• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

CHP’li başkana 7 yıl hapis istemi

chpli-baskana-7-yil-hapis-istemi

CHP’li belediye başkanı Turgay Genç hakkında ‘kişiyi hürriyetinden alıkoymak ve azmettirmek’ suçlamasıyla 7 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı
27 Aralık 2019 Cuma 17:46

 Kadını da seni de ıssız

bir arazide öldürürüz

 

 

CHP’li başkana7 yıl hapis istemi

 

CHP’li belediye başkanı Turgay Genç hakkında ‘kişiyi hürriyetinden alıkoymak ve azmettirmek’ suçlamasıyla 7 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı

HABER: Şükrü AĞIRMAN

İlginç suçlama

Vatandaş Fatih Eğilmez’in Antalya Cumhuriyet Başsavcılığına yaptığı suç duyurusu sonrası 2017 yılında başlatılan soruşturma tamamlandı. İddianame, 6.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Antalya Döşemealtı Belediye Başkanı Mimar Turgay Genç; ekibinden Belediye Özel Kalem Müdürü Servet Özdemir, koruma ve makam şoförü Hayri Akıncı, güreş başpehlivanı Ali Altun ve Döşemealtı Spor Kulübü Başkanı Zafer Sidel ile birlikte kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ve bu suçun işlenmesine azmettirme suçlamasıyla 25 Aralık 2019 günü yargıç karşısına çıkacak.

 

Zorla arabaya bindirdiler

Olayı ilk olarak Akdeniz Manşet gazetesi 31 Aralık 2017’de ‘CHP’li Başkana Tehdit Suçlaması’ başlıklı özel haberle gündeme taşımıştı. Müşteki Eğilmez; Genç’in belediye başkan adayıyken 17-25 Aralık 2013 darbe girişimi ile Mart 2014 yerel seçimi arasında, sosyal medyadan dönemin Başbakanı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren ifadeler kullandığını, arkadaşı olarak uyarılarını dinlemeyince arasının açıldığı Genç’i ilgili yerlere şikâyet ettiğini, husumet oluştuğunu, sonrasında Genç’in ekibindeki adamların kendisini bir arabaya zorla bindirerek bir yerde alıkoyduğunu öne sürmüştü.

 

İlk Manşet duyurdu

Akdeniz Manşet’in https://www.akdenizmanset.com.tr/ozel-haber/chpli-baskana-tehdit-suclamasi/144285/ linkindeki bu haberde, müşteki Fatih Eğilmez’in yaşadıkları sonrası suç duyurusunda bulunduğu, ardından Antalya Adliyesi önünde 2 kez tek kişilik eylem yaptığı, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu göreve davet ederek kendisinden 10 dakikalık bir randevu talep ettiği anlatılmıştı. Adliye önünde üzerinde ‘Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na açık mektup’ yazan ve şikâyetlerinin yer aldığı bir açıklama bulunan dev pankartı taşıyan Fatih Eğilmez, o dönem; “2 ay önce Cumhuriyet Savcılığına ve CHP Genel Merkezine yaşananları dosya halinde bildirdim. Bu dosya sayın Kılıçdaroğlu’nun önüne getirilmiş olsaydı, ilgili belediye başkanını 5 dakika dahi partisinde tutmayacağına, onun saygınlığına ve ahlakına güvenerek inanıyorum” demişti.

 

Başkan için azmettirici suçlaması var

 

Cumhuriyet Savcısı Ünal Doğan tarafından hazırlanan ve 13 Haziran 2019 günü kabul edilen iddianameye göre sanıkların avukatlığını Bahadır Aktanır yapacak. Başkan Genç için Türk Ceza Kanununun 109/2, 3.b, 38/1, 53/1 maddeleri gereğince ceza istenirken diğer sanıklar 109/2, 3.b, 37/1, 53/1 maddelerinden yargılanacak. Tüm sanıkların kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaktan cezalandırılması isteniyor. Başkan Turgay Genç’e ise bu suçun dışında ayrıca azmettirici olarak da ceza verilmesi talep ediliyor. Ayrıca tüm sanıkların ceza aldıklarında, cezalarının infazı tamamlanıncaya değin bazı haklardan da yoksun kalması isteniyor. Başkan için 7 yıla kadar hapis istenirken diğer sanıklar için ise iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 

Başkanın adamları da yargılanıyor

Suç yeri ve tarihi 5 Ekim 2017 Antalya Döşemealtı olarak belirtilen iddianamede, olayın oluş şekli ise ayrıntılı olarak anlatılıyor. İddianamedeki anlatımlara göre Döşemealtı ilçesi Belediye Başkanı olan Turgay Genç ile müşteki Fatih Eğilmez arasında daha önceki bir takım anlaşmazlıklar dolayısıyla husumet vardı. Eğilmez, Genç’e mesaj atarak Döşemealtı Gölevleri girişinde kendisi ile konuşmak istediğini söyledi ve ardından bahse konu yere yanında kız arkadaşı ile gitti.  Eğilmez Gölevleri girişine ulaştığında burada başkan Turgay Genç yoktu. Randevu yerine Başkan Turgay Genç’in yerine ekibinden şüpheliler Zafer Sidel, Ali Altun, Servet Özdemir, Hayri Akıncı geldi. Başkanın adamları “Seni başkanın yanına götüreceğiz” dedi.

 

‘Kadını da seni de öldürürüz’

Başkan Turgay Genç’in koruma ve makam şoförlüğünü yapan Hayri Akıncı “Bizimle birlikte, bizim arabayla geleceksin” diyerek Fatih Eğilmez’i kollarıyla sardı ve araca doğru zorla götürdü. Bu sırada şüpheli Ali Altun “Ben Fatih’i tanıyorum, o kendi aracıyla gelsin” derken diğer şüpheli Hayri Akıncı ise “Sakın kaçma sen bu arazide bir yere kaçamazsın” dedi. Akıncı ardından “Sakın kaçmaya çalışmayın, siz bu ıssız arazide bir yere kaçamazsınız zaten yanındaki kadını biraz düşünüyorsan bizi takip edersin, önlü arkalı başkanın yanına gideriz, kaçmaya ya da bir şey yapmaya çalışırsanız, kadını da seni de ıssız bir arazide öldürürüz” diyerek ölümle tehdit etti.

 

Başkan, kendi ayağına zorla getirtti

Fatih Eğilmez bu tehdidin etkisinde kalarak, şüphelilerin araçlarını takip ederek kız arkadaşı ile birlikte, diğer şüpheli başkan Turgay Genç’in bulunduğu Döşemealtı Belediye Spor Kulübüne gitti. Belirtilen yere vardıklarında Ali Altun; Fatih Eğilmez’in üstünü aradı. Eğilmez’in kız arkadaşını ise içeriye almadı. Eğilmez’i Turgay Genç’in bulunduğu odaya soktu. Burada Başkan Turgay Genç, Fatih Eğilmez ile bir müddet konuştu. Başkan Genç, ayağına zorla getirttiği Eğilmez’e çeşitli sözler sarf etti. Müşteki Fatih Eğilmez daha sonra kız arkadaşı ile birlikte oradan ayrıldı. Eğilmez ardından savcılığa başvurarak Ali Altun dışındaki tüm isimler hakkında tehdit ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.


Haber okunma sayısı: 159Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ