• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Doktordan sert çıkış: Böyle saçma şey olmaz

doktordan-sert-cikis--boyle-sacma-sey-olmaz

Antalya’nın tanınmış Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Savan Günay: Bu 3 milyonluk şehrin sevilen Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili halkı an be an bilgilendirmek zorundasınız... Dürüstçe bilgi verin insanlara, böyle saçma şey olmaz... ‘Durumu stabil’ gibi cümleler; tatsız, gün kurtarıcı cümlelerdir...
02 Ekim 2020 Cuma 14:16

 Başkan Böcek’in sağlığı için can alıcı soruları o doktor sordu

 

Doktordan sert çıkış:

Böyle saçma şey olmaz

 Antalya’nın tanınmış Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Savan Günay: Bu 3 milyonluk şehrin sevilen Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili halkı an be an bilgilendirmek zorundasınız... Dürüstçe bilgi verin insanlara, böyle saçma şey olmaz... ‘Durumu stabil’ gibi cümleler; tatsız, gün kurtarıcı cümlelerdir...

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Hastaneye 6 soru

Antalya’nın tanınmış Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Savan Günay, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumu ile ilgili verilen bilgilere isyan etti. Sosyal medya paylaşım sitesi Instagram’daki ‘savangunay’ isimli hesabında, https://www.instagram.com/p/CFwLwEKpuon/?igshid=1saoprr2qvi4t linkinden yaptığı paylaşımda, Böcek’in koronavirüs (Covid-19) tedavisi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine can alıcı 6 soru sordu. 

 

‘Gün kurtarıcı cümleler’

Savan paylaşımında “Akdeniz Üniversitesi, sayın Muhittin Böcek’in sağlık durumu hakkında doğru dürüst bilgi vermek zorundadır... ‘Durumu stabil’ gibi cümleler; tatsız, gün kurtarıcı cümlelerdir... Trakeostami üniversiteden önce açılmamış ise oda ayrı bir faciadır… Binlerce hastane enfeksiyonuna açık bırakılmış demektir... Başkanın spontan solunumu var mıdır? ( kendi kendine solunum). Başkanın beyin ve motor fonksiyonları ne durumdadır” diye sordu.

 

‘Böyle saçma şey olmaz’

Savan sorularını “Bitkisel hayatta mıdır veya fiş çekme pozisyonunda mıdır? Apar topar yattığı özel hastaneden ‘aman burada ölmesin, kötü reklamımız olmasın’ diye mi fakülteye mi gönderilmiştir... Halen yaşamakta mıdır??? Bu 3 milyonluk şehrin sevilen Büyük Şehir Belediye Başkanı ile ilgili halkı an be an bilgilendirmek zorundasınız... Dürüstçe bilgi verin insanlara, böyle saçma şey olmaz... Dr. Savan Günay” diye sürdürdü.

 

Nakil iddiası için açıklama

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan’dan Başkan Böcek’in sağlık durumu hakkında bilgi alan CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise “Kamuoyunda bazen yanlış bilgilendirmeler oluyor. Nakil yapılacağı yönünde ya da çok farklı ifadeler oluyor… Bilinci yerinde. Akdeniz Üniversitesinin uzman hekimleri de tedaviyi devam ettiriyor. Konuşma durumuyla ilgili bilgi almadım ama tepki veriyor. Konuşulanı anlıyor. Şu an hala yoğun bakımda” demişti.

 

Bir buçuk aydır tedavi görüyor

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Böcek, 17 Ağustos günü koronavirüs testi sonucu pozitif çıkınca Antalya’da özel bir hastanede tedaviye alınmıştı. Koronavirüs testlerinin negatif çıkmasına rağmen durumunun kötüye gitmesinin ardından, 7 Eylül’de yoğun bakımda uyutulmuştu. Tedavisinin ardından astım rahatsızlığı ve akciğerlerindeki yırtılma nedeniyle tedbir amaçlı uyutulan Başkan Böcek, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın isteği üzerine geçtiğimiz günlerde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmişti.


Haber okunma sayısı: 210Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA