyık’a ait olduğu öne sürülen  sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, aynen “Herkes isini yapmali kimse hincal uluçun  petroldwki durumuna dusmemeli.. insan olmak lazim adam gibi” sözlerini yazdı.

 

Hıncal Uluç örneği

Ünlü gazeteci yazar Hıncal Uluç, 1994 yılında bir benzin istasyonunda, yeraltı dünyasının tanınmış ismi Alaattin Çakıcı’nın ailesine ait bir araba ile gelen 2 kişi tarafından ayağından vurulmuştu. Sosyal medyadaki bu sözler üzerine basın mensupları “Kırbıyık, Hıncal Uluç örneği üzerinden aleyhine haber yapan gazetecileri âdeta tehdit mi ediyor?” diye sordu. Paylaşıma tepki üzerine tepki yağdı. Basın mensupları Kırbıyık’tan açıklama istedi ancak Kırbıyık suskunluğunu korudu. 

 

‘Klavye pezevengi’ dedi 

Bakanlık tarafından kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş alkollü içki üreten firmalar arasında ifşa edilen Kırbıyık şirketinden Şahin Kırbıyık, bir TV kanalında sahte ve kaçak içkilerin üretilmesinin engellenmesi için canlı yayında açıklamalar yapmıştı. Şahin Harun Kırbıyık, gazete haberimiz sonrası kendisini çeşitli sosyal medya mecralarından eleştirenlere karşı önceki gün de ‘klavye pezevengi’ ifadesini kullanmıştı.

 

 

Hâlâ satış yapıyor mu? 

Kendisini iş adamı olarak tanıtan Şahin H. Kırbıyık isimli kişi, insan sağlığına zararlı olan sanayi tipi etil alkol ile içki yaptığına dair haberleri yalanlamış ancak tüm üretim ve dağıtım izinleri ile etil alkol tesisi kurma uygunluk belgesi; ürünlerinde TBA (tersiyer bütil alkol) içeren sanayi tipi etil alkol kullanmak ve hacmen alkol yönünden uygun olmayan ürün üretmek nedeniyle iptal edilmişti. Kırbıyık ardından da bakanlığın ifşa listesinde yer almaktan kurtulamamıştı. Kırbıyık’ın tüm bunlara rağmen içki satışı yapıp yapmadığı merak ediliyor. 


Haber okunma sayısı: 109Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA