• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Bazı hayvanseverler tamamen duygusal!

bazi-hayvanseverler-tamamen-duygusal

Ersan “Dernek harici hiçbir hayvansevere nakit para göndermeyin... Mama bağışlarını satıp nakit paraya çeviren fırsatçılar var… Lütfen hayvanların rızkıyla ev araba vs alınmasına, 5 yıldızlı otellerde tatil yapılmasına, ev geçindirilmesine ve kıyafetlerle gardırop doldurulmasına katkı sağlamayın” dedi!
19 Ekim 2019 Cumartesi 18:58

 Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı, hayvanseverleri uyardı:

Hayvan sevmeyen

Hayvanseverler!


 

Bazı hayvanseverlertamamen duygusal!

 

Ersan “Dernek harici hiçbir hayvansevere nakit para göndermeyin... Mama bağışlarını satıp nakit paraya çeviren fırsatçılar var… Lütfen hayvanların rızkıyla ev araba vs alınmasına, 5 yıldızlı otellerde tatil yapılmasına, ev geçindirilmesine ve kıyafetlerle gardırop doldurulmasına katkı sağlamayın” dedi!

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Hayvanların hakkını yedirmeyin

Antalya Barosu Hayvan Hakları Kurulu Başkanı Avukat Munise Alev Ersan, bağış veya yardım yapmak isteyen hayvanseverleri sosyal medya hesabından uyardı. Facebook’taki hesabından önceki gün yaptığı paylaşımda yapılan bağışlarla skandal harcamalar yapıldığına dikkat çekti. Ersan uyarısında “Hayvanlar üzerinden para kazanan insanlara hayvanların hakkını yedirmeyin” dedi.  

 

Fırsatçılarının maması, hayvan maması

 “Lütfen hayvanların rızkıyla ev araba vs alınmasına, beş yıldızlı otellerde tatil yapılmasına, ev geçindirilmesine ve kıyafetlerle gardırop doldurulmasına katkı sağlamayın!” diyen Ersan, dernekler harici hiçbir hayvansevere nakit para gönderilmemesini, dernekler konusunda seçici olunmasını istedi. “Mama bağışlarını satıp nakit paraya çeviren fırsatçılar var” diye uyarıda bulundu.

 

Uyarılar neler:

Antalya Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Munise Alev Ersan uyarısında şu sözlere yer verdi: “Dernekler dışında hiçbir hayvansevere nakit para göndermeyin. Derneklerinde şeffaf olanlarına bağış yapın. Ve unutmayın dernek başkanlarının dernek dışında gelir getiren bir işlerinin olmasına özellikle dikkat edin! Boş gezenin boş kalfası tabir edilebilecek dernek ya da kişilere asla ama asla nakit para desteği vermeyin. Şaşıp, yanılıp para desteği vermek istiyorsanız, mutlaka banka üzerinden dernek hesabına gönderin ve makbuz talep edin. Sokak hayvanları için mama ya da veteriner desteği vermek istiyorsanız lütfen mama şirketinin ya da veteriner kliniğinin hesabına ödeme yapın. Mama için mama şirketine ödeme yaparak mama gönderdiyseniz, o mamanın hayvanların beslenmesinde kullanıldığından emin olun. Çünkü mama bağışlarını da satarak nakit paraya çeviren fırsatçılar var. Hayvanlar üzerinden para kazanan insanlara hayvanların hakkını yedirmeyin. Bahsi geçen paralar sterlin, euro ve miktarlar binlerden başlıyor. Lütfen hayvanların rızkıyla ev araba vesaire alınmasına, beş yıldızlı otellerde tatil yapılmasına, ev geçindirilmesine ve kıyafetlerle gardırop doldurulmasına katkı sağlamayın! Ve sıkıntı yaşadığınız durumlar olursa gereği için lütfen bana ulaşın.”

 

Hayvanların sırtından zengin olanlar

Ersan yaptığı başka bir paylaşımda, Antalya’da şaibeli bir hayvan hakları derneğinin, kendilerine yardım etmek için başvuran hayvanseverlere başkalarının hesabına para yatırttığını iddia etti. Hayvanların haklarını koruması gereken bazı dernek ve federasyonların üç gün önce bir belediyeye saldırıp çarşaf çarşaf yayım yaparken üç gün sonra aynı belediyeyi öven yayımlar yaptığını öne sürdü. Ersan bu paylaşımında “Hepsinin amacı belli de, bir gerçekten hayvansever olan iyi niyetli bir kitle var bir de hayvan sevmeyen ama hayvanların sırtından para ve mama bağışı toplayan kötü niyetli bir kitle var. Bu ikisini ayırt etmek de çok ciddi bir tecrübe gerektiriyor” dedi. Ersan ayrıca denekle çalışıp hastane açan klinikler olduğunu da dikkat çekti.

 

‘Oğlum yazmış’ savunması

Bu paylaşımların altına çok sayıda yorum geldi. Bunlardan en ilginci ise Kağan Yılmaz isimli hesaptan gerçekleşti. Kağan Yılmaz ismiyle ismiyle yer alan sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda; Ersan’ın hayvanların sırtından zengin olanlar konusundaki uyarısının altına “Servet yapanları, yargılananları biliyorum” ve “Mağaza açanı da biliyorum” yorumları yazıldı. Ersan’ın uyarı yazısının altında diğer yorum yapanlar; servet yapanlar, yargılananlar ve mağaza açanlarla ilgili kişi ismi, dernek adı ve adres isteyince Kağan Yılmaz isimli şahıs bu bilgileri vermeyi reddetti. Suçu bildirmeme suçunun işlendiğini hatırlatılan Kağan Yılmaz ertesi sabah paylaşımlarını sildi. Tarafımıza telefonla ulaşan ve isminin Kağan Yılmaz olduğunu ileri süren erkek bir şahıs ise “Bu paylaşımları 14 yaşımdaki oğlum benim hesabımdan paylaşmış. Ben kendisiyle konuştum ve paylaşımları sildirttim” açıklamasında bulundu.

 

Ersan “Bir gerçekten hayvansever olan iyi niyetli bir kitle var bir de hayvan sevmeyen ama hayvanların sırtından para ve mama bağışı toplayan kötü niyetli bir kitle var. Bu ikisini ayırt etmek de çok ciddi bir tecrübe gerektiriyor” dedi. 


Haber okunma sayısı: 106Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ