• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Eski dekana beraat kararı

eski-dekana-beraat-karari

Antalya’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasından yargılanan Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi eski Dekanı Profesör Doktor Mimar Türkkahraman beraat etti
21 Nisan 2019 Pazar 16:41


 

Eski dekana beraat kararı

 

Antalya’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasından yargılanan Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi eski Dekanı Profesör Doktor Mimar Türkkahraman beraat etti 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Antalya’da Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Eğitim Fakültesi eski Dekanı olan öğretim üyesi Profesör Doktor Mimar Türkkahraman FETÖ/PDY terör örgütü suçlamasından beraat etti. Türkkahraman, silahlı terör örgütü üyeliğinden yargılanıyordu. Antalya 8.Ağır Ceza Mahkemesinde 12 Mart 2019 günü görülen dördüncü celsede Mimar Türkkahraman ile birlikte aynı üniversitede Ziraat Fakültesinde profesör olan İrfan Turhan da silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasından beraat ederken, sanık Nilüfer Yüksel silahlı terör örgütüne bilerek ve isteyerek yardım etmek suçlamasından indirimler sonrası bir yıl 13 ay hapis cezası aldı.

 

Tazminat hakkı var

Turhan ve Türkkahraman’ın gözaltında geçirdiği süreler yönünden, beraat kararının kesinleştiğinin kendilerine tebliğ edildiği tarihten itibaren 3 ay içinde ve her halde kararın kesinleştiği tarihten itibaren bir yıl içinde oturduğu yere en yakın ağır ceza mahkemesine verilecek bir dilekçe ile başvuruda bulunmak suretiyle tazminat hakkının bulunduğunun ihtarı da mahkeme kararında yer buldu. Beraat eden Mimar Türkkahraman ve ceza alan Nilüfer Yüksel yönünden verilen kararlar oy birliği ile alınırken beraat eden İrfan Turhan’ın kararı oy çokluğu ile alındı.

 

İstinaf yolu açık

Karar; Mimar Türkkahraman ve müdafi Avukat Rıdvan Yıldız, İrfan Turhan ve müdafi Avukat Umut Ordu ve Nilüfer Yüksel müdafi Avukat Yunus Gök’ün yüzüne karşı okundu. Karar, mahkumiyet ve beraat kararları yönünden Antalya Bölge Adliye Mahkemesine istinaf yolu açık olmak üzere alındı. Mahkeme kararı geçtiğimiz günlerde taraflara tebliğ de edildi. Antalya’da FETÖ davalarında ‘açık tanık olarak’; devletin yanında, FETÖ’ye karşı tavır alan Hüsnü Gülez de Türkkahraman bu suçlamayla gözaltına alındığı zaman onun ülke sevdalısı olduğunu belirtip tweet atarak “O FETÖ’cüyse ben de FETÖ’cüyüm” demişti.

 


Haber okunma sayısı: 346Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ