• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bize reva görülen su, işte bu su!

bize-reva-gorulen-su--iste-bu-su

Bardaktakini görünümüne aldanarak rakı zannetmeyin. Bardağın içindeki sıvı, aslında çeşmemizden şarıl şarıl akan içmek için kullandığımız, bildiğimiz su!
11 Temmuz 2019 Perşembe 16:13

 Belediye soruna çözüm üretmek yerine Halk-Su Projesinin hazırlıklarını yapıyor

 

Bize reva görülen su,

işte bu su!

 Bardaktakini görünümüne aldanarak rakı zannetmeyin. Bardağın içindeki sıvı, aslında çeşmemizden şarıl şarıl akan içmek için kullandığımız, bildiğimiz su!

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Ağır klorlu ve kireçli

Antalya kent merkezinde Muratpaşa’da içme suları son günlerde çok yoğun kireçli ve klorlu akıyor. Rakı görünümünde akan bulanık sudan bazı dönemler ise çok yoğun klor kokusu alınıyor. Vatandaş mecburen damacana sulara yöneliyor. Çeşmelerden akan sular çok kireçli. Haliyle çeşmeler dakikalarca dahi açık kalsa kireç oranında bir azalma görülmüyor. Kentin her yerine verilen su aynı kaynaktan gelmiyor. Kaynak farklılıkları akan suda kendini fark ettiriyor. Örneğin Kepez bölgesine Mazıdağı, Çamlıbel, Göçerler bölgesine verilen sularda dönem dönem çok ağır klor kokusu alınıyor. Klor kokusundan yanına yaklaşılmayan suyun ağır şekilde kireçli olması da cabası. Ekonomik anlamda zor günler yaşayan, zamlar ile mücadele ederken damacanaya yönlendirilen vatandaş ise bu duruma tepkili. 

 

Böcek soruna çözüm bulmalı

31 Mart 2019 yerel seçimleri öncesinde de su konusu gündeme gelmişti. Şu anda CHP’den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek, yerel seçimlerin kampanya döneminde vaat ettiği Halk-Su Projesinin eleştirilmesi üzerine “Bazı arkadaşlar evinde musluktan su içiyormuş. Ben de içmek isterim ama içemiyorum. Had safhada Antalya'da damacana su satılıyor. Memba gibi suyu ben halkıma içireceğim. Damacana suya yönelik Finike’de yerimiz hazır. Ben halkıma ucuz içereceğim” demişti. Böcek bu projeyle damacana su satarak, gelirini Antalyaspor'a bırakacağını da ifade etmişti. Ancak herkesin damacana su tüketmek gibi bir bütçesi yok. Çeşmelerden akan suların standardize edilmesi ve içilebilir hale getirilmesi gerekiyor.


Haber okunma sayısı: 94Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ