• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Uyuşturucu zulası bu binalarda

-uyusturucu-zulasi-bu-binalarda

Antalya’nın Zeytinköy bölgesindeki satıcılar; uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri bu tip binalara zulalıyor. Bağımlılar bu binalarda uyuşturucu kullanıyor. Bölge halkı bu metruk binaların yakılmasını istiyor
05 Ocak 2020 Pazar 18:03

 Uyuşturucu zulası

bu binalarda

 

Antalya’nın Zeytinköy bölgesindeki satıcılar; uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri bu tip binalara zulalıyor. Bağımlılar bu binalarda uyuşturucu kullanıyor. Bölge halkı bu metruk binaların yakılmasını istiyor

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Halk korku içinde

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde Zeytinköy denilen çevrede yaşayan halk, bölgedeki uyuşturucu baronlarından yıldı. Bölgedeki bir çok ev uyuşturucu kullanımı, alım ve satımı için kullanılıyor. Suç işlemek maksatlı kullanılan bu binalar, güvenlik bakımından çevre sakinleri için ciddi sakıncalar doğurduğu gibi görüntü kirliliği de yaratıyor. Adı uyuşturucu ile anılan Zeytinköy bölgesinde yaşayan mahalleli, bu tip suçlular yüzünden kendilerinin de ciddi sıkıntılar ve korkular yaşadığını söylüyor. 

 

Gebizli ‘yıkım’ istiyor

Örneğin bölgede Gebizli Mahallesi sakinleri; 1113 ile 1122 sokağın kesiştiği yerdeki tek katlı, tuğlayla örülü, sıvasız, beton çatılı müstakil metruk binanın yıkılmasını istiyor. Binanın uyuşturucu kullanımı, alkol alımı ve uyuşturucu zulalanması için kullanıldığını belirtiyor. Daha önce CİMER’e de başvuran bölge sakinleri binanın yıkılmasını talep ediyor. Aynı şekilde Yeşildere Mahallesi 1176 Sokaktaki kaba inşaatı biten duvarsız binada da bağımlılar bodrum katta hemen her gün kolluk kuvvetlerine aldırmaksızın uyuşturucu kullanıyor.

 

Bakanlık eylem planı

İçişleri Bakanlığının 15 sayılı genelgesinde; Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu tarafından kabul edilerek uygulamaya konulan Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planının birinci maddesinde il ve ilçelerimizde bulunan metruk binaların yıkılması sürecinin hızlandırılması gerektiği belirtiliyor. Bölge sakinleri, bu binaların ilgili eylem planı kapsamında değerlendirilerek bir an önce yıkılmasını talep ediyor. Bir bölge sakini, “Bağımlılar o kadar korkusuz hale gelmiş ki polise aldırmadan bu binaların içinde ve bodrumunda uyuşturucu kullanıyorlar” diyor.


Haber okunma sayısı: 89Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ