• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Uyuşturucuya geçit yok

-uyusturucuya-gecit-yok

Antalya Emniyet Müdürlüğü; Zeytinköy diye tâbir edilen Yeşildere, Gebizli, Doğuyaka ve Kızılarık mahallelerinde uyuşturucu ile ilgili 1768 olayda 1883 şüpheli şahıs hakkında işlem yaptı. 119 şahsın tutuklandı
05 Ocak 2020 Pazar 18:09

 Uyuşturucuya geçit yok

 

Antalya Emniyet Müdürlüğü; Zeytinköy diye tâbir edilen Yeşildere, Gebizli, Doğuyaka ve Kızılarık mahallelerinde uyuşturucu ile ilgili 1768 olayda 1883 şüpheli şahıs hakkında işlem yaptı. 119 şahsın tutuklandı

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN4 mahallede uyuşturucu sorunu

Antalya Emniyet Müdürlüğü, kuruma ait www.antalya.pol.tr internet sitesine 13 Kasım 2019 günü gönderilen  bir elektronik postaya 2 Ocak 2020 günü yanıt verdi. Verilen yanıtta uyuşturucu ile ilgili yapılan işlemler anlatıldı. Antalya’nın Muratpaşa İlçesi sınırları içerisinde Zeytinköy diye tâbir edilen Yeşildere, Gebizli, Doğuyaka ve Kızılarık Mahallelerinde uyuşturucu/uyarıcı madde satışı yapan, kullanan şahıs ve gruplara yönelik operasyonlar kapsamında yapılan işlemler anlatıldı.

 

119 kişi tutuklandı

Verilen yanıta göre; uyuşturucu/uyarıcı madde ticareti yapmak ve sağlamak, kullanmak için uyuşturucu/uyarıcı madde satın almak, kabul etmek ve bulundurmak suçlarından 2019’da toplamda 1768 olay meydana geldi. 1883 şüpheli şahıs hakkında işlem yapıldı. 119 şahıs tutuklandı. Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığınca hazırlanan ve suçun önleyici boyutunu esas alan sokak satıcılarının yanında, "talepte” bulunan kişilere yani madde bağımlılarına yönelik caydırıcı çalışmaların da yapıldığı anlatıldı.

 

Kepez de sıkıntılı

Alan Denetimi Projesi kapsamında Yeşildere, Gebizli ve Doğuyaka mahallelerinde ekipler oluşturulduğu anlatıldı. Çeşitli birimlerden oluşturulan bu ekiplerle 12-24 esasına dayalı olarak mahallelerin giriş-çıkış noktalarında, sokaklarda araç ve şahıslar üzerinde yapılan çalışmalara devam edildiği vurgulandı. Ancak emniyetin tüm bu başarılı çalışmalarına rağmen Zeytinköy’de uyuşturucunun kökü kurutulamıyor. Baronlar, sadece Muratpaşa’da değil Kepez’de de uyuşturucu satıyor.


Haber okunma sayısı: 146Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ