• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Siyasetin böylesi

-siyasetin-boylesi

Antalya’da belediye başkan yardımcısı da olan bir meclis üyesi; doğduğu, büyüdüğü, oturduğu hem de merkez ilçedeki mahalleye 20 yıl aradan sonra su gelmesine karşı çıktı. Halkın ve karşıt partideki siyasetçilerin tepkisiyle karşılaşınca geri adım atmak zorunda kaldı
30 Ekim 2019 Çarşamba 14:54

 Siyasetin böylesi

 

Antalya’da belediye başkan yardımcısı da olan bir meclis üyesi; doğduğu, büyüdüğü, oturduğu hem de merkez ilçedeki mahalleye 20 yıl aradan sonra su gelmesine karşı çıktı. Halkın ve karşıt partideki siyasetçilerin tepkisiyle karşılaşınca geri adım atmak zorunda kaldı

 

HABER: Şükrü AĞIRMANHalk çaresizdi

AK Parti Aksu Meclis Üyesi ve Fen İşlerinden Sorumlu Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen’in odağında gelişen ilginç olay, Antalya’nın merkez ilçesi olan turizm ve tarımın kalbi Aksu ilçesinde yaşandı. Aksu’nun Murtuna bölgesi Belen Mahallesinde mahalleli susuzluktan kırılıyordu. İmkânı olanlar; seralarda sondaj açarak elde ettikleri suları aktardıkları tanklarda depolayarak kullanabiliyordu. Evlerin seyrek olarak yer aldığı mahallede, halkın su talepleri, bugüne değin çeşitli gerekçelerle hiçbir siyasetçi tarafından yerine getirilemedi. CHP’li Muhittin Böcek, Antalya Büyükşehir Belediyesi başkanı seçilince siyasiler ve halk harekete geçti.

 

Çalışmaları engellemek istedi

Belediye kurumu ASAT ve şirketi ALDAŞ’a başvuruldu. Bölgeye 15 km’lik su borusu hattı döşenmeye başlandı. Görgü tanıklarına ve Aksu Belediye Meclis Üyelerine göre; çalışmalarda sona gelindiğinde 19 Ekim 2019 Cumartesi günü öğlen saat 11 sıralarında ilginç bir olay yaşandı. Su hattı çalışması yapan iş makinelerinin önünü zabıtalarla birlikte Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen kesti. İddiaya göre Gökçen seyrek şekilde evlerin, çoğunlukla ise tarlaların yer aldığı çalışma bölgesine gelerek “Şikâyet var kardeşim. Gürültü ve toz toprak oluyor. Çalışmaları durdurun” dedi. Ardından dozer ve kamyonların önüne geçerek çalışmalarını engelledi. Müteahhidin haber vermesi üzerine olay yerine mahalleli ve siyasiler geldi. İYİ Parti Aksu Meclis Üyesi Nevzat Akcan’ın tartışması ve halkın sert tepkisi üzerine Celil Gökçen, ‘özür de dileyerek’ geri adım atmak zorunda kaldı.

 

Akcan: Hazmedemiyorlar

İddiaları doğrulayan İYİ Parti Aksu Meclis Üyesi Nevzat Akcan “Kendisi akrabamızdır. Bizim köylümüz. Kendisi Belenli. Burada doğdu büyüdü. Onun için korktu, geri adım attı. İnsan kendi mahallesine su getirilmesini istemez mi? Geçtiğimiz dönem suyu getirememişsin, şimdi siyaseten engellemeye çalışıyorsun. İlk başta öyle başladı (suyun getirilmesini engellemeye çalıştı) ama ben varınca oraya ‘bu siyasetin senlik benlik davası değil, nasıl böyle bir şey düşünebilirsin sen’ diyince ondan sonra geri adım attı. Değilse; 10 dakikada geri adım atmasaydı, ben bütün basını yığacaktım oraya. Suyumuz akıyor artık. Allah razı olsun yapanlardan. 20 yıldır ilk defa suyumuz akıyor. Eski dönemde niye yaptırmadılar suyu. Eski dönemde yaptıramayınca, biz yaptırınca hazmedemiyorlar şimdi. Memlekete kim hizmet ediyorsa baş tacı etmemiz lazım. Seralarda sondaj suyu var. İnsanlar ilkel koşullarda, evin çatısına damına bir iki tonluk variller yapıp, ilkel koşullarda suyu depoluyorlardı. Nasip bizeymiş” dedi.   

 

Gökçen: Kesinlikle çarpıtılıyor

İddiaların odağındaki AK Parti Aksu Meclis Üyesi ve Fen İşlerinden Sorumlu Aksu Belediye Başkan Yardımcısı Celil Gökçen ise olayların çarpıtıldığını öne sürdü. Gökçen “Benim amacım suyu engellemek değildi. Ben suyun getirilmesini engellemedim. Tam tersine bugüne değin bir çok çalışmanın yapılması için öncü olmuş bir insanım. Benim yaptıklarımı çarpıtıyorlar. Ben sadece toz toprak oluyor, gürültü oluyor dedim. Herhangi bir çalışmayı engellemeye kalkmadım. ASAT orada çalışma yapıyordu ben de onlara yardımcı oldum, kum çakıl doldurma noktasında. Bunlar ‘15-20 gün işimiz var’ dediler. Aynı zamanda ben ASAT’a Karaçalı Maraş Mezarlığının orada da, burada da yardımcı oldum. Oradaki gece çalışmalarından dolayı vatandaşın bir rahatsızlığı oldu, onu dile getirdik ama olay farklı koşullara, yerlere çekilmeye çalışıldı. Nihayetinde ben Aksu’daki tüm çalışmalara, hangi kurum olursa olsun destek veriyorum, yardımda bulunuyorum. Oraya gitmemizin ana sebebi, bizim bölgemizde daha önceden, ben aynı zamanda AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesiydim, seçimden önce de orada hummalı bir çalışma oldu, o bölgedeki insanların susuzluğunu giderme adına, zaten benim çalışmamın bir sonucuydu oradaki çalışma. Ben orada onlara asla köstek değil destek oldum zaten. Ama bu çarpıtıldı. Bölge benim bölgem, ben zaten Yurtpınarlıyım. Yurtpınar ile Murtuna aynı mahalleden oluşma, sadece ikiye bölündü. Bizim bu suyun getirilmesi için büyük bir çabamız ve çalışmamız vardı, ASAT ile birlikte. Ancak daha o zamanlar gerçekleştirememiştik su çalışmamızı. Yönetim değişince bu dönemde proje gerçekleşmeye başladı. Projeye destek verme amaçlı, destek verdik. Kesinlikle olay çarpıtılıyor. (Gece de çalışmaları engellediği iddiaları için) Gündüz oraya ben gittim ama gece ben gitmedim, şoförümü gönderdim” savunmasında bulundu.


Haber okunma sayısı: 45Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA

FOTO GALERİ