• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Başkana suç duyurusu

baskana-suc-duyurusu

Çoklu baro eylemlerinde baro başkanlarına yapılanlar için suç duyurusunda bulunmasından dolayı; Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan hakkında ‘suç uydurmak’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı!
10 Ekim 2020 Cumartesi 15:08

 Sen misin şikâyet eden!

 

Suç duyurusu yaptığı için hakkında ‘suç uydurma’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu!

 

Başkana suç duyurusu 

Çoklu baro eylemlerinde baro başkanlarına yapılanlar için suç duyurusunda bulunmasından dolayı; Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan hakkında ‘suç uydurmak’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunulduğu ortaya çıktı!

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN

Bakan ve Vali’ye suç duyurusu

Antalya Barosu Başkanı Avukat Polat Balkan, Haziran 2020’de çoklu baroya karşı direniş eylemleri sırasında baro başkanlarına yapılanlar için İçişleri Başkanı ve bazı isimler hakkında suç duyurusunda bulundu. Ülkenin dört bir yanından yürüdükleri başkent Ankara girişinde durdurulan baro başkanlarına yönelik işlendiği öne sürülen suçlarla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Emniyet Müdürü ve bazı isimler hakkında 11 vekili aracılığıyla savcılığa dilekçe verdi.

 

Suç duyurusu savaşları

Bu dilekçeden kısa süre sonra; Kahramanmaraş’tan Antalya Cumhuriyet Savcılığa gönderilen bir dilekçeyle; İstanbul merkezli Uluslararası Beka Hareketi Derneği (Milli Beka Hareketi) isimli bir derneğin de başkan hakkında yaptığı suç duyurusundan dolayı ‘suç uydurma’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı. Dilekçede, yetkilisi Murat Şahin olan derneği vekil olarak Hak Hukuk Bürosundan Avukat Sami Şen temsil etti. Avukat Sami Şen’in aynı zamanda Milli Beka Hareketi Kahramanmaraş İl Başkanı olduğu da öğrenildi.

 

‘Vız gelir tırıs gidersiniz’

Antalya Barosu Başkanı Avukat Polat Balkan, kendisi hakkında yapılan bu suç duyurusunu 28 Eylül 2020 günü Twitter hesabından duyurdu. “Her şikâyetiniz boynumda bir madalyadır. Vız gelir, tırıs gidersiniz” diye yazdı. Balkan’ın yaptığı suç duyurusunda baro başkanlarına yönelik hürriyeti tahdit, işkence suçu, kanunun vermediği yetkiyi kullanma suçunu işlediği iddia olunan isimlerin gözaltına alınarak, soruşturma yapılması ve cezalandırılması talep edilmişti. 

 

Suç uydurma suçlaması

Polat Balkan hakkında verilen suç duyurusu dilekçesinde baroların eylem ve protesto süreçleri, yetkililerin müdahalesi anlatıldı. Müdahalenin haklı olduğu anlatılıp bu durumun kasıtlı olarak çarpıtıldığı, protestolara kanunsuz engel olunmuş gibi intiba uyandırıldığı, suç duyurusunda bulunmak, gerçekte olmayan bir durumu varmış gibi göstererek, yalan/yanlış bilgi ortaya koyarak suç uydurulduğu ileri sürüldü. “Şunu hiç kimse unutmamalıdır ki Türkiye Cumhuriyeti sahipsiz değildir” denilen dilekçede Balkan’ın cezalandırılması istendi. 


Haber okunma sayısı: 416Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA