• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

‘Diri diri yakmazsam, ben baba değilim’

diri-diri-yakmazsam--ben-baba-degilim

Sumeyra Ballı, eşi tarafından başkan Öztürk’le gizli aşk yaşamakla itham ediliyordu. Babası Durali Ballı konuştu. “Canımı yaktınız. Kızıma bir şey olursa ibret alem olsun diri diri yakmazsam ben baba değilim” dedi. Başkan suç duyurusunda bulunurken Sumeyra, devrim yumruğu yapan bir kadın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı
29 Temmuz 2020 Çarşamba 16:02

 Sumeyra’dan devrim yumruğu, Başkan’dan suç duyurusu geldi, Sumeyra’nın babası da suskunluğunu bozdu

 

‘Diri diri yakmazsam,

ben baba değilim’

 Sumeyra Ballı, eşi tarafından başkan Öztürk’le gizli aşk yaşamakla itham ediliyordu. Babası Durali Ballı  konuştu. “Canımı yaktınız. Kızıma bir şey olursa ibret alem olsun diri diri yakmazsam ben baba değilim” dedi. Başkan suç duyurusunda bulunurken Sumeyra, devrim yumruğu yapan bir kadın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaştı

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Kurucu üyelerdi

Antalya’da İYİ Parti Elmalı Kurucu Üyelerinden Ahmet Tilki(38)-Sumeyra Ballı (31) çifti 11 Nisan günü evlendi 26 Nisan 2019 günü düğün yaptı. Hatta düğünlerine dönemin İYİ Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın ve İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk ile Belediye Meclis Üyeleri katıldı. Nikahı Başkan Öztürk kıydı, Ahmet Tilki’yi de belediye makam şoförü olarak işe aldı. Ancak bu evlilik kısa sürdü. Eşi Ahmet Tilki, Elmalı Belediyesi’ne bağlı bir şirkete Başkan Halil Öztürk tarafından şoför olarak işe alınmıştı. Ancak bir süre sonra Tilki, iddia o ki iş akdi feshedildikten sonra Elmalı Belediye Başkanı İYİ Parti’li Halil Öztürk ile eşi Sumeyra Ballı arasında aşk ilişkisi olduğunu öne sürerek belediye şirketinden noter aracılığı ile istifa etti. Fesih bildiriminin ekine de WhatsApp uygulamasından yapılmış bazı yazışmaları koydu. Ahmet Tilki, eşi ve başkan ile ilgili ilginç ifadeler ve ithamlar dolu ihtarnameyi de sosyal medya hesabından yayınladı. Ahmet Tilki dilekçesinde, eşi ile başkan arasında uygunsuz resim ve yazışmaların olduğunu, başkanın eşine gönderdiği konumda buluştuklarını, bu durumu adresin çevresindeki kamera kayıtlarından tespit ettiğini iddia etti. İddialar, ülkenin gündemine bomba gibi düştü.

 

BABA NE DEDİ:

‘Diri diri yakmazsam ben baba değilim’

Olayın basına yansıması sonrası Sümeyra Ballı’nın babası Durali Ballı sosyal medyada facebook hesabından iki açıklama yaptı. “Canımı yaktınız. Kızıma bir şey olursa ibret alem olsun diri diri yakmazsam ben baba değilim” yazan baba ikinci açıklamasında detaylı ifadelere yer verdi. Baba ikinci paylaşımında şu sözlere yer verdi: “Kıymetli dostlarım; son günlerde yaşanan,yaşatılan bu ahlâka,terbiyeye aykırı gündeme acımasızca düşen ve hızla yayılan bu iftirayı ve senaryo dolu yalanları şiddetle kınıyor ve bu filmin içindeki oyun ve oyuncuların en kısa zamanda adlı mercilerde en yüksek ceza ile cezalandırılmasını umuyor ve sabırsızlıkla bekliyoruz... Kızım Sumeyra ve ailemiz olarak, mağdur olan Öztürk ailesi de olmak üzere çok zor günler yaşıyoruz... Kızım Sumeyra bu yaşına kadar namusu ve şerefiyle büyümüş, en iyi yerlerde eğitimini almış, vicdan ve merhamet dolu, sporcu ahlâkı ile büyümüş bir bayandır ve annedir... Temiz bir kadına atılan bu iftiranın peşini bırakmayarak sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğimi sizlere bildirmek istiyorum... Bir baba olarak yaşadığım yıkımın tarifini anlatmam mümkün değil... Ama yüce adaletimize ve ilahî adaletimize güvenimiz sonsuz... Arayan, soran, yazan her daim yanımızda olan tüm dostlarımdan Allah razı olsun...”

 

BAŞKAN NE DEDİ:

Avukat basına konuşmuştu

Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk’ün avukatı Ümit Ulus, basına yaptığı açıklamada Ahmet Tilki için “İş akdini bu olaylar yayılmadan yaklaşık 15-20 gün öncesinde, hareketlerinden şüphelenen müvekkilim aracın içinde ve makam odasında arama yaptırıyor. ‘Böcek’ diye adlandırılan bir dinleme cihazı olduğunu tespit ediyor. Müvekkilim de iş akdine son veriyor. Ahmet Tilki isimli vatandaşın iş akdine son verildikten sonra bu vatandaş boş durmadan geri geliyor. ‘Beni tekrar işe alın ya da başka birime alın’ falan diyor. Tabi geri adım atılmıyor. Daha sonra küçük küçük şantajlar başlıyor. ‘Elimde birtakım belgeler var, kayıtlarım var’ diyor. Müvekkilimin de gizli kapaklı işi olmadığı için çok aldırış etmiyor. Talepleri reddediyor. Geçen hafta çarşamba günü (22 Temmuz 2020) Ahmet Tilki isimli vatandaş, şirkete Halil Öztürk’ün eşiyle ilgili birtakım yazışmaları hakkında ihtarname çekiyor. Biz de tam buna karşı suç duyurusunda bulunmaya hazırlanırken, bugün tekrar bir olayla karşılaştık. Şimdi de konuyla ilgili dilekçe yazıyorum. Bu vatandaş WhatsApp yazışmalarında müvekkilimin fotoğrafını kullanmış. Kendilerinin beraber bir şekilde fotoğrafları yok zaten. Herhangi bir numara mı kullanmış. Benim tahminim muhtemelen sanal bir telefona WhatsApp kurulmuş. WhatsApp’a müvekkilimin numarası kaydedilmiş. Müvekkilimin fotoğrafını da yapıştırmış oradan kendisiyle birtakım yazışmalar yapılmış. Bu yazışmaların nereden geldiği belli değil. Bu hesabın kime ait olduğu da belli değil. Bu yazışmalarla birlikte Ahmet Tilki isimli vatandaşın Facebook üzerinden yaptığı paylaşım üzerine suç duyurusunda bulunuyoruz” demişti.

 

İŞTE O SUÇ DUYURUSU

Avukat Ümit Ulus, Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığına verilmek üzere dilekçeyi hazırladı. Başkan Halil Öztürk dilekçeyi sosyal medya hesabından paylaştı. Suç duyurusunda şüpheli Ahmet Tilki’ye yönelik olarak iftira, özel hayatın gizliliğini ihlal, kişisel verilerin hukuka aykırı olarak kullanılması, hakaret suçlamaları yer aldı.

Başkanın Ahmet Tilki’yi 2019 yılı Mart yerel yönetim seçimlerinde Elmalı Belediye Başkanı seçildikten sonra makam şoförlüğüne görevine getirdiği, Tilki’nin bir kısım şüpheli tavırlarından hareketle makam aracında ve makam odasında inceleme yapıldığı, şüpheli bir cihaz tespit edildiği anlatılan dilekçede “Hal böyle olunca şüphelinin iş akdi feshedilmiştir” dendi. “İş akdi feshinden sonra birkaç kez işe iade veya başka bir işte çalışmak talebiyle müvekkil ile görüşme çabası içerisine giren şüpheli, müvekkilden (Başkan Halil Öztürk) olumlu bir netice alamayan şüpheli (Ahmet Tilki), halk nezdinde kendisine karşı yaşanan infial karşısında kendisini kamuoyu gözünde aklamak ve haklı bir pozisyona sokmak, işsiz kalmasına bağlı olarak kıdem ve ihbar tazminatı almak gayesi gütmüş ve ekte suretim sunduğumuz herkese açık ‘Ahmet Tik’ hesabından keşidecisi Ahmet Tilki, muhatabı Ebton İnş. San ve Tic. A.Ş. olan Antalya 1.Noterliğinin 20/07/2020 tarih ve 26931 yevmiye sayılı fesih ihbarnamesi paylaşmıştır” ifadelerine yer verildi. Basına başkan ile Ahmet Tilki’nin eşi arasında geçtiği iddia edilen sözde yazışmaların görüntüsünün servis edildiği anlatılan dilekçede “Bu yazışmalarda müvekkilin halen kullanmakta olduğu 0 532777 …. numaralı hat, numara olarak, sanki gönderici ismi gibi kaydedilmiş, müvekkilin WhatsApp fotosu da gönderici resmi olarak yapıştırılmış ve ortaya hayali bir hesap ile hayali bir yazışma çıkmıştır. Bu yazışmanın kimin tarafından hangi tarihte hangi numara üzerinden yapıldığı da belli değildir. Alıcı-gönderici belli değildir. Bu yazışmanın gerçeklik payı yok iken ulusal medyaya servis edilerek müvekkilin siyasi geleceği komploya uğratılmak istenmektedir” iddiaları yer aldı.

 

AHMET TİLKİ NE DEDİ:

Allah var gam yok

İlginç iddiaların sahibi Ahmet Tilki ise “Elmalı Belediyesinden istifa ettim. Bana eşimin adına kullanarak, namusumu karalayacak şekilde ‘bize komple kurdu iftira attı’ diyenlere iki çift sözüm var. Asıl iftiracı yalancı olan sizlersiniz. Attığınız yalanlarınızla ve iftiralarınızla boğulup gideceksiniz. Ben kendi namusumu karalayacak kadar alçak değilim. Ben namus ve şerefini parayla satacak kadar şerefsiz değilim, Allah mazlumların her zaman yanındadır. Bekleyin. Allah var gam yok” dedi.

 

SUMEYRA  BALLI NE DEDİ:

Kumpas dolu senaryo

Suçlanan eş Sumeyra Ballı ise sosyal medyada çok sayıda paylaşım yaptı. Son olarak bir paylaşımında “Elif gibi dimdik” yazdı. Bir başka paylaşımında ise İngilizce “Sevgili ben, güçlü kal” yazısı yer alan devrim yumruğu yapan bir kadın fotoğrafını paylaştı. Ballı; iddialar için sosyal medyadan “Şahsım adıma, boşanma sürecinde olduğum kişi tarafından sosyal medya üzerinde ve diğer iletişim kanallarından ‘namusumu, şerefimi, onurumu’ ayaklar altına alacak asılsız ve yersiz iftiralar, konuyla hiçbir alakam olmayan siyasi malzeme haline getirilmiş olmam ve bir anne! bir kadın olarak iğrenç ve kumpas dolu bir senaryoya alet edilmem beni, oğlumu ve tüm ailemi yıpratmış ve psikolojik olarak yıkıma uğratmıştır. Ardı arkası kesilmeyen kadın cinayetlerinin artmış olduğu şu dönemde, boşanma sürecinde olduğum kişinin ölüm tehditleriyle karşı karşıyayım. Ben Sumeyra Ballı olarak şahsım ve ailemin adına hukuki sürecin başlatılması için gerekli başvuruları yapmış bulunmaktayım. Ben ve ismimin beraber anıldığı Belediye Başkanı Halil Öztürk’te olmak üzere gerekli mercilere gerekli şikayetlerde bulunulmuştur. Üzerime atılan yersiz iftiranın asıl mağduru olarak, bir kadın, bir anne olarak Elmalı'daki tüm vatandaşlarımıza vicdanımın ses verdiği, yüreğimde ki cesaretle de beraberince bildirmek istiyorum” açıklaması yaptı. Sumeyra Ballı daha sonra görülmesini engellediği bir başka paylaşımında ise eşinin bir kadınla ilişkisi olduğunu iddia edip darp edilip ölümle tehdit edildiğini ve doktor raporları olduğu açıklaması yaptı. Bu açıklamasında da “…Evliliğimin 3’üncü ayında ortak yaşadığımız evimde Tilki denilen şahsa ait 3 adet cep telefonu vb. materyaller yakaladım. Bu şahıs tarafından aldatıldığıma dair bir sürü görüntü ve ses kayıtları tespit ettim. Sustum, sabrettim. Bu konuyu irdelemeye başladığım vakit, halen evli ve 2 çocuk annesi o kadınla telefon görüşmelerini tespit ettim. Kadın tarafından telefonda birçok kez rahatsız edildim. Bunlar ortaya çıkmasın, bu mesajları ve görüntüleri kimseye göstermeyeyim diye Tilki tarafından defalarca kez ölümle tehdit edildim. Evlendiğim kişi tarafından üzerime atılan o çirkin iftiranın temelinde bunlar da yatmaktadır. Bugüne kadar onurum için yaşadım, bu saatten sonra da inatla yaşamaya devam edeceğim. Pes etmeyeceğim, savaşacağım ve kazanacağım. Susmayacağım” ifadelerine yer verdi. Sumeyra Ballı sosyal medya hesabında, eşinin imzaladığı bir yazıyı da paylaştı. Ahmet Tilki'nin imzalayıp verdiği yazıda, “Eşim Sumeyra Tilki’ye evliliğimiz boyunca şiddet, hakaret, tehdit etmeyeceğime söz veriyorum. Sözümü tutmazsam gereğinin, hukuki işlemlerin yapılmasını arz ederim. 18.6.2020” ifadelerinin yer aldığı görüldü. Sumeyra Ballı bu açıklamayı paylaştıktan kısa süre sonra ise hesabındaki paylaşımları herkesin göremeyeceği şekilde kapattı.


Haber okunma sayısı: 511Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA