• DOLAR TL
  • EURO TL
  • Altın TL

Ömür biter ama bu lamba sönmez

-omur-biter-ama-bu-lamba-sonmez

Antalya’da tramvay hattını kesen kavşaktaki trafik lambalarının ışıkları, araçlar için aralıksız 10 dakika kadar ‘kırmızı’ yanıyor!
21 Eylül 2019 Cumartesi 14:48

 Ömür biter ama bu lamba sönmez

 

Antalya’da tramvay hattını kesen kavşaktaki trafik lambalarının ışıkları, araçlar için aralıksız 10 dakika kadar ‘kırmızı’ yanıyor!

 

HABER: Şükrü AĞIRMAN 

Antalya Muratpaşa’da bir trafik lambasının akşamları yanma süresi dudak uçuklatıyor. Doğu Garajı-Meydan Kavşağı arasında, Antray tramvay güzergâhı üzerinde, Çaybaşı ve Yüksekalan mahallelerini birbirine bağlayan ışıklı kavşağa akşamları gelenler şok oluyor. Zira tramvay hattını kesen kavşakta, araçlarıyla karşıdan karşıya geçmek isteyen sürücüleri kırmızı ışıkta en az 10 dakikalık bir bekleme süreci karşılıyor. Bazı sürücüler bekleme süresine dayanamayarak, dörtlü araç lambalarını yakarak kontrollü olarak karşıdan karşıya geçiyor.

 

Ortalama 10 dakika bekleniyor

Bazı sürücüler ise 10 dakikalık beklemeyi göze alırken trafik kuyruğu uzadıkça uzuyor. Bölgedeki esnaf ve taksiciler ise bu durumun birkaç haftadır yaşandığını vurguluyor. Durumun haber edildiği 112 çarı merkezi, konuyla ilgileneceklerini belirtti. Trafik ışığı araçlar için yeşilden kırmızıya döndüğünde, karşılıklı iki tramvay hattı geçtikten sonra araçlar için tekrar yeşil yanıyor. Ancak tramvayın, güzergâh üzerindeki kavşaktan karşılıklı olarak geçiş süreleri gündüzleri 5’er dakikalık periyotlardayken bu süre geceleri 10-15 dakikayı buluyor.


Haber okunma sayısı: 221Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

ANTALYA - HAVA DURUMU

ANTALYA