• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Başkandan başkana dava “Gel seni döverim” davası

baskandan-baskana-dava----gel-seni-doverim-davasi

Yeni Antalya Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Arif Afşin; Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik hakkında tehdit ve hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Özçelik hakkında ‘basit tehdit’ suçlamasıyla dava açıldı
20 Kasım 2020 Cuma 21:50

Başkandan başkana dava 

 

“Gel seni döverim” davası

 Yeni Antalya Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Arif Afşin; Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Niyazi Özçelik hakkında tehdit ve hakaret iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Özçelik hakkında ‘basit tehdit’ suçlamasıyla dava açıldı 

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Protokolün yer aldığı etkinlikte

Konuyla ilgili suç duyurusunu anlatan ilk haber ‘Başkandan başkana suç duyurusu’ başlığıyla https://www.akdenizmanset.com.tr/baskandan-baskana-suc-duyurusu/168439/ linkinde ve Akdeniz Manşet gazetesinde  yayımlanmıştı. Görgü tanıklarının ve Arif Afşin’in açıklamalarına göre olay 2 Mart 2020 günü sabahı Antalya Cumhuriyet Meydanında üst düzey protokolün de yer aldığı Kooperatifçilik Tanıtım ve Geliştirme Projesi etkinliğinin açılışı sırasında yaşandı. 

 

Afşin de davet edilmişti

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Antalya Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, AESOB Başkanı Adlıhan Dere, 6. Bölge Esnaf ve Sanatlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Ahmet Turalı, Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, kooperatif yönetimleri ve üyelerinin katıldığı açılış programında, Kooperatifçilik Otobüsünün görevi hakkında bilgi verildi. Yeni Antalya Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Arif Afşin de kendi alanıyla olduğu için davet edildiği etkinliğe katıldı.

 

Kolundan tutup çekti

Etkinliğe katılan yeni oda başkanı Niyazi Özçelik; şu anda yargılanan eski oda başkanı Mehmet Ali Alkan taraftarı Arif Afşin’i kooperatifçilik etkinliğinin hemen öncesinde arkadaşlarıyla konuşurken kolundan tutarak bulunduğu ortamdan uzaklaştırdı. İddiaya göre “Benim adımı abdestsiz ağzına almayacaksın, benim adımı ağzına alırken abdest alıp konuşacaksın” dedi. Afşin kolunu kurtarıp arkadaşlarının yanına döndü. Şüpheli Niyazi Özçelik bu kez de iddiaya göre Afşin ve arkadaşlarının yanına gelerek Afşin’e ağzını burnunu kırma ve tehdit iddialarında bulundu. Ardından yine iddia o ki küfürler etti. Suçlama ve ithamlarda bulundu. “Seni döverim, otobüsün arkasına gel” diyerek Afşin’i Kooperatifçilik Otobüsünün arkasına çağırdı.

 

Tanıklar ve kameralar önünde

Yaşananlara Şoförler ve Otomobilciler Odası Antalya yöneticileri ile Afşin’in ekibindeki isimlerle arkadaşları tanık oldu. Arif Afşin ise edinilen bilgiye göre savcılığa başvurarak kendisi gibi başkan olan Niyazi Özçelik hakkında suç duyurusunda bulundu. Karakolda da ifade verdiği öğrenilen Afşin “Can güvenliğimin sağlanmasını istedim. Bu şahıstan davacı ve şikayetçi oldum. Tanıklarım da var. Ayrıca MOBESE kameralarının kayıtlarının çıkarılmasını talep ettim. Her şey zaten görüntülerde görülüyor” dedi. O dönem iddiaları sorduğumuz Niyazi Özçelik ise suçlamaları kabul etmeyerek “Bana bu iddialarla gelmeyin. Çayımı kahvemi içmeye gelin, başka konularla gelin ama bu şahısla ilgili gelmeyin” dedi.

 

Tehdit davası açıldı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturmasını tamamladı. İddianame Antalya Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Basit tehdit davası önümüzdeki yıl başlayacak. İddianamede şüphelinin müştekiye “Gel seni döverim” diyerek basit tehditte bulunduğu anlatıldı. Başkan Özçelik 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle sanık olarak hakim karşısına çıkacak. Savcılık makamı, cezanın belirlenmesini anlatan TCK 61 ve dikkate alınmak suretiyle cezalandırılması, aynı yasanın 53/1. maddesinde belirlenen güvenlik tedbirlerine hükmedilmesini istedi. 10 Kasım 2020 günü yazılan iddianamede Başkan Niyazi Özçelik hakkında hakaret suçundan kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karar da verildi. Böylece Özçelik, hakaret iddiasından beraat etti. 


Haber okunma sayısı: 358Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA