• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Akseki’nin sevilen kaymakamı

aksekinin-sevilen-kaymakami

Antalya’nın Akseki ilçesinin sevilen kaymakamı Volkan Hülür, göreve başladığı 28 Ekim 2019 tarihinden bu yana ilçede dur durak bilmeden çalışıyor
23 Kasım 2020 Pazartesi 22:05

Akseki’nin sevilen kaymakamı

 

Antalya’nın Akseki ilçesinin sevilen kaymakamı Volkan Hülür, göreve başladığı 28 Ekim 2019 tarihinden bu yana ilçede dur durak bilmeden çalışıyor

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Halkın içinden biri

Toroslar’a yaslanmış mahalleriyle göze çarpan Antalya’nın Akseki İlçe Kaymakamı Volkan Hülür, göreve başladığı 28 Ekim 2019 tarihinden bu yana ilçede hız kesmeden çalışmalarını sürdürüyor. 28 yaşındaki Kaymakam Hülür, bugüne değin tüm mahalleleri ziyaret etti. Dur durak bilmeden çalışan Kaymakam Hülür, halkın gönlünde âdeta taht kurdu. 

 

Gönüllerde taht kurdu

Yaşlıları, yetim ve öksüz çocukları, engelliler ile ihtiyaç sahibi vatandaşları evlerinde ziyarette etmekten geri durmayan Kaymakam Hülür, ziyaretlerinde halkın sorunları ile yakından ilgileniyor. Bölge sakinleri “Kaymakam Bey sorunlarımızı her zaman yakından takip ediyor. Yerinde inceleme yaparak çözüm yolları sağlamaya çalışıyor. Allah ondan razı olsun” diyor. 

 

Öğrencilerin Kaymakam Amca’sı

İlçede bulunan şehit ailelerini ve gazileri de her fırsatta yalnız bırakmayarak ziyaret eden Kaymakam Volkan Hülür, koronavirüs pandemisinin en riskli günlerinde de zorlu bir sınav verdi. Pandemi sürecinde sınav hazırlığında olan öğrencilerin motivasyonunu artırmak ve başarı sağlamaları için öğrencileri evlerinde ziyaret eden, Hülür, öğrencilerin tabiriyle onların ‘Kaymakam Amca’sı oldu. 

 

Projeler devam ediyor

Kaymakam Hülür, hayırsever iş insanlarını Eğitime Uzak Kalma Projesi kapsamında başarılı ve ihtiyaç sahibi olan öğrenciler ile buluşturdu. Hayırseverlerin katkıları ile öğrencilere tablet yardımında bulunuldu. Böylece öğrencilerin uzaktan eğitim döneminde derslerinde sıkıntı yaşamamaları sağlandı. Bu proje halen devam ediyor. 

 

Öğrencilerle kitap okuyor

Öğrenciler Kaymakam Amcaları Hülür’ü en çok kendileriyle vakit geçirirken seviyor. Zira Kaymakam Volkan Hülür; Akseki’deki okulları belli zaman aralıkları ile ziyaret ederek öğrencilerle birlikte kitap okuma etkinliği gerçekleştiriyor. Onlara kitap okuma alışkanlığı sağlamayı hedefliyor. Tüm esnafı pandemi dönemi sürecinde sürekli ziyaret ederek yalnız bırakmayan Hülür, pandemi kurallarına uyarıları ise bizzat kendisi yerinde takip etti.

 

Akseki hakkında bilgi:

Akseki Kaymakamlığı web sitesinde yer alan bilgilere göre, sırtını Toroslar’a yaslamış güzelim mahalleleri ile Akseki; doğa koşullarına öncelik tanıyan ve insana dönük tüm değer yargılarını yansıtan bir mimarlık bilgisi ile kurulmuştur. Akseki yöresi orman köyleri; taş duvar ustalığının yanı sıra kapılar, pencere kafesleri ve kepenkleri de sanatın zirvesine çıkan gelişmiş bir ahşap işçiliğinin örnekleridir. Toros Dağları’nın kalker kayalarından oluşan bir zemine oturan beşik çatılı evler, doğal malzemenin olgun ve köklü bir mimari gelenekle kullanıldığı Akdeniz yöresinin klasik ev planını yansıtır. Konut dokusu ise, yaklaşık 80-100 yıllık bir geçmiş ile konfor koşullarının gerektirdiği belirgin küçük değişiklik ve yenilenmelerle günümüze aktarılmıştır. Eğimli bir araziye yerleşmiş konut dokusunun belirgin özelliği, eğime paralel ve dik olarak açılmış yollar üzerinde ayrık yapı nizamında yapılmış bahçeli yapılardan oluşmasıdır. Yapıları mülkiyet durumuna göre örülmüş taş bahçe duvarları ile çitler birbirinden ayırmaktadır. Akseki evlerinde kat sayısını belirleyen etkenler arasında birinci etken ekonomik nedenler, ikinci etken de yapının eğimli arazideki durumu ve sokak ilişkisidir. Topografyanın yoğun olduğu noktalarda ve eski dokuda bugün mevcut olan yapıların genelinde iki kat bulunmaktadır. (Zemin kat ve birinci kat olarak adlandırılabilir.) Ancak sayı olarak beş evi geçmeyecek olan ve o zamanki yapı sahiplerinin ekonomik durumlarına göre oluşturulmuş ve bugün konak olarak nitelendirilebilecek üç kattan oluşan yapılar da bulunmaktadır. İlçede, Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi 322 adet el yazması, 170 adet eski harfli basma kitapla birlikte toplam 23489 adet kitapla halka hizmet sunmaktadır.

 

Volkan Hülür kimdir: 

25.05.1992 tarihinde Ordu/ Gölköy'de doğdu. İlk ve ortaokul öğrenimini İstanbul/Çekmeköy’de tamamladıktan sonra Prof. Faik Somer Anadolu Lisesini bitirdi. 2014 yılında Trakya Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü birincilikle tamamladı. 04.08.2016 tarihinde, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Gelir Uzman Yardımcılığı görevine atandı. İstanbul’da yaklaşık bir sene bu görevi ifa etikten sonra 24.07.2017 tarihinde Kastamonu Kaymakam Adayı olarak İçişleri Bakanlığındaki görevine başladı. İl merkez stajını tamamladıktan sonra Tekirdağ/ Hayrabolu ve Antalya/ Manavgat Kaymakam refikliklerinde bulundu. Manisa/ Köprübaşı ilçesinde 8 aylık süre boyunca Kaymakam Vekili olarak çalıştıktan sonra yurtdışı dil stajı kapsamında İngiltere/Liverpool Üniversitesinde 8 ay boyunca İngilizce eğitimi aldı. İçişleri ve Dışişleri bakanlıkları arasında yapılan protokol gereği Londra Büyükelçiliği ve Londra Başkonsolosluğunda Dışişleri stajını yerine getirdi. Kaymakamlık tezi olarak ‘Dünyada ve Türkiye’de Karşılaştırmalı Kamu Yönetimi’ başlığı adı altında İngiltere, Fransa, Amerika Birleşik Devletleri(ABD) ve Türkiye’yi inceledi. Evli olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. 28 Ekim 2019 tarihinden bu yana Antalya/Akseki Kaymakamı olarak görev yapmaktadır. 


Haber okunma sayısı: 487Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA