• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

'Öncelik yaya'nın dedi zincirleme kaza yaşandı

-oncelik-yayanin-dedi--zincirleme-kaza-yasandi

'Öncelik yaya' uygulamasına alışamayan Antalya'da zincirleme trafik kazaları yaşanıyor
23 Ekim 2019 Çarşamba 14:44

 'Öncelik yaya'nın dedi 

zincirleme kaza yaşandı


'Öncelik yaya' uygulamasına alışamayan Antalya'da zincirleme trafik kazaları yaşanıyor


Haber: Şükrü AĞIRMAN

Yayaya yol verirken kazaZincirleme kaza olayı, Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde 19 Ekim 2019 Cumartesi gecesi yaşandı. Gece saat 23.20 sıralarında Arık Caddesinden Hüsnü Karakaş Caddesi istikametine seyir halinde olan 07 MTC 43 plakalı otomobil; iki caddenin Recep Peker Caddesi ile kesiştiği Plaza 2000 Kavşağına geldi. Kavşağa geldiğinde yaya geçidinde durarak 'öncelik yaya' uygulaması nedeniyle önce yayaların geçişi için yol vermek istedi. 


3 araç birbirine girdi

Tam bu sırada araçların kontrollü geçişi için trafik lambasında sarı ışık yanıp sönerken yayalar için de karşıdan karşıya geçiş için kırmızı ışık yanıp sönüyordu. Arkasından gelen Barınaklar Pamfilya Taksi Durağına ait 07 T 2423 plakalı ticari taksi de hemen otomobilin  arkasında durdu. Ancak bu iki aracın arkasından hızla gelen Kale Taksi Durağına ait 07 T 5406 plakalı ticari taksi hızını alamadı ve önünde duran 07 T 2423 plakalı taksiye hızla çarptı. 


Tamirden çıkalı birkaç saat olmuş

Çarpışmanın etkisi ile bu taksi de kayarak öndeki otomobile çarptı. Kazada yaralanan olmazken ortada kalan taksinin arka camı, en arkadaki taksinin ön camının üzerine düştü. En arkadaki aracın ön bölümü, ortadaki aracın hem arkası ve hem önü, en öndeki otomobilin ise arka tamponu hasar gördü. Yayalara yol veren en öndeki otomobilin sahibi duruma isyan etti. "Bir hafta önce tırla çarpıştık, araba sanayide tamircideydi. Tamirden daha bugün çıkardık. Az önce araba tamircisini evine bıraktık, buradan da evimize dönüyorduk başımıza böyle bir kaza geldi" dedi. 


Haber okunma sayısı: 213Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA