• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Üniversite hastanesinde hırsızlık isyanı

-universite-hastanesinde-hirsizlik-isyani

Antalya’da hırsızlar ve yankesiciler Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi koridorlarında, bahçesinde, polikliniklerde hatta acil servisinde âdeta cirit atıyor
16 Kasım 2019 Cumartesi 15:34

 Üniversite hastanesinde

hırsızlık isyanı

 

Antalya’da hırsızlar ve yankesiciler Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi koridorlarında, bahçesinde, polikliniklerde hatta acil servisinde âdeta cirit atıyor

 HABER: Şükrü AĞIRMAN

Güvenlik önlemleri artırılmalı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde art arda yaşanan hırsızlık ve yankesicilik vakaları hasta ve hasta yakınlarını canından bezdirdi. Son olarak bir hasta yakını birer hafta arayla iki kez soyulunca duruma isyan etti. Hastanede bir çok hırsızlık ve yankesicilik olayı yaşandığını anlatan vatandaş; hasta odalarında ve polikliniklerde yaşanan hırsızlık vakalarının önüne geçilebilmesi için güvenlik önlemlerinin ve kamera sayılarının artırılmasını istedi.

 

Emniyet, sivil uygulama yapmalı

Kendini hasta yakını, doktor, görevli personel olarak tanıtan bu kişilerin hastane bahçesi ile hastane içerisinde hasta odaları, tuvaletler, kafeteryalar ve polikliniklerde; hırsızlık ile tırnakçılık, muslukçuluk, madaracılık, pislikçilik, silkeleme, cepçilik, falcılık, kaldırımcılık gibi yöntemlerle yankesicilik suçlarını işlediklerini anlattı. Emniyet birimlerinin sivil giyimli hastane polisleriyle hastane katlarında, acil servis ve hastane bahçesinde çalışma yapması gerektiğini belirtti.

 

ÖNEMLİ….ÖNEMLİ…

Fotoaltı-KUTU:

Mağdur hasta ve hasta yakınları; “Hırsız ve yankesiciler sizi takip ediyor. Özellikle hasta odalarından çıkış anınızı takip ediyorlar. Arkanızdan odaya girip ne bulursa toplayıp çıkıyorlar.  Şahıslar kameradan tespit edildiği halde sonuç alınamıyor. Birkaç gün geçmeden başkasının canı yanıyor. Bu kişiler korkusuzca koridorlarda bekliyorlar” dedi. 


Haber okunma sayısı: 179Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA