• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Şoför dediğin böyle olur

-sofor-dedigin-boyle-olur

Antalya’da yolculara tatlı diliyle hitap eden, “Hoş geldiniz” diyen 07 AU 0244 plakalı toplu taşıma aracının şoförü namıdiğer Şeker Amca Avni Karaörs sosyal medyada efsane oldu
08 Ekim 2019 Salı 18:10

 Şoför dediğin böyle olur

 

Antalya’da yolculara tatlı diliyle hitap eden, “Hoş geldiniz” diyen 07 AU 0244 plakalı toplu taşıma aracının şoförü namıdiğer Şeker Amca Avni Karaörs sosyal medyada efsane oldu

 

HABER: Şükrü AĞIRMANŞeker gibi şoför

Yıllardır Antalya toplu ulaşım sektöründe direksiyon sallayan Avni Karaörs işini severek yapıyor. Lakabı ise “Şeker Amca”. Otobüse binen yolcuları “Hoş geldiniz” diyerek selamlayan Şeker Amca KL08 güzergahında çalışıyor. Antalya ulaşım esnafının yöneticilerinin de yakından tanıdığı Şeker Amca sayesinde otobüse bindiğinizde ortamdaki herkesin yüzünün güldüğünü görmek mümkün. Yolcular Şeker Amca’nın davranışlarını görünce önce çok şaşırıyor.

 

Sarhoş zanneden var

İnen yolculara “güle güle”, sohbet edenlere “akşamınız güzel olsun” ve “yine bekleriz” diyen, küçük çocuklara takılan, sevecen tonda konuşarak pozitif enerji yayan şoför Avni Karaörs; bu davranışları sonrası sosyal medyada efsane oldu. Bir çok kişi kendi profilinde, otobüsün ve Şeker Amca’nın fotoğraflarını paylaşarak yorumlar yazdı. Bu yorumlarda bir kısım vatandaş, kendilerine “Hoş geldiniz” denilince şaşırarak şoförün sarhoş olduğunu zannettiklerini dahi itiraf etti.

 

İŞTE O YORUMLARA İKİ ÖRNEK:

Ağlamak geldi içimizden

Hayriye Sarı Papatya Çankaya sosyal medya kullanıcısı 3 Ekim 2019 günü facebook’tan “Aşağıda resmini gördüğünüz beyefendi bu gün bindiğim KL 08 otobüsün şoförüdür. İnanılmaz bir insan gördük bu günkü yolculuğumuzda, hala şaşkınlık içindeyim inanın. Her durakta binenlere hoşgeldiniz efendimmm diyor küçük çocuklara takılıyor, inenlere güle güle sağlıkla geçsin gününüz diyor ve gülüyordu. İnanamadım kamera şakası mı diye sordum valla. Taaa Konyaaltından Güzeloba’ya kadar o uzunnn yolda hep aynı sevecenlikle hepimize seslendi. Ağlamak geldi içimden. Ona teşekkür ettiğimde rica ederim bu otobüs benim değil sizlerin diyerek bir kez daha şaşırttı beni. Teşekkürler güzel İNSAN. Dostlarım sizlerde bu güzel insanı sayfalarınızda paylaşarak ona teşekkür etmiş olursunuz. Haydi lütfen” diye yazdı.

 

Sarhoş diye günahını aldık

Fatma Demiray isimli sosyal medya kullanıcısı ise yine aynı sosyal medya platformundan aynı gün “#Antalya. Dün akşam üzeri toplu taşıma otobüsüne bindik arkadaşımla. Tam kapısından girerken yumuşak gülen bir ses tonu hoş geldiniz dedi. Şaşkın şaşkın sağımıza solumuza bakarken konuşanın şoför olduğunu anladık. Aaa biz şok halde hoş bulduk deyip arkaya doğru ilerledik. İçerdeki yolcuların çoğunluğu da hep tebessüm içindeler. Arkadaşıma döndüm, kız kesin bu şoför sarhoş dedim. Etrafımızdakiler gülmeye başladı yok yok değil bu şoför hep böyle dediler. Ne bilelim biz ilk defa böyle güler yüzlü; hoş geldiniz, güle güle, akşamınız güzel olsun, yine bekleriz diyen birine denk gelince sanırım sarhoş diye günahını aldık şeker amcanın. Şeker amca diyorum, zira sonra yanına giderek biraz muhabbet ettik. İsmini sordum, #AvniKaraörs namı-diğer #ŞekerAmca dedi. Gerçekten de şeker gibi beyefendi bir abimizdi kendisi. Teşekkürler şeker amca akşam vakti bizi mutlu ettiğin, yüzümüzü güldürüp umudumuzu yeşerttiğin için teşekkürler. Son söz; #ŞekerAmcaların çoğalması dileğiyle” diyerek görüşlerini belirtti.  


Haber okunma sayısı: 209Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA