• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Esnaf hırsızlardan yıldı devleti savcılığa verdi!

esnaf-hirsizlardan-yildi--devleti-savciliga-verdi

Antalya’da hırsızlardan yılan bir esnaf; görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla MİT, polis ve jandarma görevlileri ile gece bekçileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu
08 Şubat 2019 Cuma 17:14

 

 

Esnaf hırsızlardan yıldı

devleti savcılığa verdi! 

Antalya’da hırsızlardan yılan bir esnaf; görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla MİT, polis ve jandarma görevlileri ile gece bekçileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

MİT’i de şikâyet etti

Antalya’da hırsızlık olayları canına tak eden bir esnaf; görevlerini ihmal ettikleri iddiasıyla istihbarat ve kolluk kuvvetleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Elektrikli bisiklet ve ginger kiralayan CİMER firmasının sahibi İbrahim Levent İmer’in dilekçesi; Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu tarafından işleme alındı.

 

Çalınan bisikletten 2 yıldır ses yok

İbrahim Levent İmer gazetemize yaptığı açıklamada “Daha önce işyerimde hırsızlık oldu. Hırsız eski çalışanım olunca iki sene sonra sahte kimlikle yakalandı. İkinci olayda, işyerime ait bir gingerı oğlum kullanıyordu. Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı olan Mevlüt Yeni’nin işyeri MyGazete de staj yapan oğlumun kullandığı ginger da Sampi Kavşağındaki işyerinin bulunduğu binanın içinde çalındı. Bu bisiklet de 2 senedir bir türlü bulunamadı, hırsızlar yakalanamadı. Orada her yerde güvenlik ve MOBESE kameraları var ama emniyetten ya da savcılıktan bana bugüne değin bir geri dönüş de yapılamadı” dedi.

 

Çete iddiası

İmer sözlerini şöyle sürdürdü: “Son olarak Antalya Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısında yer alan evimin bahçesinden, 10 bin lira değerindeki elektrikli bisikletim çalındı. Bu bisiklet hırsızlığı 3 Şubat 2019 gecesi oldu. Bahse konu bisiklet, büyük modellerden olan bir bisiklettir. Çalan kişiler bunu taşıyamaz, çünkü büyük ve ağır bir bisiklettir. Muhtemelen araca yükleyerek çaldılar. Üçgen Mahallesindeki evimin yan tarafındaki apartmana da bir gün sonra hırsız girmiş. Polise şikâyetçi oldum. Ancak hırsızlar hâlâ bulunamadı. Bir polis bana ‘Git Zeytinköy’ü ara, bisikletini orada bulursun’ dedi. Polis hırsızları hâlâ arıyor ama ben araştırdım ve hırsızlara ulaşacak bilgiye sahip oldum. Yeni Hal bölgesinde yaşayan Suriye uyruklu göçmenlerin arasında yaşayan bir takım kimselerin bir çete oluşturduğunu öğrendim. Bunlar Antalya’yı adeta parsellemişler.”

 

Savcılık başvuruyu işleme aldı

“Oradaki bir Suriyeli genç bana ‘Abi senin bisikletin bizde değil. Bizim bölgemizde olmadığı için yardımcı olamayız. Herkesin hırsızlık yaptığı bir bölge var. Kimse kimsenin bölgesine giremez’ dedi” diyen İmer “Ben de bunun üzerine şikâyet ve bilgi edinme hakkımı kullanarak emniyetin görevini ağırdan aldığını, görevini ihmal ettiğini düşünerek savcılığa özellikle gece görevli olan bekçiler ve polisler, Milli İstihbarat Teşkilatı ve jandarma görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundum. Hırsızlıktan elde edilen gelirin terör örgütlerine ve insan kaçakçılarına aktarıldığını düşünüyorum. Vatandaş olarak can ve mal güvenliğimizin sağlanması ve korunması devletimizin temel görevlerinden biridir. Ben sıradan bir vatandaş olarak iki gün boyunca yaptığım araştırmada hırsızlık çeteleriyle ilgili ciddi bir bilgiye ulaştım. Devletimiz büyük ve güçlüdür. Benim iki günde ulaştığım bilgiye devletin ilgili birimlerindeki kolluk kuvvetleri ulaşamamakta mıdır merak ediyorum” dedi. İmer ilk önce müracaat savcısıyla görüştüğünü, kendisini yönlendirdikleri Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu savcısının da suç duyurusunu işleme aldığını anlattı.


Haber okunma sayısı: 107Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ